Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészeti ág a...

Manita92 kérdése:

Milyen harcművészeti ág a nekem megfelelő? Ninjutsu vagy kung fu? Az előbbinek nem tudom, mennyire van szellemi oldala, illetve sok fórumon olvastam, hogy kamu, az utóbbiról meg nem tudom, hogy mennyire jó önvédelemre.

Figyelt kérdés
Már utánanéztem youtube-on, google-n,de nem igazán találtam meg a választ.
2013. nov. 20. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
mindegy. mindegyik kamu :D
2013. nov. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aikiboxer ***** válasza:
Nindzsafilmeket Masaaki Hatsumi nevére rákeresve tudsz letölteni, tele van velük az internet. Ő most a nagymester. Így videóról nézve ez egy régimódi ju jutsu, úgyhogy sokkal jobban jársz, ha egy igazi ju jutsu edzésre iratkozol be. Így látatlanban. A kung-fut nem tudom.
2013. nov. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én is csak olvasgattam róluk, s bár nekem egyik sem nyerte el annyira a tetszésemet, a kettő közül én egyértelműen a Kung-fu -t választanám, főleg Magyarországon (nem azt mondom, hogy itt olyan marha magas szintű lenne a Kung-fu oktatás, de abban biztos vagyok, hogy jobb, mint a magyar Ninjutsu).
2013. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:

Na, megtaláltad a nindzsafilmeket? :)

Itt van egy pl. [link]

2013. nov. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
a cél a fontos, a ninjutsu nagyon összetett 18 alaptanból (jutsu-ból) áll, a különbözö fegyveresharcok, pusztakezesharc, állcázás meteorológia, lovaglás, tratégi, földdrajz... angolul rengeteg "tananyag" van róla a kung-fu pedig önvédelemre szolgáló harcművészet és természetesen az sem egyszerű, de más a célja
2014. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ahmose Aryxo ***** válasza:
A ninjutsu egy tradicionális alapú önvédelem, létezik a 18 jutsu de attól még hogy vannak azok nem lesz kevésbé önvédelem orientált. A 18 jutsu úgy alakult hogy a ninjaknak bizony érteni kellett hozzá mert nem volt mindegy hogy mikor és hogyan megy be a harcba elvégre túl akarta élni. És a ninjutsu jelentése is (legalábbis az egyik) hogy a Túlélés művészete. És mindennek van kamu oldala pl itt volt egy videovizsgáztató rendszer de attol már szerencsére megszabadultunk. Kungfut nem ismerem, de a ninjutsut tudom ajánlani. Továbbá nem tudom hogy aktuálise még (sajnos csak most leltem rá a kérdésedre) de ha igen írj rám.
2014. ápr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lősz mellé A Ninjutsu-val.

Keress rá Horváth Ádámra vagy Ali A. Karim-ra.


A terroristák is alkalmazzák, múltkor olvastam egy interjúban. A többiekre meg ne hallgass, kevés ember jár a boxtermekbe, míg a harcművészeti edzésekre sokkal többen (még a béna Wing Chun-ra) és így akarnak embereket toborozni.


Küldök egy privát videót arról, hogy miket bír ki egy Kung Fu-s teste. És csak megsúgom, hogy K1-ben múltkor láttam egy boxolót összeesni egy finoman kibélelt kesztyűs hasütéstől. :)))

2016. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!