Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Shaolin kung-fu vs. Karate,...

Shaolin kung-fu vs. Karate, ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
a kettő közül az egyiket szeretném elkezdeni tanulni, mi a véleményetek róluk?
2009. aug. 29. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
A karate a legjobb önvédelem.Sok mindenre megtanít.Szerintem válaszd azt! :D
2010. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A karate az esetek 90%-ában küzdőSPORT. Tehát szabályozott, nem készít fel mindenre és minden ellen.


A Shaolin Kung Fu harcművészet. Felkészít mindenre és nagyon kemény. Ellenben sokkal nagyobb energiabefektetést kíván tőled a kung fu mint a karate.


Ezek alapján dönteni tudsz.


Arra, hogy utcán megvédd magad mindkettő alkalmas, ha keményen edzel.

2010. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
0%
Ha valóban az önvédelem miatt akarod tanulni akkor eggyiket sem!Akkor menj el boxolni v tha boxozni...a kung fu és a karate nem fog megvédeni az utcán több ember ellen,én mind a 4 küzdősportot űztem és hidd el a kung fu és a karate csak magabiztossá tesz ami miatt nagy verést fogsz kapni ha arra kerül sor...
2010. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

A box az pont az egyik legroszabb választás utcai harcra, főleg egy fiatalnak, aki nem elég agresszív, nem mer ütni elsőnek és nem bír akkorát ütni, hogy 1 ütésből padlóra küldje a támadót.

Az utcán nem kesztyűzés van, hanem rúgás, fogás, rángatás és földrevitel, ami ellen a box semmit se tud kezdeni.

2010. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
90%
tegyük helyre a dolgokat így egy év után... a karate nem balett egyáltalán viszont az egy versenysport.. magyarul televan ütésekkel és rúgásokkal. Hiánya, hogy sok a szabály és nem lehet fogni, dobni stb. Az utcán nem igazán alkalmazható ha nemvagy bikaerős. Viszont tény ha bikaerős vagy akkor már nemisnagyon kell küzdősport/harcművészet. Kiegészítenémn kezdves hozzászóló, hogy a Karate japán és a Kungfu kínai, tehát amit te japánba láttál és összehasonlítottad a hazaival nem KungFu volt. Kungfu az egy tradicionális harcművészet, van benne minden, fogás, rúgás, ütés dobás és a harcon kívül rengeteg meditáció, Chi Kung és jellemerősítés. Ez egy életstílus. A Chi Kungról órákig lehetne itt irogatni, de tény, hogy a KungFu komolyabb. A Chi Kung igazából az eredendő energia összeáromoltatása, relaxálás, felfrissítés és profibb szinten ezt csinálják azelőtt mielőtt eltörnek egy 30 centis betonlapot. Magyarországon a Shaolin KungFu gyerekcipőben jár, tehát tudom ajánlani a Wing Tsunt, jómagam is csinálom, hatásos, jó és egy gyenge nő is tökéletesen hasznát veszi. Nincsenek szabályok, tehát versenyek sem, de megtanít rá, hogyha ottvan a falon egy poroltó hogyan verd szét vele az ellenfeled akár. Jómagam karatéztam is, nem szólom le, de az egy sport és nem olyan jó önvédelemre...
2011. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
45%
a box szart nem ér
2011. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Hun84 ***** válasza:

Sziasztok én EBMAS Wing Tzun és MMA-zok ezt a két stílus egy helyen vannak az edzések és eléggé sok stílusú emberel küzdöttem már köztük karatésokkal is edzéseken ahol nem voltattak gátolva a stílusok.


Annyit el mondanék, hogy a Wing Tzun kung fu eddig sok stílus ellen meg állta a helyét és a karatéval szemben is.



Ennek ellenére én személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy ha Karatéról és Wing Tzun beszélünk mind kettő stílus nagyon hatékony és meg vannak a maga előnyei és hátrányai mind két stílusból lehet tanulni.


De, hogy melyik fog győzni egy küzdelemben az attól függ aki harcban képviseli a Karatét vagy a Wing Tzun mennyire képzet mennyire tudja az elméleti tudást át vinni a gyakorlatban.


Aki szigorúan csak egy stílus felé hajlik és úgy tanul meg küzdeni az mindig hátrányba lesz olyan ellenfél ellen aki nyitott más stílusosokra mert, nem fog tudni más harc modorú ellenfél ellen harcolni.



Végezetül még egy kis érdekesség [link]

2011. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
80%
a shaloin kung fu-nál soha nincs jobb egy shaolin mester vs karate mester hahahaha a shaolinok tudod mit csinálnak botokat ütnek szé egymáson és közbe nevetnek meg egymás fején téglát törnek én 1 éve shaolinozok egy haverom 3 éve karate hát a heverom megse tudott ütni úgyhogy (SHAOLIN KUNG FU)!!!!
2011. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
Én 4 Danos Kickboxos és 2 Danos Kyokushin Karatés vagyok.A harcművészek körében van egy olyan íratlan szabály,hogy más harci stílusát ne fikázd.Sok fekete öves haverom van,és mindegyik betartja ezt,én nem.Ez 2 küzdősport hasznos,az összes többi szart sem ér,főleg nem a kung-fu,a chi meg az ilyen hülyeségek.Talán még a Krav Magának van értelme.Ha meg akarod magad védeni az utcán,akkor utóbbit válaszd!
2011. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 sziti válasza:
6 éce nyomom a shaolin kungfut Mosonmagyarováron szentem nagyon kemény csak akko állj neki ha van benned kitartás a kungfu biztonsagosabb es hatekonnyabb mint a karate de rajtad áll a döntés
2012. dec. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!