Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box közbe egy éve enyhe...

Box közbe egy éve enyhe agyrázkódást kaptam. Egy év kihagyás után fejütésnél megint kijött mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltam pihentetem elmúlt, de boxot abba hagytam, most megint elkezdtem kaptam egy erősebb fejütést és megint ki jött, de nincs semmi zavarom, csak fáj gyorsab mozgásoknál stb. Mi a teendő vele, folytathatom az edzést és majd megszokja? Vagy mit csináljak mert ki maradt egy év és megint kijött, annak idején meg piehentem 2 hét után elmult egy fejütés és megint kijött, utána egészen mostanáig nem boxoltam. Mitévő legyek?
2013. máj. 23. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Orvos megint.
2013. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kijött,hanem újabb enyhe agyrázkódás ért megint.

pihend ki,pár nap,esetleg egy hét és mehetsz edzeni.

ez egy ilyen sport.


ha ez ennyire aggaszt,akkor kezdj el komolyan heti 2x minimum keményen nyakra és csuklyára edzeni.

ha bivaly erős a nyakad,akkor az alátámasztja,keményen tartja a fejet,nem tud annyira kilengeni a koponya,így az ütés okozta lendület-becsapódás is kisebb mértékben csapja az agyadat a koponyádnak,vagyis erős nyakkal csökkentheted az agyrázkódás esélye.

2013. máj. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :D
2013. máj. 27. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!