Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elmondana nekem egy gyuros...

Elmondana nekem egy gyuros hogy a BCAA es a Glutamin mire jok es mikor kell oket alkalmazni?

Figyelt kérdés
Most tomegnovelest kezgek.A Kajam rendben arrol nem kell beszelni csak ezek kellenek e vagy feleslegesek?
2012. dec. 11. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:

BCAA és glutamin az mindig jó, mert hatékonyan elősegítik az izomnövekedést. Mehet edzés előtt, után, de akár még közben is. Én leginkább szálkásításkor használok plusz aminosavakat, az izomvesztés csökkentése miatt, de tömegeléskor sem árt használni, ha van rá lóvé.

Fontosabb egy jó tömegnövelő étrend, multivitamin és edzés után tejsavóprotein+ gyors szénhidrát. Ha ezek megvannak és még van rá keret, akkor érdemes bcaa-ra és glutaminra, kreatinra költeni.

2012. dec. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi!
2012. dec. 11. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az izomzat 35%-a a BCAAk-ból épül fel. A BCAA/EAA pótlásával növelheted az izomzatodat. E mellett az állóképességedet is fenntarhatod. Edzést követően, vagy lefekvés előtt használod, akkor azonnal helyrehozhatod a károsodott izom...rostokat, megelőzheted az izomlázat. Válassz olyan EAA/BCAA tápkieget, melyben az L-leucin érték megemelve van!

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sznofru ***** válasza:
Glutamin meg a 60%-át.
2012. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!