Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » BAKANCSOSOK Bundeswehr bakancs...

BAKANCSOSOK Bundeswehr bakancsok mellyi strapabíróak és kényelmesek?

Figyelt kérdés
Szeretnék túrázni a nyáron és nem ilyen 50 km-t... Olyan bakancs kellene ami megbízható, strapabíró és kényelmes. Hallottam, hogy a Bundeswehr bakancsok nagyon jók. Mi a véleményetek és ha rossz tapasztalataitok vannak róla?

2013. máj. 8. 18:23
 1/2 anonim válasza:

A BW alapvetően egy nagyon jó bakancs. Kb 2 éve használom folyamatosan. Sajnos újonnan már sehol nem lehet találni, ügyelj, hogy mennyire játszotta szét az előző X+1 tulaj a seregben.


Én ezt a változatot preferálom:

[link]


Ehelyett:

[link]


A fűzője az elsőnek praktikusabb, ezek a tipusok újabbak is valamivel, illetve nekem a régebbivel volt egy rossz tapasztalatom, egy év után levált a talp alsó rétege. Nézd meg, mit veszel!


És a végére egy kis összehasonlítás egy jobb minőségű (40-50 000-es árkategóriás, pl. Aku, Asolo, Lowa) túrabakanccsal szemben:


Előnyei:

-Kb negyedannyiba kerül

-Kb arasznyival magasabb szár: jobban tartja a bokádat, nem folyik be víz/hó felülről

-Tiszta bőr, kitűnően szellőzik

-Igénytelenebb

-szerintem jobban néz ki (túrabakancsnál mellesleg az utolsó szempont)


Hátrányai:

-nagyobb rizikófaktor (ha szétesik, nincs garancia)

-A talp sáron, havon, jégen sokkal jobban csúszik - téli teljesítménytúrára semmiképp, saját tapasztalat

-Belülről kényelmetlenebb (BW-be nem árt beruházni egy jó talpbetétbe - kb feleannyiba fog kerülni, mint maga a bakancs)

-Kicsit kevésbé vízálló, de jól lekezelve ez már csak abban látszik, hogy patakban nem 15, hanem csak 10 mp-et tudsz álldogálni.


Hirtelen ennyi jut eszembe. Én speciel két bakancsot használok, egy BW-t zúzósabb igénybevételekre (esős-saras sátortábor, airsoft) és rövidebb túrákra, és egy középkategóriás AKU-t teljesítménytúrákra. Lényeg, hogy neked kényelmes legyen, de szerintem a BW-ben nem lehet csalódni.


Mottónak pedig egy mondat a vietnámi háborúból: "Ha rossz a bakancsod, halott ember vagy."

2013. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a rendes választ! :)
2013. máj. 12. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!