Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Igaz hogy a jujutsu a legjobb...

Igaz hogy a jujutsu a legjobb stílus?

Figyelt kérdés
ebből alakult a:judo,sambo,brazil jiu jitsu,aikido,hapkido...stb,többek között,önvédelemre pl legjobb
2012. aug. 12. 18:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
talán még a fülöp szigeteki harcművészet ami jó,vagy jobb önvédelemre
2012. aug. 12. 18:48
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem igaz a stílus lényegtelen, a harcoson sokkal több múlik. Indiában, Kínában, Japánban, a Fülöp szigeteken egyaránt kialakultak kiváló harcművészetek. Amikor már nem a harmadik jujutsu edzéseden leszel és elsajátítod a harcművész gondolkodást majd megérted.
2012. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a fülöp szigeteki harcművészetnek a fegyveres részen kívül oktatnak pusztakezes részt is?milyen az oktatás színvonala itthon?
2012. aug. 12. 18:59
 4/12 anonim ***** válasza:
A kézitusa,és a krav maga is a ju jutsuból alakult ki.
2012. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
amúgy ahogy halottam,sokak szerint meg szerintem is itthon amit jól oktatnak a box,birkózás,judo,meg talán még egy-két stílust
2012. aug. 12. 19:03
 6/12 A kérdező kommentje:
vagy amúgy szerintetek önvédelemre mi a legjobb
2012. aug. 12. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Ember függő.Ju jitsu,jeet kune do,kempo,kézitusa,ninjutsu ezeket jól oktatják Magyarországon.
2012. aug. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szoondiii ***** válasza:

ninjutsu kempo.. na jah, meg kravmaga (én?)

nem létezik kempo. Kenpo van, ami a sok ezer éves indiai harcművészetek gyűjtőneve. a kempo valami újszerű agyatlan desznóbirkózás.


a birkót, boxot lehet, hogy jól oktatják, csak nem önvédelemre, utcai harcra lett kitalálva. nem minden az, hogy az ember tud ütni..


jujutsu jó, főleg ha jól oktatják de elég gyermeteg az ilyen "legjobb" típusú kérdés :)

2012. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a legtöbb önvédelmi metodikának, illetve manapság népszerű stílusnak az az alapja (a defendo-t pl kihagytad).


Bár nem mondanám, hogy a legjobb, mert a kéztechnikája nem mérhető egy bokszolóéhoz, meg aztán piszok sokáig kell csinálni, hogy az tényleg menjen. De abban megegyezhetünk, hogyha valami nagyokosok felállítanának egy listát, akkor a jujitsu biztos benne lenne a top 5-ben.


Ugyanakkor még mindig nem a stílus, hanem a harcos számít. Mondom úgy, hogy én is jujitsu-s vagyok. Vertem már le nagypofájú "krav magás-MMA harczos-gyúrós" gyereket (egyszerre csinálta a hármat) és ITF Taekwondo-s srácokkal is sikerrel vettem fel a versenyt. gyanakkor nyomott már le birkózó földharcban, a savate-s meg csak játszadozott velem a sparring során. És találkoztam olyan boxos gyerekkel, akiről tudtam, hogy fél perc alatt elintézne. Szóval oké, hogy én jitsu-zom, de akkor is én harcolok egy küzdelemben, nem a jujitsu :D


Tehát ja, a Jujitsu nagyon király, meg minden, de nem mondanám, hogy az egyedüli "A legjobb" stílus. Rengeteg jó küzdőrendszer és harcos akad, azt meg tegyük hozzá, hogy senki sem legyőzhetetlen...

2012. aug. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt is hozzás kell tenni a boxolokhoz, hogy tény hogy ők ütnek a legjobban, de egy jujutsus hasonlóan jól bánnik a katanával vagy a különböző méretű botokkal, így nem tudom miből gondolod, hogy fél perc alatt elintézne. Egy jó harcművész mindig megfelelően választja meg a fegyvereit és technikáit az ellenfele ellen, egy boxoló ellen legalábbis én nem a kéztechnikáimat használnám közvetlenül.
2012. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!