Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Megkapom boxhoz a sportorvosit...

Megkapom boxhoz a sportorvosit, ha epilepsziás vagyok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nekem olyan vesebetegségem van ami olyan enyhe, hogy kezelni se kezelik és nem kaptam meg. Úgy gondolom, hogy epilepszia az sokkal súlyosabb mint az én vesebajom...
2013. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aikiboxer ***** válasza:
Egyik bokszversenyző társam epilepsziás és van sportorvosi engedélye.
2013. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ravel válasza:
Gondolom ez attól is függ, hogy milyen fajta epilepsziád van. De szerintem nem, mivel a küzdősportokat nem javasolják. Nekem még a kajakozást sem engedték, mert hogy rosszul lehetek a vízben - pedig nekem csak egyszer volt rohamom, az is évekkel ezelőtt.
2013. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Dokifüggő.
2013. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
focihoz?
2013. okt. 6. 13:50
 6/8 anonim válasza:
Szerintem boxhoz nem, mert az idegrendszert nagyon nagy sokk éri, ezért kiválthatja és gerjesztheti a rohamokat. Focihoz nem tudom,arra nagyobb az esély.
2013. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ez nagyon dokifüggő.Olyan orvost keress, akinek tényleg fontos az egészséged és nme csak egy vagy a sok közül neki.

Tapasztalatból beszélek, én 3-at hagytam ott, mire megtaláltam azt, aki "normális".Ő úgy rendbe hozott, h évek óta tünetmentes vagyok,a másiknál meg 2 hetente 3x jött a rohamkocsi értem.És van egy rossz hírem: ez egy állapot, amivel együtt kell élni.Csak akkor betegség, ha munkát akarsz vállalni.Ha tudod a kiváltó okokat és ezeket kerülöd akkor nagyon jól el lehet lenni ezzel.Írhat privit, ha akarsz , tapasztalatcserére :)

2013. okt. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már miért kapnád?

Epilepsziával sokszor irodában sem akarnak alkalmazni...

2019. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!