Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek karate hatásos,...

Szerintetek karate hatásos, ha egy bunyóra kerül a sor? 12/F

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól fugg mennyi ideje uzod. Ha már 4 évesen karatéra jártál, akkor szerintem 14 éves korodra már tudhatsz ezt-azt.
2012. júl. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok és egy éve űzöm.
2012. júl. 19. 20:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha jó az edződ, sokat gyakorolsz és még tehetséged is van a dologhoz, akkor miért ne védhetnéd meg magad? Bár most még egy év után ne várj csodát de 3-4 év múlva már tudsz vele alapszinten mit kezdeni.
2012. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

12 évesen ha odamegy hozzád egy 100 kilós 16 éves és a szemüvegedet / pénztárcádat / mobiltelefonodat / életedet kívánja, akkor jól rúgd tökön, aztán futás!


A karate hatásos abból a szempontból, hogy jobban tökön tudod rúgni és gyorsabban el tudsz futni.

A bújócskában szerzett tapasztalat persze még hatásosabb. ;o)


Ha osztálytársakkal bunyózol, akkor inkább a tökönrúgást meg a karatét tedd félre! Sérülésveszélyes! Jobb a földharc, judo, stb.

Leszorítod vagy kicsavarod a kezét-lábát úgy, hogy nem tud mozdulni, akkor érezni fogja, hogy Te vagy a főnök. Nem kell sem megütni, sem megrúgni hozzá.


Ha karate edzésen földharcoltok, akkor az hatásosabb, mint az ütések-rúgások.

2012. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

nem feltétlenül, mert ha teszem azt a gyereket többen akarják megverni a suliban, az ellen semmit sem ér a földharc, mert amíg eggyel hempergőzik, addig a többiek szétrugdossák (már ha van annyi vér a pucájukban). Bár való igaz, hogy egy ízületi feszítés jobban fáj, és még nyoma sem marad. Szóval 1-1 ellen inkább földharc, de ha tudsz jól ütni-rúgni az sem hátrány. A legtöbb karate edzésen nincsen földharc, noha része a tradicionális okinwai karaténak (mivel beépítették az ott megszálló satsuma szamurájok ju jitsu technikáit).


Jó lesz a karate, nem kell aggódni, csak jól kell csinálni...

2012. júl. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Én a helyedben kempot választanám, eleve több stílust kapcsol össze, van benne föld harc, ha kell karate, meg egyben brutál védekezés. És nem utolsó sorban fegyver használat is.
2012. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én jártam 3 évig és van sok barátom aki tovább. De nem ajánlom. Inkább kung-fu, thaibox valami hasonló. Ha tehettem volna én annak idején kung-fura megyek, de akkoriban nem volt errefelé.
2012. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én taekwondóra szerettem volna járni.
2012. júl. 26. 15:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Stílustól függ. A kyokushin hatásos, a shito-ryu is használható bár gyengébb a kyonál, a shotokan pedig inkább művészet. Azért ezeket írtam, mert Magyarországon leginkább ezek találhatók meg.
2012. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó bejegyzéssel ellenkeznék, mert ugyan a stílus ad egy irányt, de végső soron az számít, hogy milyen mesternél, milyen edzőtársakkal mennyire odaadóan tanulsz és küzdesz.


Ismerek többféle shotokan klubot és shitoryu klubot is és bizton állíthatom, hogy van ahol a shotokan nem művészet, a shitoryu meg az. ;o)

2012. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!