Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Nem rég kezdtem gördeszkázni...

Nem rég kezdtem gördeszkázni és nem tudom hogyan lehet megállapítani, hogy melyik az eleje. Valaki megtudná mondani? Ha van vki aki jártasabb a témában elárulná hogyan állapíthatom meg a függő típusát?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 01:16
 1/3 anonim válasza:

Az eleje az amelyik picit hosszabb. Tehát a másik, rövidebb részével érdemes pattintani a trükköknél, mert ott elvileg nagyobbat tudsz pattintani és magasabbra tudsz ugrani vele. Így a hosszabb részénél meg egy picit több helyed(felületed) van kirúgni a trükköt a másik lábaddal.


A függő típusa az olcsó deszkáknál: van sz*r, meg a kicsit jobb. Ami vékonyabb mint a többi fajta, az a sz*r. Azzal csak gurulni érdemes, kicsit nagyobb igénybevételnél eltörik mint a ropi, szóval a kicsit vastagabb fajtát érdemes venni.

A minőségibb függőkre már rá van írva a márkanév. Ebből talán a legjobb az Independent márkájú(Indy-nek is becézik), de jó a Tensor,Darkstar,SpeedDemons,Element stb.

Ide is írom, hogy ha nagyon-nagyon szorosra van húzva a gumipogácsa a függőben, akkor a nyomás miatt hamarabb eltörhet a függő.

2012. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ.Az első kerekeim kb 3 szor tovább pörögnek mint a hátsók baj??és ha igen akkor azokat húzzam meg vagy a hátsót lazítsam??(első bal oldali 3 mp,első jobb 2 mp,két hátsó 1 mp ha kézzel pörgetem)
2012. aug. 3. 00:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor lazíts rajta, mert jóval tovább kéne pörögnie, az enyém 18 mp-ig pörög, ha nagyon "meghajtom", de mikor új volt a csapágy, akkor még tovább pörgött. A lényeg hogy ne legyen annyira meghúzva, hogy ne lötyögjön. Ha új a deszkád, akkor nem hiszem hogy meg kéne olajozni még.
2012. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!