Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen sportos ruházat paszol...

Milyen sportos ruházat paszol legjobban a parkourhoz?

Figyelt kérdés
Ugy értem:melyik a legjobb cipo,also-és felso ruházat,rovid,vagy hosszu?Melyikben a legkelemesebb?

2012. szept. 11. 21:39
 1/2 Chruser ***** válasza:
100%

Ezt is neked kell kitapasztalnod. Ha még nem rég kezdted, akkor ajánlatos egy vastagabb talpú, jól tapadó futócipő, ami kényelmes is. A legjobb, amit hazánkban be tudsz szerezni az a Kalenji, az olcsó és viszonylag sokat is bír. Nem ajánlom a többi nevesebb márkát, nem mondom, hogy rosszak, de semmivel sem jobbak mint egy Kalenji, ja és persze drágábbak is.

Ruházatnak, hát ez teljesen tőled függ. Én a hosszú, bő melegítő nadrágokat szeretem, amik egyáltalán nem akadályozzák a mozgásodat és nagyon kényelmesek is. Vannak olcsóbbak, drágábbak, de ezek általában megérik a pénzüket, mert igen tartósak, szóval nadrágra szerintem ne sajnáld, de egy olcsó kínaival is sokan beérik, ez megint a te döntésed.

Ha még nem vagy elég biztos a különböző mozdulatokban, gondolok itt például a Rollra, akkor ajánlatos, ha hosszú ujjú pólóban és hosszú gatyában gyakorolsz, mert az még mindig fog valamit, főleg betonon, nem horzsolod szét az alkarod, ha például rossz a technikád. De persze, lehet rövid ujjú pólóban is gyakorolni, sőt az szerintem kényelmesebb vagy akár félmeztelenül is, ez mind attól függ, hogy te hogy látod jónak valamint, hogy mennyire tudsz vigyázni magadra.

Amit nem ajánlok, az azok a ruhák, amik akadályoznak a szabad mozgásban, farmerok, stb. Ezekben nem jó edzeni. Ezért érdemes szerintem pénz adni egy jó nadrágért, a póló nem annyira lényeges, a lényeg, hogy ne sajnáld, mert úgy is összekened.

Cipőt olyat válassz, ami kényelmes, strapabíró, jól tapad, nem túl nehéz. A talpa legyen egy darabból, azok a cipők, melyeknek a talpa több részből van, azok azért rosszak, mert szét fog jönni, valamint könnyen lekapódnak a kisebb részek, stb. A barázdás és a sima talp között is sok különbség van. Egy sima talpú cipővel könnyebb Precisionokat csinálni, mert az jobban tapad mint a barázdás. A barázdás se rossz, csak az olyan mint egy bukkanós út, pattogós, szóval ha az egyik barázda átcsúszik a korláton, utána már a következőbe nem fog belekapni. De persze, ennek ellenére, az se rossz, a legtöbb cipő barázdás, abban is lehet meg lehet állni szépen a korláton. Mellesleg ha már kikopik a talp úgyis sima lesz, szóval :)


Nagyjából ennyi, az szokott még gyakori kérdés lenni, hogy valamilyen védekező eszköz kell-e. Ez szintúgy egyéntől függ mint a ruházat. Egy csuklószorító nem árt, de szerintem semmire nincs szükség, ha csak nincs valami ízületi vagy ilyesmi problémád, laza szalag vagy ilyesmi.

2012. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi!Nagyon sokat segitettél!!Ment a zold kéz!
2012. szept. 14. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!