Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kempo vagy box?

Kempo vagy box?

Figyelt kérdés
Mondanátok véleményeket erről a két küzdősportról ? 15 éves vagyok,erre a két küzdősportra van lehetőségem. Melyiket éri meg elkezdeni,melyik jobb az "utcára,, ? Átlagos testalkatom van 60kg, 180 cm (kicsit vékony vagyok) A küzdősportolást nem nulláról kezdeném már van 2 év tapasztalatom pár másik ból. Előre is köszönöm a válaszokat ! :)

2013. okt. 14. 17:27
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
54%

Ha csak erre a kettőre van lehetőséged, mondjuk mert egy kis faluban laksz, és csak ezek vannak: menj el mind a kettőre, és ahol

- jobb időpontban vannak az edzések (és legalább heti három)

- közelebb van a lakhelyedhez

- szimpatikusabb az edző

- szimpatikusabbak az edzéstársak

- jobb a hely hangulata, szívesebben járnál

- edzés végén fáradtabban támolyognak ki a résztvevők az öltözőbe

... azt válaszd.


Egyébként a boksz összehasonlíthatatlanul jobb küzdelmi készséget alakít ki nagyon célorientált, letisztult edzésmódszertana miatt. (Puhakesztyű, fogvédő, full kontakt kesztyűzés, zsákolás, nagyon profi lábmunka stb.)


A kempóban meg van rúgás, földharc, szóval tanulgatsz mindenfélét, ha ez jobban vonz, vagy nagyon állatok a bokszedzés résztvevői (verik a kezdőket -- van sajnos ilyen mentalitás is, kisebbrendűségi érzéssel küszködő "raj" helyeken), akkor válaszd a kempót. De úgy általában véve a boksszal messzebbre jutsz.

2013. okt. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy bírom aikiboxer válaszait mindig olyan jól leírja az igazságot méghozzá nem elfogultan, pedig boxol.:)
2013. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy bírom aikiboxer válaszait, mert mindig olyan jól leírja az igazságot, méghozzá nem elfogultan, pedíg boxol.:)
2013. okt. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy kétszer írtam le, azt hittem elöször nem küldte el.
2013. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kempo
2013. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!