Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért húz jobbra a gördeszkám?...

Miért húz jobbra a gördeszkám? Melyik a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Havertól vettem pár hete használtan és menet közben jobbra kanyarodik magától. Ha nem állok rajta, hanem ellököm egyenesen akkor is elkanyarodik. Több helyen próbáltam már, úton, járdán, parkolókban ahol a profibbak is nyomulnak, szóval kétlem hogy a talaj miatt lenne. Már utánakerestem itt, nem én kérdezem elsőként ezt, de eddig kettő használhatónak tűnő választ láttam: A függő meghúzása/lazítása, vagy a függő le- és visszaszerelése. Ez utóbbi azért, mert a függő kicsit ferdén lehet a lapon. Szóval ezt a két verziót láttam eddig és a kérdező utána nem adott választ, ezért nem vagyok benne biztos, hogy melyik a jó. Szóval mielőtt nekiesnék és föl-re rakosgatnám a függőt megkérdezném, hogy akinek volt hasonló gondja, tapasztalata az segítene és megmondaná hogy mit kellene csinálnom?

2013. júl. 18. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult szerkezet az. Nézd meg, hogy párhuzamos-e a két tengely. Ha igen, akkor esetleg az egyik oldalon valamelyik kerék kopottabb.

Ha nem párhuzamos, akkor elképzelhető, hogy a gumibak nyomódott be egyik oldalon jobban a sok használattól, de az is lehet hogy tényleg csak a felfüggesztés áll ferdén, ahogy írták. Utóbbi esetben elég meglazítani a csavarokat, és megnézni, hogy mozog-e picit oldalra a függő, ekkor be lehet állítani egyenesre.

2013. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, végül kiderült, hogy a függő volt kicsit elfordulva, szerencsére már megoldódott. :D
2013. júl. 20. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!