Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan sajátítsam el a kézenál...

Hogyan sajátítsam el a kézenállást, s az előre meg hátra bógnit?

Figyelt kérdés
Szóval, taekwondo-ra járok, de nem tanulunk sok akrobatikás mozdulatot. Szétnéztem a neten, s láttam, hogy kézenállás, állásból híd, bógni előre és hátra. Elhatároztam, hogy a megtanulom a bógnit előre meg hátra. Írták, hogy először tanuljak meg kézenállni. Aztán, ha onnan lemenni hídba hátrafelé, majd felállni. Meg az állásból hidat is tanuljam meg. Szóval, még neem vagyok olyan hajlékony. mit ajánlotok, milyen gyakorlatokat végezzek, hogy a bógnikat meg tudjam csinálni? Milyen izmaimat nyújtsam, és hogyan?

2012. szept. 7. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
a fegyencedzés könyvben benne van a kézenállás,meg az állásból híd kigyakorlásának módszere.
2012. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha olyasmit akarsz megtanulni, amit meg nem tudsz (kezenallas) fontos, hogy nagyon ovatosan es sok turelemmel kezdj neki, mert olyan izmokat/izom csoportokat fogsz hasznalni, amiket eddig meg nem es nemcsak az izmokat kell erositeni, de az izuleteket, inakat szoktatni a mozdulathoz (a seruleseket elkerulve)


pl. en sose tudtam magam felhuzni logasbol a rudon. Csak logtam es probaltam felhuzni magam es keptelen voltam behajlitani a karom es azt hittem ez abszolut lehetetlenseg.

Szepen lassan, hosszu hetek alatt mindig csak azt csinaltam, hogy felugrottam a rudra, es nagyon laaaassssaaan leengedtem magam. Ezzel szoktatva a testem a mozdulatsorhoz. Aztan a munka gyumolcse meglett es egyszercsak fel tudtam magam huzni :)


Szoval eloszor kulon-kulon gyakorold a kezenallast, a hidat es a tobbit.


Kezenallni eloszor falnal, vagy valaki fogja a labad, a karod es a vallad erositsd, kezdetben esetleg csinald 10 masodpercig, fel percig, ameddig birod. Eloszor (ha meg sose csinaltad) ugyis ugy fogod erezni a fejed eldurran :)


Hidat csak alapos bemelegites utan. Azt is ugy, hgy ha sikerul hidat csinalni napokig csak gyakorold magat a hidat, meg ne akarj hirtelen felallni belole, vagy kezenallasbol hidba lemenni, mert meghuzhatod magad. persze te tudod, te erzed mit bir a tested, eletkortol is fugg, minel fiatalabb vagy annal konnyebb, de mindig a biztonsag legyen szemed elott, mert egy meggondolatlan hirtelen mozdulat es napokig nem fogod tudni hasznalni a serult testreszt...

2012. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D
2012. szept. 10. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!