Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai Box vagy sima Box? Ha...

Thai Box vagy sima Box? Ha lehet, érveket és ellenérveket is mondjatok!

Figyelt kérdés

2013. aug. 30. 21:23
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
100%

A thai boxolók szerint a sima bokszolóknak sokkal jobb a kéztechnikájuk (mivel a stílus csak erre összpontosít, csak ezt gyakorolja). A bokszból jövő thai boxolók végigverik az egész termet -- mondják ők. Jobb thai box helyeken ezért van külön ökölvívó edző és külön csak bokszedzés is. A thai boxban viszont van rúgás, egy kicsivel több kéztechnika, és úgy tudom ennek van harcművészetibb része is, bár itt valaki azt írta, hogy ez "csak" ringsport.


Tehát, ha szeretnél rúgni, akkor: először boksz, ezt megtanulod, utána thai box.

2013. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék hogy a thai boxban van könyök és térd technika is. Ez meg a másik hülyeség hogy "ringsport". Ugyanolyan hatásos küzdösport mint a többi. Aikiboxer jól tanácsolta, hogy talán érdemesebb boxal kezdeni, de azért a thai boxban se olyan rossz ám a kéztechnika. Én ha beállok a boxzsák elé azon gondolkozom hogy mégiscsak jobb ütni, rúgni, térdelni mint csak simán ütni a zsákot. De ezt ne értse senki félre én becsülöm a boxolókat is csak mivel thai boxolok így azt ajánlom. Ha van lehetöséged menj le mindkét edzést megnézni.
2013. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb sima Boksz, utána meg mehet a Thai Boksz is. Azért, mert így megtanulsz ütni elég magas szinten, utána meg Thai bokszon tanulsz még olyan tecnikákat amikkel jól tudod kombinálni (térdelés, könyökölés)
2013. szept. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!