Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért fáj a könyökcsontom a...

Whiteryback kérdése:

Miért fáj a könyökcsontom a szkandertől?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy miért fáj a könyököm csontjai amikor szkanderozok. Ma az iskolában próbáltuk a szkanderezést és van egy srác aki nagyon vékony és gyenge és én erősebb vagyok nála és lenyomott.A többi osztálytársamnak amikor szkanderozik nem fáj a könyöke,de nekem fáj.Azt szeretném megkérdezni,hogy szkanderbe mi a helyes technika.A jobb kéznél a balra kiálló csont fáj szkanderbe,de az osztályból nekem csak és valahogy rontja a teljesítményemet.De ugyan így van a bal kéznél.Az lenne a kérdésem,hogy tartsam a kezem,hogy ne fájjon a könyökcsontom.A választ előre is köszönöm!!

2013. jún. 10. 13:06
 1/3 anonim válasza:

Csukló legyen egyenes, semmiképpen sem hajlíts be. Igazából csak ennyi szabálya van.

A könyökfájdalom pedig lehet porckopás, ízületi gyengeség jele. Ha nagyon fáj, és máskor is előfordul, menj el dokihoz.

2013. jún. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a megtisztelő válaszod.Csak akkor fáj ha szkanderezek mert szkander közbe arra a háromcsontra kell rátámaszkodni.Neked is van a könyöködnél három kiálló csont.Na nekem a jobb kéznél a balra kifele álló fáj szkander közbe.Ment a zöld.
2013. jún. 11. 07:09
 3/3 anonim válasza:

Mi az, hogy ne hajlítsa a csuklóját semmiképpen sem?

A szkanderban csuklózni KELL, hogy nyerni akarsz, ember!

Nem mellesleg gyorsnak kell lenni!

Én azt ajánlom, kezdésnél húzd magad felé az ellenfél kezét, csuklózz be neki, és használj testet a nyomásnál! Ne feledd, a karod és a kézfejed egy kampó, amit szilárdan rögzítesz az oldaladhoz! Nyugodtan kapaszkodj meg valamiben a másik kezeddel, és segíts be! Illetve még azt tudom javasolni, hogy feszítsd mindened!

Sok sikert, és ne feledd edzeni a tartóizmokat sem! :D

2014. febr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!