Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyiket érdemes elkezdeni?

Melyiket érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék járni küzdő sportra de nem tudom hogy melyik a legjobb! Amiből választhatok:MMA,BGG,MUAY THAI!

2012. nov. 6. 10:08
 1/10 aikiboxer ***** válasza:
Bocs a tudatlanságomért, de mi az a BGG? Nem BJJ véletlenül?
2012. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Egyiknek sincs sok értelme, de mind szórakoztató lehet.. Tök mindegy melyiket csinálod, mivel nincs értelme, különösebben hasznos dolgot nem tanulsz, igazából ami tetszik azt csináld.. nézd meg mind.


Még ha ökölvívnál, akkor legalább megtanulnál ütni. Ezek lényegében csak szórakozások, kis versenysportok.

2012. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen az BJJ bocsi elgépeltem!


Es igazából én csak azt akarom elérni,hogy meg tudjam magam védeni ha súlyosabb konfliktusba keverednék! Szívem szerint MMA-nek,de kíváncsi voltam a ti véleményeitekre!

2012. nov. 6. 18:56
 4/10 anonim válasza:
skate forever
2012. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Egy MMA-st megütnek egy súlyosabb konfliktusban, sőt egyszer meg is szúrhatják. Most azt nem részletezem, hogy egy MMA-s 'harctechnikája' nem elég hatékony ahhoz, hogy biztosan leszereljen egy támadót, mert mondjuk van esélye de biztos hogy egyszer-kétszer megütik, leszúrják.


Én már voltam figyelmetlen utcán, gondoltam nincs olyan nagy veszély (ez igaz volt) és ütöttek meg (hát fuck dat shit) lényegében egy pillanat alatt földre kerül az ember.


Na most én innen gond nélkül felkelek, orrtöréssel oké. De egy küzdősportoló szellemileg nincs erre felkészítve, ilyenkor a legtöbb embert más szénné rugdoshatják, ha engem elkaptak figyelmetlen pillanatban akkor egy küzdősportolót, óóó... megteázik a komoly támadó, mire összeszedi magát szegény mma warrior.


Olyan dolgot kell csinálni, ami direkt arra készít fel, hogy túlélj az utcán és nem olyat, ami szórakozás és érzékelteti veled hogy kemény vagy, mert egy ütést bekapva senki sem kemény! Még én sem, pedig.. röhögve felkelek sérülten is, na de én évek óta tréningezem erre. És még mindig nem vagyok elég óvatos, nyilván.


Szóval ez nem olyan 'eccerű' ám mint gondolnánk..

2012. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az MMA messze az egyik legkeményebb szabályrendszer, és az MMA mint a nevében is kevert harcművészet bőven megtanít mind a földharcban és az ökölvívásban is, egy utcai támadást egy jó mma-s simán elintéz.
2012. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

utcai támadást egy profi boxoló vagy profi birkózó (nem ememás, hanem direkt ütő játékos, direkt kizárólag földharcos) sem áll ki jó esélyekkel, pedig feltételezzük hogy ők TÉNYLEG tudnak ütni illetve TÉNYLEG értenek a földbedöngöléshez. ez a legtöbb mma küzdősportolóról nem mondható el, lófitty tájboxos combosok a nagy lehetőségeik, amit nem tudnak megrúgni.


mixed martial arts. a francokat, ez egy küzdősport, éppen csak megengedőbb néhány más küzdősportnál, semmi köze a harcművészetekhez. egy Kung-fu vagy Karate az megengedő, ott bármit lehet csinálni. bár nem a földharcról híresek a keleti harcművészetek, ettől még használnak adott estben. gyilkolásra nem játékra. teháát.. nem értem miből gondoljuk, hogy a küzdősportok jól felkészítenek utcai erőszakra, amikor ezt elvileg egyetlen sport oktató sem állíthatja.

2012. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj ,de alapból TE tértél ki az utcai támadásokra, a kérdező csak sportolni akart. Az MMA meg NEM küzdősport, hanem SZABÁLYRENDSZER.
2012. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Részemről a küzdősport is szabályrendszer.


Nem tudom hogy kötöttünk ki utcai részhez. Ha szórakozás és vidámság a cél akkor minden sport jó, még a kérdésben szereplő "BGG" is, bármi legyen is az :D

2012. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Es igazából én csak azt akarom elérni,hogy meg tudjam magam védeni ha súlyosabb konfliktusba keverednék!"


nem tartom valószínűnek hogy a kérdező ezzel ringbeli küzdelemre célzott. egyébként énis a boxot ajánlanám kűzdősportok közül talán még ezt lehet úgyahogy önvédelemre használni meg jó alapot adhat ha elmész valamilyen harcművészetet tanulni.

2013. nov. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!