Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Titeket is meglepett, hogy a...

Titeket is meglepett, hogy a Judo-ban felszámolták a lábtámadási technikát?

Figyelt kérdés

Nem értem, és nem tudom, hogy honnan vette a bátorságot a Nemzetközi Judo Szövetség, hogy törölje, és szabálytalanságnak nyílvánítsa a lábfelszedést....

Milyen alapon nyúlnak bele egy több ezer éves ősi harcművészet szabályába?



2012. júl. 30. 18:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Csak lábra nem lehet önállóan menni!Összefogódzás után lábkisöprést minden további nélkül lehet csinálni!
2012. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen, de amikor például felemeled az ellenfeled bal lábát, és a jobb (támaszkodó) lábán csinálnál egy Osotogarit, az nem érvényes, pedig Ipon is lehetne....
2012. júl. 30. 18:49
 3/23 anonim ***** válasza:

Túlságosan sérülésveszélyesnek nyilvánították. Egyébként nem most kezdték a betiltást.

http://www.youtube.com/watch?v=XhOmAyjTimc

2012. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A judo nem több ezer éve 1880-as években alapította Kano, abból a célból, hogy biztonságosan lehessen gyakorolni, sportolni, így a jujutsu rengeteg technikája kiveszett belőle. Kano eredeti gondolatával sem értettem egyet, de ha a mai judo-t látná ő is forogna a sírjában. A judo nem harcművészet, hanem egy modern küzdősport. de ma már nem hasonlít az eredetire sem.
2012. júl. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Persze....

Amikor a császár szélnekersztette a testőrségét, a szamurájokat, azok a földműveseket kezdték el gyilkolászni, hogy megéljenek...

Ezért kezdték el a földművesek kialakítani a Judo-t, karatét... Mert az vol az esélyük, hogy míg egy ronin szamuráj meg csinál eg kard emelést,ők belépjenek és hatástalanítság....

2012. júl. 30. 19:59
 6/23 anonim ***** válasza:
Az a karate meg a hapkido volt.
2012. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Igen, az főleg a karate volt, a hapkido inkább Koreához kötődik. A judo sose volt ősi harcművészet. A lábtámadásból rengeteg sérülés lett, ezért vették ki, nincs ezen semmi meglepő. Küzdősport, nem lehet veszélyes a Versenyzőre.
2012. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Miután elküldtem a kommentet én is rájöttem, hogy az inkább Korea, de mindegy is a lényeg ugyanaz.
2012. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 aikiboxer ***** válasza:

Pont ezen gondolkodtam én is, amikor tegnap az olimpiai judo közvetítést néztem, hogy milyen toporgássá válik a versenyjudo, ami amiatt gyakorlatilag nézhetetlen is.


Ennek ellenére, ha az eszközök szélesebb repertoárját engedélyeznék (ütés-rúgás-feszítések stb.), akkor is a judo lenne az egyik legjobb küzdősport a rettenetes izomerejük és a test-test elleni küzdelemben való képzettségük miatt. Az MMA rendszerű küzdelmekben a judósok hasítanak, és a judo technikák is jóval spontánabb módon és látványosabban érvényesülnek, mint a szimpla versenyjudós szabályrendszerben.


Mindezzel együtt Kano volt a japán harcművészetek legnagyobb zsenije és megmentője, mondjuk Funakoshi Gichin mellett. A judo rendszere és edzésmódszere a távol-keleti harcművészetek legnagyobb innovációja. Ha Kano nem dolgozza ki a módszerét, a távol-keleti harcművészetek még mindig kis zárt belterjes dojókban gyakorolnák a katákra épülő látványszínházukat, miközben a TÉNYLEG több ezer éves európai boksz, birkózás továbbra is élne és virulna.

2012. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A judo sosem volt harcművészet minden szinten küzdősport, mai formája meg egyenesen nevetséges.
2012. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!