Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A krav magában mennyi ideig...

A krav magában mennyi ideig tart eljutni a fekete övig?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam,hogy az volt a céljuk,hogy minél hamarabb el tudd sajátítani.

2013. máj. 30. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egy élet is kevés hozzá. ugyanis nincs fekete öv. csak szintek. Fekete övnek az expert szint felel meg. ehhez tíz vizsgát kell letenned,5P szintt, és 5 G szintűt, a P szintű vizsgáknak 3 hónap a kivárási ideje, a g szintűeknek 6. vagyis, kb 4 év.
2013. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de persze ehhez az is kell, hogy legyen instruktorid, ugyanis E-szintre csak instruktorok vizsgázhatnak, és e_ vizsga se nagyon van, idehaza egy volt eddig, jellemzően izraelbe kell utazni érte. szal simán lhet, hogy mire megvan a kivárásod, pont egy évig nem lesz vizsga sehol. vagy nem lesz della elutazni rá. repjggyel, szállással egy e szintű edzőtábor 300ezer körül van.
2013. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
vagy nincs meg az instruktorid, és nem engednek vizsgázni, instruktori is csak évente egy van, szinttől függően egy 2-3 hetes edzőtábor. ezis 200-300ezer forint, de ez általában pesten van, nem kell messzire menni.
2013. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

De, eredetileg vannak benne övszintek is:

[link]


A fenti tarifákat elnézve szerintem nem az a céljuk, hogy minél gyorsabban megszerezd, hanem hogy minél több pénzt legomboljanak rólad. Egyébként stílustól függetlenül évekbe tart, amíg használható tudásra teszel szert. Aki azt mondja, hogy 3 hónap alatt megtanulod megvédeni magad, az vagy hülye, vagy direkt hazudik. Tudod, az emberek nem szeretnek valóban megdolgozni valamiért, a könnyen, gyorsan megszerezhető tudás mindig jó marketing...

2013. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is a wikipédián olvastam,hogy vannak övek.
2013. máj. 30. 21:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Krav Magában nincs fekete öv. Vagy is volt de nagyon régen. Kb Mikor Imi megalkotta a kravot és nem rendszerezte akkor még az volt. Szerintem. Fekete öv Expert szintnek felel meg és kb 5-6-6,5 év alatt lehet eljutni és nem egyszerű expertre levizsgázni az tuti de nem lehetetlen és általában Eyal szokta tartani néha-néha magyarországon de most nyáron Izraelbe lesz edzőm is készül Expert 2 re onnét tudom persze csak ha össze tud csapni kb 300-350et mert repjegy+szállás+kaja+vizsgadíj,stb,stb.. Ennyibe kerül. Nem tudom ,hogy elkezdted e vagy nem de ha csak arra hajtasz minél gyorsabban eljussál expert szintre akkor erről mondjál is le mert ha nagyon ügyes vagy akkor is kb 4,5 év de általában több szokott lenni. Szépen fokozatosan nem kell nézni az időt,majd egyszer eljutsz oda.Nem tudom ki híreszteli ,hogy a km be azt mondják 3hónap alatt megtudod védeni magad mert én még egyszer sem hallottam ezt a szervezettől(krav maga global) meg egy plakáton sem . Lehet más szervezetek igen de,hogy a global nem az biztos. Defendo ilyen amibe kb 90% km technika csak nagyon elbas@zottan,esetlenül,szerencsétlen technikákat tákoltak ott össze. Ott igen,hirdetik általában nőkre hivatkozva ,hogy "női önvédelem képzés" és "3hónap alatt nagy sikerrel megtudod védeni magad". Na ez hazugság és km be még egyszer sem hallottam/láttam ilyet,hogy ezt híresztelik. Defendoba meg igen. Másik a TCQC egy volt km instruktor ott a "fő" úgymond ,kitalálta,hogy magyar "rendszer" de közbe az általa elsajátított krav maga technikákat tette bele míg benne volt a szervezetbe.. Tehát figyelni kell. És ha elakarsz kezdeni KM-ez ni hajrá, de ne arra hajts,hogy minél hamarabb expert re mert ez a képességeidtől függ illetve még sok más mindentől Kezd el és fokozatosan,szépen,lassan. P1 kivárási ideje min 3hónap. Na aki 3 hónap után megy vizsgázni az általában még egyeneset ütni sem tud(szemtanúja voltam) én 6hónap után mentrm p1-re és 3 kisebb hibával átmentem 9x százalékosan nem tudom már mennyi pontosan.
2013. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!