Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ugye van a küzdősportokban...

Ugye van a küzdősportokban állóharc (thai-box, kick-box, box) van földharc (judo, sambo, bírkozás) na és én mindkettőből szertnék tanulni de nem tudom hogy az álló harcból vagy a földharcból kezdjem el szerintetek miekkel kezdjem?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom mi tartja vissza az embereket, hogy egyszerre több helyre járjanak..
2013. ápr. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezd el egyszerre a kettőt. Ökölvívás + szabadfogású birkózás. :)
2013. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát jó lenne tudni, hogy striker (állóharcos) vagy grappler (birkózós+földharcos) beállítottságú vagy. Ha nem tudod, akkor itt egy kérdés, ami segít eldönteni. Ütni-rúgni szeretsz jobban egy bunyóban, vagy pedig próbálsz minél közelebb kerülni az ellenfélhez és levinni a földre?

Ha az állóharc megy neked jobban, akkor állóharccal kezdj, ha pedig a grappling, akkor grappling stílussal kezdj (birkó, sambo, judo, bjj, stb.). Ugyanis ha te grappler vagy és állóharcra mész, ott nem fogsz annyira jeleskedni, mivel neked az annyira nem fog menni neked. Nálam is ugyanez volt a helyzet 7-8 éves koromban. Elmentem Karatézni, de mivel grappler beállítottságú vagyok, így egyszerűen idegen volt tőlem, és sose voltam olyan jó benne, mint a többiek (főleg, hogy Kumite alatt is sokszor inkább birkózni próbáltam).

Úgyhogy először olyan edzésre menj le, amilyen beállítottságú vagy, és majd, ha az már elég jól megy, akkor kezd csak el a másik stílust (leghamarabb csak 2-3 év után).

2013. ápr. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. ápr. 30. 13:04
 5/10 anonim válasza:

megpróbálhatnád a ju-jitsut...

én is ezt csinálom és van benne rendesen álló meg földharc is

2013. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. máj. 1. 11:41
 7/10 anonim válasza:
Box+szabdfogású birkozó
2013. aug. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Troll1108 válasza:

Ha az állóharc érdekel jobban akkor szerintem kezdd el a kickboxot, az ad egy jó alapmozgást (ugyebár mindenedet használod, nem csak az öklöd), ha már úgy fél-egy éve edzel akkor ideje lesz, hogy belekezdj az ökölvívásba is, de a kickbox mellett. Pl.: eleinte heti 3 kickbox, később heti 2 kickbox 1 box vagy heti 1 kickbox és 2 box.

Ha a földharc érdekel jobban akkor szerintem ugyanígy járj el, kezdd el szabadfogású birkózással, később kezdd el mellé a judót. Ha majd ott tartasz, hogy már a judóval együtt is lehúztál másfél-két évet, kb úgy földhöz tudod majd verni az embereket, mint az állat.

A leírtak csak a véleményemen, logikámon alapszanak, de szerintem, ha igazán penge akarsz lenni vagy álló vagy földharcban, ne siesd el, szánj időt egy stílusra, hogy belerázódj, majd egészítsd ki egy másíkkal (ahogy leírtam box-kickbox mondjuk azután még a muay thai marha jó lenne, vagy birkózás-judo, onnan meg már egyenes út vezet a bjj fele).

2013. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

az első válaszolónak üzenném: pénz, idő


és hogy válaszoljak a kérdésre ha van bőven időd tanulni(nem veszélyes környéken laksz és nem annyira fontos hogy minél előbb megtanuld megvédeni magad) akkor szerintem földharcal kezdj szerintem bírkózással magyarországon elég jól oktatják állóharcra én boxot mondanám mert azt is jól oktatják itthon.

2013. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha szeretnél mindkettőből tapasztalatot szerezni, akkor megoldás a wing tsunk kung fu...állóharc, belharc, földharc, ököl-könyök ütés, lábfej-sípcsont-térd rúgások, önvédelmi fogások...minden, ami hatékony :-)
2013. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!