Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » El szeretnék kezdeni MMA-zni...

El szeretnék kezdeni MMA-zni aki jártas benne tudna tanácsokat adni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok késő ilyen korban elkezdeni? Edzéseken miket csinálnak a kezdők? Egyáltalán kezdők mehetnek? Mik a szabályok? Nem nézik le a haladó sportolók a kezdőket? Debrecenben lakok ha ez számít.

2013. szept. 10. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Széjjel vernek első edzésen :D. Egyébként meg milyen az edzettségi szinted? Kis kondi sosem árt.
2013. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hobbynak nem rossz ilyen idős korban elkezdeni, de UFC-ről már ne nagyon álmodj.

Hát nálunk mikor még jártam (sajnos ma már nem tudok járni időhiány meg távolság miatt:( ) akkor az volt, hogy az edzés elején bemelegítés, ízület erősítő gyakorlatok, stb. Ezután jött a technika tanulás. Itt elmagyarázták a technikákat, majd ezt kellett végül párosával gyakorolni. Majd végül sparring, de kezdőknek általában csak földharc van. De arra készülj fel, hogy kell állóképesség rendesen. Törülközőt meg nehogy otthon hagyd, mert kelleni fog nagyon.

2013. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már 4 éve kondizok, erőnléttel annyira nincs gond , az tény,hogy a tömegem miatt hamar kifulladok.
2013. szept. 10. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen küzdősportokban, harcművészetekben vagy jártas, és mennyire? 'Vegyített harci művészetek', nyilván értesz ehhez-ahhoz ha ilyen edzést (igazából az mma már konkrét verseny szabályzat, tehát ha ilyen szabályzatú versenyt) keresel.
2013. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Thai box-ot próbáltam ki de csak 2 hónapig. Azon kívül teljesen más sportokat űztem. (Kosárlabda,úszás,kondi , utóbbi időben kondi kicsit magasabb szinten)
2013. szept. 13. 11:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát akkor csak az fog elverni, aki 4 hónapnál többet thaiboxolt. És akkor miért nem mész boxolni, hogy tanulj valami harctechnikát?
2013. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nos van egy szint amit át kell lépni ahhoz hogy bejuss kell egy kis kondi lábmunl gyorsaság fájdalomtűres stb
2013. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem,hogy abszolút amatőr vagyok és mit csináljak? Nem arra gondoltam,hogy mindenki elverek én pusztán a technikát akarom megtanulni, magyarán akkor előtte elmegyek boxolni az jó lehet?
2013. szept. 13. 20:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Boxolni, mert gyakorlatilag minden box edzésem megtanítanak jól ütni, kesztyűben. Mozogni.


Birkózni, mert gyakorlatilag minden birkó edzésen jól fognak képzeni mozgásban, földrevitelben.


Brazil jitsuzni, mert legegyszerűbb itt megtanulni a földharc technikákat.


Alternatív válaszom lenne, hogy találsz egy jó kungfu edzést, japán jujutsu edzés, combat sambo edzést.. és ott gyakorolsz, aztán 'kinyírsz' mindenkit mma-n. DE ilyen edzéseket nem fogsz találni, csak hasonló nevűket, vagy sport sambót..


Tehát általánosságban, mint biztos választás marad a jó öreg box, birkó, bjj mivel ezeken számíthatsz egy oktatási színvonalra. HM edzésen a színvonal vagy felülemelkedik ezeken, vagy inkább a küzdősportok alatt lesz, ezért ajánljuk az alap küzdősportokat, MMA versenyzők is ezekben jártasak, és persze Thai boxban.

2013. szept. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. szept. 14. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!