Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kendo vagy Baranta? A kettő...

Kendo vagy Baranta? A kettő közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Fegyveres harcművészetet szeretnék tanulni. Melyiket válasszam, sajnos csak erre a kettőre van lehetőségem.

2013. ápr. 20. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Kendo: Japán vívás szamurájkardot "utánzó" bambuszkarddal

Baranta: Magyar hagyományőrzés fegyveres és pusztakezes elemekkel.


Hogy melyik a jobb, azt neked kell elöntened. Menj le az edzésekre, és amelyik jobban megtetszik, járj oda.

2013. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha magyar vagy akkor már Baranta meg az azért jó mert van pusztakezes harc.
2013. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik jobb? Egyáltalán mire? Mi célból?
2013. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mind a kettő szar. Önvédelemre alkalmatlanok. Hacsak pofozkodás akkor boxot bíkózást és savate-t (francia box) ajánlok. 3 közül talán a savate a legjobb, ezt én is űztem. Ha komoly önvédelem, élet-halál harc akkor oda harcművészet kell. Itthon ju-jutsu/jitsu oktatás nagyon színvonalas, de néhol lehet találni elég jó wing-chun kung-fu edzéseket, csak harcművészetekkel vigyázni kell. Sok helyen szarul oktatják őket.
2013. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Mind a kettő szar. Önvédelemre alkalmatlanok."

Ember! Kimondta neked, hogy önvédelemre kell??? Fegyveres harcművészetet szeretnék tanulni. És nem sz*r!! Egyébként honnan tudod, hogy nem tanulok pusztakezesbunyót? Bokszolok 5 éve amúgy.

2013. máj. 16. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Baranta a kézitusa miatt jobb.
2013. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kendo sokkal inkább versenysport. Én a helyedben keresnék Shinkendo vagy hasonló edzést a környékeden.
2014. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hmm.


A fegyveres harcművészet az önvédelem. Minden harcművészet önvédelem (persze többek is ennél, de alapfunkciót tekintve mind önvédelem).


Kendo szerintem is fegyveres versenysport! Baranta pedig nem harcművészet, esetleg szeretnék hogy az legyen.. ettől még aligha lesz az.

2014. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!