Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a karatéról,...

Mi a véleményetek a karatéról, önvédelem céljából?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha karatét akarsz tanulni, akkor manapság számítani kell azzal, hogy a hazai dojo-k 80%-ban csak buta sportkarate van, aminek az önvédelmi értéke a 0-val egyenlő.


A legtöbb edzésen, a levegőbe kalimpálásért, formagyakorlatokért, pár fekvőtámaszért és persze mert régóta fizeted a tagsági díjakat, ezért osztogatnak színes öveket.


Ha olyan karate kell ami tényleg jó önvédelemre és nem versenykarate (mint pl.: Kyokushin karate), akkor az Ashihara karatét ajánlom.

Itt nincsenek különleges formagyakorlatokkal tele tömve (nagyon ritkán van formagyakorlat, csak vizsgák előtt, amúgy azon kívül soha), sok a sparring, ráadásul egyedül ebben a karate stílusban vannak a judo-hoz hasonló dobások gáncsolások, persze földharc nincs. Ütés, térdelés, rúgás van orrba-szájba. Fejre is! Csakis full contact.


Vagy még a Shito ryu karate ami jó. Ebben kicsit több a formagyakorlat, de jó!


Esetleg még ha találsz olyan shotokan karate mestert aki tradicionálisan oktat (és nem sz@r kumite versenyekre gyúrnak agyba-főbe, mint a kyokushinosok), az is jó lehet még!

2012. júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

előzőnek zöld pacsi

a tradicionális shotokan karate eléggé durva - úgy értem, itt konkrétan az a cél, hogy egyetlen találattal harcképtelenné tedd az ellenfelet

a lényeg, hogy keress egy megfelelő sensei-t

más kérdés, hogy nekem BP-en sem sikerült egyelőre ilyet találnom... :-(

2012. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
erre a célra ashihara karate
2012. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ashihara Karate a király!
2012. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

szia! :)

még szerencse, hogy olvastam ezt a kérdést! :)


Én shotokan karatézom és a Senseiem tradícinoális karatét is oktat! :)

Ha gondod keress meg minket! :) Én nagyon megszerettem ezt a csapatot, főleg a mestert! :)


Bár az oldal kicsit elavult, de a telefonszám fent van! :)

[link]

2012. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 14:57-es válaszoló!


A te mestered biztos, hogy tradicionális shotokant oktat? Mert a link alapján ez bizony versenykarate másról sem olvasok mint, hogy melyik kis kölyök milyen díjat nyert kumite-be.

Honnan tudod, hogy a mestered tradicionális shotokant oktat? Láttad, hogy hogyan edzenek? Szoktak csupasz ököllel, kézéllel, tenyérpárnával faoszlopokat és makiwara-t ütni, úgy hogy véres a bütykük? Van sparring full contactos, úgy hogy seikenvédő van rajtuk meg fogvédő és megy az ököl, kézél, tenyérpárna, könyök, térd, sípcsont és sarok? A katákat teljes erőbedobással csinálják? Mert ha ezek nincsenek meg, akkor innentől kezdve nem tradicionális shotokan, hanem csak buta versenykarate.

2012. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és még valami. Mennyi sérülés van az edzéseken? Mennyire gyakori az orr-szájvérzés, szemöldök felrepedés, monoklik, kék-zöld foltok, hetente, havonta? Vagy majdnem minden edzésen?
2012. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

14:57-es vagyok


Kedves 15:08 & 15:12-es válaszoló!


A reakciód jogos az oldal alapján... de mondtam, hogy elavult... a gyerekeket én sem ismertem személyesen, mert az idők változnak...


De, hogy válaszoljak a kérdéseidre:

A te mestered biztos, hogy tradicionális shotokant oktat? -> Biztos, mert az Ő edzéseire járok!

Honnan tudod, hogy a mestered tradicionális shotokant oktat? -> Azt írtam, hogy azt IS oktat! Van különbség az is és a csak között! De tudom, mert az Ő edzéseire járok...


Láttad, hogy hogyan edzenek? Szoktak csupasz ököllel, kézéllel,tenyérpárnával faoszlopokat és makiwara-t ütni, úgy hogy véres a bütykük? -> Igen, láttam... és azt is, hogy mi hogyan edzünk. A kezdőknek nem engednek makiwarát ütni csak a haladóbbaknak, akiknek eléggé kifejlettt már a technikájuk. Az edzők meg folyamatosan tovább képzésekre járnak és képzik magukat.


