Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportokat, harcművészetek...

Troll1108 kérdése:

Küzdősportokat, harcművészeteket szeretnék tanulni, merre induljak el?

Figyelt kérdés
Németországban lakom egy ideje és szeretnék elkezdeni valami küzdősportot ill. harcművészetet. A városban ahol lakom, van egy Wing Tsun meg egy karate iskola, a szomszéd városban meg box, kick-box, street fight meg mma edzés. Az mma lenne a végcél, csak oda már valamennyi előképzettséggel (1-2 év kb) szeretnék járni. Nem célom, hogy versenyekre járjak.

2012. júl. 20. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
a boxot elkezded utána tudsz menni több felé is
2012. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem először keress egy helyet, nézd meg az edzést. Ha tetszik, és szimpatikus a csapat, akkor 1-2 év és el tudod dönteni mit szeretnél. Sok kezdő felesleges kérdéseket tesz fel. "melyik a jobb box vagy thai vagy kick" A válasz nincs jobb vagy rosszabb, csináld és majd rájössz melyik fekszik neked jobban. Ha zuglóban vagy akkor jó kiindulási pont a termünk, van box, kickbox és thai. Bármelyikbe belekóstólhatsz:)
2012. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy Németországban vagyok. :D Ezek a lehetőségek amiket leírtam, itt a közelben lévő termekben. A helyeket már nagyrészt megnéztem, korrektnek tűnnek és a termek meg a felszerelésük is normálisak. Azért kérdeztem rá az egészre, hogy mégis merre lenne a legjobb elindulni, melyik sport(ok) mozgásanyagait tudom a legjobban hasznosítani? Elfelejtettem írni, hogy muay thai edzés is van, szóval van miből válogatni.
2012. júl. 21. 13:36
 4/7 Ricsi97 válasza:
énszerintem Wing Tsun de csak azért mondom ezt mert régebb óta 3-4 éve ezt csinálom
2012. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha van miből "válogatni", akkor tedd azt szó szerint. Menj el mindegyik edzésre 2-3 alkalommal, és meglátod melyik fekszik Neked a legjobban. Ajánlani butaság bárki részéről bármit is, volt rá példa, hogy a "sikertelen" bokszoló, Kick-Box-ban Europa bajnokságig vitte. 10 év után kiderült, hogy lábbal sokkal ügyesebb, és a boxolói tapasztalatát is tudta kamatoztatni. Bárki bármit mond, sületlenség. Menj le, és próbáld ki mindegyiket.
2012. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A karate milyen stílusú? Ha kyokushin akkor azt javasolnám. Nagyon jó erőnlétet ad, jól megtanulsz ütni-rúgni, meg jól öszsevernek minden edzésen. :D Csak edzéseken nincs fejreütés, ezért arra figyelni kell, hogy ne szokj hozzá. Egyébként meg nyugodtan elkezdhetsz MMA-zni minden előképzettség nélkül, bár én nem tartom célszerűnek, mivel egy MMA küzdelem 70%a földharc, utcán meg jobb elkerülni az ilyesmit, bár ha csak a sportért csinálod, akkor nem gond. Ilyen street fight edzésekbe meg nem hiszek bár nem tudom ott milyen. A box se rossz dolog csak ha nem edzed a lábad egy combrúgástól összecsuklasz, én is boxolok, de mellette még kyozok meg ninjutsuzok. A wing tsunról nincs tapasztalatom, alaki szerint jó valaki szerint nem.
2012. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Figyelj. Ha igazán hatékonyan szeretnél küzdeni akkor a kick-box-ot válaszd. Egyrészt azért ajánlom mert nincs benne semmi ordibálás meg sikongatás, mint például a karatéban (például hádzsime).Másrészt az első kommentelővel egyet értek mert a box is ilyen, de kick-box abból jobb, hogy sokkal élvezetesebb. A box-ból származó ütéseken és kitéréseken alapszik a védekezés valamint a támadások fele és vannak benne rúgások amik a karatéból lettek átvéve amiket alapvetően nem nehéz megtanulni, de nagyon hatékonyak és hogyha valaki benyel egy "tornádót" azt megérzi rendesen.(ezért is az az eredeti elnevezése hogy sport karate) Magyarán a box és a karate keveréke azzal az előnnyel, hogy nincs benne ordibálás továbbá ezzel már tudsz valamit kezdeni egy mma edzésen. (Őszintén szólva én is ezért választottam ezt a küzdősportot.)
2012. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!