Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen alacsony a harcművészeti oktatás színvonala?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Több oka is van.

1. Magyarországon nem annyira népszerűek a küzdősportok és a harcművészetek, focizni és kosarazni még mindig sokkal többen szeretnek.

2. Nem támogatják ezeket az egyesületeket kellően.

3. Igény ugyan lenne a magasabb színvonalú harcművészeti oktatásra, de ezért komolyabb változásokra, szemléletmód váltásra és persze anyagi támogatásokra lenne szükség.

4. Amik vannak stílusok azok is inkább a sportos versenyzés irányába mennek el.

5. Mert ez Magyarország.

2013. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

gondolom,mert nincsen rosta,amin fent maradhatna az ocsu.

régen ha valaki kung fu iskolát akart nyitni,akkor a környék összes mesterével bunyóznia kellett,hogy bizonyítsa az érdemességét.

2013. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

idehaza is nagy hagyománya van a "harcművészeteknek". A legsikresebb olimpiai sportjaink nagy része "harcművészet", csak nem keleti, hanem nyugati stílus. értem ezalatt a vívást (a legsikeresebb sportágunk 83 érem), bírkózást(4. 53 éremmel), ökölvívást (7. 20 éremmel)


Szal, a tradicionális magyar gyökerű küzdőágak oktatása igenis magas színvonalú idehaza. Egy vívó (válogatott volt) ismerősöm pl Pekingben edzősködik. Vágod, a kinaiak hoznak magyarországról zakembert, hogy megtanítsa őket vívni.


Az én véleményem az, hogya harcművészetek úgy általban nem állják meg a helyüket sehol a világban. A színvonal azért alacsony, mert erre van igény a művelőik által. Nem követelik meg a szakmai helyességet, nem harci tudásra vágynak, hanem önértékelésre, hogy valami iszonyat titkos vagány dolgot csinálnak. Csakhogy, ahhoz torz énképuket fenntartsák, nem versenyeznek, és a verseny miatt nem szelektálódnak ki a működőképes dolgok a rendszerben. Azzal takaróznak, hogy veszélyes lenne a versenyzés, de ez csak egy ócska próbálkozás, hogy leplezzék a redszerük hiányosságait.

2013. máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%
*liked* Last.
2013. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdezőnek!

Korbács igen ezt a Yip Man 2-be láthattuk.

A harcművészetek azért ilyen alacsony színvonalúak mert a mesterek nem végzik becsületesen a munkájukat és a pénzre hajtanak.

Teszem ha én gazdag vagyok és nincs meg a tudásom a fekete övhöz és csak barna öves vagyok adhatok pénzt a mesternek, hogy megkapjam a fekete övet.

Meg azért is mert nem a tradíció és a küzdelem hanem a sport irányába haladnak .

Nekik nem az már a lényeg, hogy hatékony legyél a háborúban ha kiesik a kezedből a kard mind jópárszáz évvel ezelőtt.

Hanem az ,hogy érmeket, kupákat nyerjetek és az egyesület híres legyen meg sok pénz legyen.

Azért is mert már nem ellenőrzik (jól mondja Korbács)

,hogy ki tanít. Ha akarsz kérdező te is nyithatsz egy kung fu iskolát.

Pesten sok a kókler. Tisztelet a kivételnek!

Ahova én járok ott normálisan tanítanak.

2013. máj. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 aikiboxer ***** válasza:
Miből vontad le azt a következtetést, Kérdező, hogy Magyarországon alacsony a harcművészeti oktatás színvonala?
2013. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Itt a gyakorikérdéseken már egy csomószor olvastam,hogy milyen alacsony a karate,az aikido,wing tsun kungfu stb oktatások színvonala és ritka az olyan hely,ahol jól oktatják.
2013. máj. 30. 13:53
 8/20 anonim ***** válasza:

"Itt a gyakorikérdéseken már egy csomószor olvastam,hogy milyen alacsony a karate,az aikido,wing tsun kungfu stb oktatások színvonala és ritka az olyan hely,ahol jól oktatják."

