Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A shotokan karatéban szerepel...

A shotokan karatéban szerepel ez a fogás? (Lent)

Figyelt kérdés
Rúgnak felém,én elkapom a lábát és hátralököm.Ez szerepel a shotokan karatéban?Esetleg még a nevét meg tudnátok mondani?

2013. ápr. 12. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy egyszerű mozdulat, nem fogás. A képességeiden múlik, hogy el tudsz-e kapni egy rúgást, vagy azzal a lendülettel eltörik-e a kezed.
2013. ápr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem.De ezt a mozdulatot tanítják a shotokan karatéban?
2013. ápr. 12. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Formálisan nem valószínű. A karatéra a blokk - aztán a visszatámadás jellemző, nem fogások.

De igazából edzőn múlik.. ha verseny karate, akkor nem mert minek, abból nincs pont, hogy ellököd az ellenfeled.


Harctechnikai értéke lenne egy ilyen mozdulatnak, ezért más helyeken foglalkoznak is hasonlókkal.

2013. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Èn shotokanozok,eddig nem találkoztam vele,szerintem nincs,de alkalmazhatod kumitèben,ha ezzel leblokkolod az ellenfeled,ès egy diájjal berobbansz.Csak ezèrt kapsz pontot,az ellökèsèrt nem.
2013. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Létezik ilyen. Megelőző védekezésnek mondanám. Ehhez nagyon gyorsnak kell lenned. Ha rúgnak feléd, mikor felhúzza a lábát hogy rúgjon neked akkor kell a sípcsontjánál hátralöknöd. A nevét ennek nem tudom, de mi csináltunk ilyet edzőtáborban.

Viszont nagyon veszélyes, mert ha késel, akkor elég rendesen megsérülhetsz, szóval nem ajánlom. :)

2014. jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!