Van sparring full contactos, úgy hogy seikenvédő van rajtuk meg fogvédő és megy az ököl, kézél, tenyérpárna, könyök, térd, sípcsont és sarok? -> Ippon-shobuszabályrendszernek hívják azt a versenyrendszert, amiben a versenyzőkön csak seiken és fogvédő van védőfelszerelésként (kiv. lányokon a mellvédőt engedélyezték). Nézz utánna, ha gondolod, de annyit elárulok, hogy sípcsonttal nem rúgnak a karatéban. Azt Thai-boksznak hívják, amire a sípcsont és könyökütések jellemzőek.


"Mert ha ezek nincsenek meg, akkor innentől kezdve nem tradicionális shotokan, hanem csak buta versenykarate." -> Jogos, amit mondasz és hála a sportpolitikának kevés olyan edző van aki a valódi karatét oktatja! Nekem is volt olyan edzőm (mert nem ez a Sensei az első akinél karatézni tanulok), aki nem csak hülye sportkaratét oktatott, de még ahhoz sem értett és ez a típus eléggé kezd elterjedni, mert beszivárogtak a pénzéhes emberek...


Ja és még valami. Mennyi sérülés van az edzéseken? Mennyire gyakori az orr-szájvérzés, szemöldök felrepedés, monoklik, kék-zöld foltok, hetente, havonta? Vagy majdnem minden edzésen? -> Elárulom neked, hogy edzésen nem az a lényeg, hogy a másikat hülyére verjük... Remélem tudod, hogy mit jelent a gyakorlás szó... Úgy hívják, hogy KONTAKT, de versenyen sem az a lényeg, hogy megöld a másikat... Aki hülyére akarja verni az edzőtársát, az ne tradícinális shotokant tanuljon, hanem menjen el ketrecharcolni, de szerintem még ott sem verik szét egymást annyira, hogy mindig adódik valami gond. Mielőtt kérdezel olvass és gondolkozz kicsit!

2012. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A katákat mindenki teljes erőbedobással csinálja (még a sportkaratésok is) különben nincs értelme a katának...

De, hogy kicsit tudj meg többet itt van a karate-do 20 alapelve! Remélem ezzel többet értesz meg a mondanivalómból! :)


A karate-do 20 alapelve


1. A karate tiszteletadással kezdődik és tiszteletadással ér véget.


2. A karatéban nincs első támadás.


3. A karate az igaz elveket szolgálja.


4. Ismerd meg önmagad, aztán az ellenfeled.


5. A technikánál előbbre való a szellem.


6. Szabadítsd meg a szellemed a terheitől.


7. A hiba hanyagságból ered.


8. Ne gondold azt, hogy a karate csak a dojo-ban van jelen.


9. A karate gyakorlása az egész életet betölti.


10. Ha mindent áthat a karate szelleme, a szépség fog uralkodni.


11. A karate olyan, mint a forró víz – ha nem ég alatta a tűz, kihűl.


12. Ne a győzelemre gondolj, az vezessen, hogy ne veszíts.


13. Ha nem boldogulsz az ellenfeleddel, változtass!


14. A küzdelem nem más, mint a körülményekhez való alkalmazkodás


15. Kezedet és lábadat kardként használd.


16. Ahogy felnősz, millió ellenség vesz körül.


17. Az alapállás a kezdőknél felvett, a gyakorlott tartása már természetes.


18. A kata legyen pontos. A valódi harc más dolog.


19. Mindig tartsd szem előtt az erő mértékét, a test hajlékonyságát és a technika sebességét.


20. Soha ne elégedj meg elméleti tudásoddal.

2012. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Aki hülyére akarja verni az edzőtársát, az ne tradícinális shotokant tanuljon, hanem menjen el ketrecharcolni, de szerintem még ott sem verik szét egymást annyira, hogy mindig adódik valami gond. Mielőtt kérdezel olvass és gondolkozz kicsit!"


Rácsesztél alaposan! Ez nem tradicionális shotokan amit ti csináltok!


Jártam Japánban, látogattam meg pár igazi shotokan edzést, meg bemutatókat is.

Ja és shotokanba is van sípcsont, mert amikor látogatni voltam edzést pont ilyen rúgásokat IS gyakoroltak.

2012. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!