Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mire menjek? Önvédelmi sportra...

Mire menjek? Önvédelmi sportra szeretnék menni de nincs ötletem és nagyon ismerem mik vannak.

Figyelt kérdés

Már egyszer porul jártam és majdnem meghaltam...már eszméletlenül kerültem kórházba.

Hallottam a krav maga-ról ,defendu , és a ju jitsu-ról

nekem kifejezetten valami támadó kéne ...

Részben segíteni feldolgozni ki adni a dühömet .

Az óta senki sem tudok magamhoz közel engedni még a családomat sem...

Kifejezetten olyan edzsészre van szükségem hogy fájjon zúzódások stb....maga a sport legyen kemény és nagyon durva ...Lehet hogy furcsán hangzik, de nekem erre van szükségem...!

16 L



2013. máj. 13. 14:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem kravmagázni, inkább a védelemet tanuljuk jelenleg (kb mindenki kezdő) de visszatámados sport. Zúzodások és foltok vannak.

Vannak zsákok, azt pl teljes erőből lehet és sokszor kell is ütni.

2013. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Esetleg menj el egy pszichológushoz előtte. Persze, egy kis harctudás mindenképp jól jön, bár szerintem a "többet ésszel mint erővel" küzdősportok sokkal hatékonyabbak tudnak lenni.
2013. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A jujutsu az egyetlen amiről érdemes beszélni, a butításaival nem érdemes foglalkozni (krav maga, defendo stb. Fáj? Az ízületfeszítések adott esetben az ütéseknél rúgásoknál is sokkal jobban fájnak, de egy kezdővel jóval óvatosabban kell bánni, mert az ízületek és a kötőszövetek nem 3 perc alatt erősödnek az őket ért terhelésekhez. Ez nem sport, ahol bármi köze van a sporthoz, azt a helyett a legjobb otthagyni.

Erőt erővel legyőzni meg főleg egy lány részéről esztelenség.

2013. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már voltam pszichológusnál de nem értem vele semmit csak még jobban felbosszantóttam magam... nem tudom ezt ki adni meg más is történt velem előtte... elég hamar bele léptem a felnőttek világába ...
2013. máj. 13. 16:31
 5/17 anonim ***** válasza:

A Ju Jitsu jó önvédelemre. A Krav maga meg a Defendo is Jitsu technikákat használ, csak ott nincsen meg a kellő lapozás, és még jól le is húznak pénzzel.

Ha meg meg akarod magad veretni, akkor menj Thai Box vagy Kyokushinkai Karate edzésekre. Az kemény, ott ütnek-rúgnak téged rendesen.

A Ju Jitsu önvédelem, nem arra megy, hogy széjjelverjük egymás fejét. Ha ész nélkül csinálnák a technikákat, akkor elég hamar elfogynának a nebulók. Bár vannak küzdelmi edzések, aligha fogsz minden edzés után zúzódásokkal távozni, mert nem erről sózl. Arról nem is beszélve, hogyha kulcsokat, feszítéseket csinálnák full kontakta, akkor ott törne a csont, kifordulna az ízület, szakadna a szalag...

2013. máj. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet gyakorolni gurulásokat, és akkor lesz zúzódás anélkül hogy eltörne a karja.


Meg kér edzés végén egy gyomrost (jó az, serkenti a belső szervek chi áramlását) és megvan a fájdalom is, csak hogy legyen.


Kérdező, Jujutsu.

Pesten Zöllei ezredes kézitusa (Jujutsu) edzése, Wlacsil Wudang edzése jön igazán szóba. Talán érdemes bepróbálni jó WingChun edzést is.


A pszichés dolgokat Wudangon tudnának segíteni helyre tenni.

2013. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

szia..:) hat en pl. a judot ajanlanam !!! mert ott van onvedelem (kes , pisztoj ) ellen.. dobasok, toresek, fulytasok.. :) de ugyan ugy ajanlom a aikidot.. :) az aikido az tiszta onvedelem a judo feles (onvedelem es tamadas)

en szemely szerint mend a kettot csinalnam mert jo osszekombinalni.. :) emigy en mind a kettore jarok mar jo par eve es nekem nagyon tetszik!! 17 L

2013. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A judó egy küzdősport.

Nem használnak ütéseket. Nem tudnak kés és pisztoly ellen mozogni, ezt SPORTOKBAN NEM OKTATJÁK. Tehát ha valami nagyobb kamu annál, hogy a kravmagások kés ellen tanulnak pusztakezes harctechnikát.. akkor az az, hogy a júdósok tanulnak fegyveres harcot.


Nincs "védekező vagy támadó" önvédelem. Nincs harc támadás nélkül, aki védekezik az már félig halott. Az Aikido nem védekező.


Aikido-t egy judó kaliberű küzdősporttal nem biztos hogy értelmes összekeverni. Rutin miatt boxolókkal lehet gyakorolni, hogy menjen az ütések elvezetése és az aikido-s is gyakorolja az ütéseket. Júdósokkal mégis mit gyakorolna egy aikido-s? Hogyan tépje ki a gerincüket?


Nem értek egyet az utolsó válaszolóval, a leírtak miatt. DE 'our opinion may differ'.

2013. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Aki a Judo-t összevegyíti az Aikido-val, az lényegében színtiszta Ju Jitsu-t kap; hiszen a Ju Jitsu-ból fejlődött ki mind a Judo, mind az Aikido.


Akkor már miért ne járhatna az ember Ju Jitsu-ra?

2013. máj. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amit a judoról összehordtál kedves leány az hülyeség. Én ajánlom, hogy a judot meg az aikido-t kombináld egy hogyan használjuk a billentyűzetet tanfolyammal is.
2013. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!