Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Parkourral és az izmokkal...

Parkourral és az izmokkal kapcsolatos kérdések. (? )

Figyelt kérdés

1.Most kezdtem a parkourt, 16 éves vagyok és lány. Nagyon tetszik, és azt mondják, ügyes vagyok és fejlődőképes. De ugye mivel erős izomzat kell hozzá, így nem a legjobb a nőies alak formálásához... Nagy hátam lesz tőle? Vagy csak szálkásodok? Nem akarok nagydarab lenni, akkor inkább maradok csak az akrózásnál.:/

2.Ha hosszabbat és nagyobbat akarok ugrani, hogyan gyakoroljak, hogy hamar eredménye legyen? Illetve milyen izmok játsszák a legfontosabb szerepet az ugrásban?



2012. aug. 29. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz nagydarab lenni lányként, nem kell félni, főleg nem parkourral.
2012. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a kimászások, lengések stb. Ezektől sem?
2012. aug. 29. 12:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel alig van tesztoszteron a nőkben, genetikailag nem tudnak nagyok lenni, mellesleg ilyen kis lengésektől alig nő majd az izmod, főleg ha nincs mellé jó étrend.

Nőként még súlyzós edzéssel és jó étrenddel se lehet túl nagynak lenni, nem hogy parkourral...

2012. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!:)
2012. aug. 29. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

1. A parkourhoz a saját testsúlyodat használod, attól meg nem leszel nagydarab. Egy ideig nőni fogsz (ne ijedj meg, nem nagyon, szerintem épp szép leszel tőle), aztán leszálkásodsz. Ha alapból szálkásabb tipus vagy (tehát nincs fölös zsír, ami átfejlődhetne izommá), akkor meg alapból csak szálkásodni fogsz. Igen, erő kell hozzá, de az izom nagysága nem feltétlen jelent nagy erőt - ahogy a kis izom sem jelent kis erőt.

2. Nyilván a lábad kell hozzá legjobban - vádli, combok; de jó ha van hozzá hasizmod és a derekad is erősebb az átlagnál. A legjobb az ugrálókötelezés és a lépcsőzés - meg persze ugrálj csak simán amikor teheted. :)

2012. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös!

Csak annyit javítanék, hogy a zsír semmilyen módon nem fejlődik izommá. :)

2012. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!