És ez így is van, sajnos.

2013. máj. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 aikiboxer ***** válasza:
35%

Az, hogy egy internetes fórumon ki mit fikáz, az csak egy dolog. Ne foglalkozz vele. Keress egy edzést, ami tetszik, és járj szorgalmasan. Ennyi az egész.


Nem tudom neked milyen tapasztalataid vannak, de én karatét, aikidót, bokszot, judót és kendót próbáltam, és ezek közül:


- a karatéról csak annyit, hogy nézd már meg egyik egykori mesterem honlapját, tudod, milyen jó karatés?!

[link]


- Az aikido garantáltan jó színvonalú itthon más országokkal való összehasonlításban. Egy olyan országot sem ismerek, ahol ilyen szintű japán nagymester-járás lenne, mint itthon... (Havonta minimum egy japán nagymester edzőtábor??! Tudod mikor van ilyen Francia- vagy Németországban?!)


- A judóra azt mondani, hogy alacsony színvonal, vicces lenne ilyen eredmények után... (Igen tudom nem harcművészet, de ezt ismerem.)


- A bokszban edzője válogatja, de nyilván Madarat, Kokót is kinevelte valaki, nem?


- Végül a kendó nyilván nem egy japán színvonal, de ahhoz Japánban kellene élni kb.

2013. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

" Az aikido garantáltan jó színvonalú itthon más országokkal való összehasonlításban. Egy olyan országot sem ismerek, ahol ilyen szintű japán nagymester-járás lenne, mint itthon... (Havonta minimum egy japán nagymester edzőtábor??! Tudod mikor van ilyen Francia- vagy Németországban?!) "


Ember! Hol élsz Te öcsém??!! Az, hogy van japán nagymester járás az még messze nem garantálja, a jó oktatási színvonalat. A magyar karate iskolák nagy része is tartja a Japán szövetséggel a kapcsolatot, aztán a legtöbb feketeövest simán el lehet verni két parasztlengővel falusi stílusban. Amikor jön a japán nagymester szemináriumot tartani az arról szól, hogy a nagymestert jól megetetik (kinyalják a s*ggét), ő tart valami parasztvakító bemutatót jó pénzért, és mikor haza megy akkor az adott aikido egyesület tudja verni a mellét, hogy ő náluk járt japán mester, és akkor most ők ilyen-olyan színvonalú aikidót oktatnak. A japán mester ugyan tényleg ott volt, de ez SEMMIT nem javított az oktatási színvonalon (Ahhoz nem pár napos szeminárium kellene, hanem a japán mesternek több évig kellene itt Magyarországon élnie és oktatnia). Rengeteg aikido szemináriumon voltam már, tudom hogy megy ez. Az aikido iskolák 80%-a egy kalap bélsár Magyarországon. Lehet ezen hőbörögni, de attól még így van. Elképzelhető aikiboxer, hogy Te kifogtad azt az iskolát, ami a maradék 20%-ba tartozik bele, de attól még nagy vonalakban az aikido oktatás itthon nem jó. Ugyanez a karate is, normális karatét jó formán alig oktatnak, csak vacak sportkarate van.

Ja aikiboxer tévedtél még egy hatalmasat! Franciaországban pont a legjobb az aikido oktatás Európán belül, ugyanis a az O'Sensei egyik legjobb tanítványa a Tamura sensei (már nem él sajnos), sokáig Franciaországban élt, ott ő tette le a Francia Aikido és Budo oktatás alapjait, szóval a francia aikido mesterek nagy része az ő keze alól került ki. Én amúgy pont Franciaországban élek, szóval tudom, hogy mi a helyzet, sőt Párizsban több olyan aikido dojo van ahol japán mestertől tanulhatsz közvetlenül. A németországi aikido oktatásról mondjuk nem tudok nyilatkozni.

Magyarországon amit jól oktatnak azaz ökölvívás, judo, birkózás, vívás...a többi (kung-fu, karate, TKD...stb.)az pedig jó formán csak van tölteléknek (1-2 kivétel biztos van ott is).

2013. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!