Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a karatés...

Mi a véleményetek a karatés versenyek közól a kata (formagyakorlat) versenyekről?

Figyelt kérdés
én karatézok még sikerült egy jó helyet találnom ahol nem versenykaratét tanítanak és nem bírom azokat akik versenykaratét tanulnak...semmi értelme az értelmetlen kumite versenyeknek ahol egy ütés és szétválasztnak...a full contakt már tetszik de sose próbáltam ilyesfajta versenyt csak kata versenyeken voltam ahol jó eredményeket értem el.szerinte, ezeknek a kata versenyeknek van egyedül értelmük mert itt bemutathatod az igazi tudásod.nektek mi erről a véleményetek?

2013. szept. 30. 19:27
 1/8 aikiboxer ***** válasza:
Nagyon szép tánc, tényleg bemutathatod a valós KATAtudásodat, a valós harchoz köze nincs, de gyönyörű! Én is ebben indultam anno, de soha nem voltam túl sikeres sajna. :)
2013. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát azért ha komolyan csinálod nem tánc...feszítéssel mindennel együtt csinálod úgy elég kemény az is.
2013. szept. 30. 20:53
 3/8 aikiboxer ***** válasza:
Pont a kata mozgáskultúrája, a mély állások, a szögletes mozgás, a feszítések ahogy írod, ami teljességgel retrográd a harc szempontjából -- nemhogy nem segíti, de még akadályozza is a mozgást. Nézd meg a lágy stílusokat (boksz, kali, belső stílusok), ez az ami a harcban használható. A darabos robotembereket megeszik reggelire.
2013. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nálunk vannak lágy technikák is shito ryuzok.igazából jobban bírom a lágyabb techniákat :D
2013. szept. 30. 21:13
 5/8 aikiboxer ***** válasza:
Én is shito ryuztam. :)
2013. szept. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ott ment szét a térded Boxer?


Kérdező, formázni csak jól van értelme. Lehet jól is csinálni, lehet rosszul is csinálni. Egy biztos, a formagyakorlat belső dolog, versenyeztetni pont olyan értelmes mint a karate kumite..


Hogyan veszed a levegőt, hogyan mozgatod a chi-det. Ez a kérdés, hogy ehhez mennyire értesz, ezt pedig csak te tudod. Hogy mennyire feszítesz, és hogyan néz ki amit csinálsz.. engem például teljesen hidegen hagyna. Qigong amit csinálsz? Ezt döntsd el te.. ha igen, akkor erősít, ha nem, akkor.. találd ki mire jó.

2013. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 aikiboxer ***** válasza:
Ott, sajnos... Szerintem ez genetikai/alkati kérdés.
2013. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én id abban szoktam indulni! Csak nekem az a bajom h egyenes kiesés van! Ezé ország bajnokságon nem értem el helyezést pedig ha az elején nem a legjobbat rakták volna mellêm akk lehettem volna 3.!!!
2013. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!