Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Veszélyes sport/Szabályrednsze...

Veszélyes sport/Szabályrednszer az MMA?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert majd el szeretném kezdeni az MMA-t, tetszik meg minden, csak attól tartok, hogy ha meccsre megyel komoly bajaim lesznek.


-A válaszokat előre is köszönöm!-



2014. febr. 9. 13:37
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*Megyek*
2014. febr. 9. 17:16
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha egy rögbi, amerikai foci vagy downhill kerékpár versenyre mennél, hidd el sokkal jobban megsérülnél. Az MMA durvának néz ki, de semmivel sem veszélyesebb, semmivel sem több a sérülés, mint egy boksz vagy k1 meccsen. Persze nyilván az MMA, sem a kisasszonyok teadélutánjáról szól.
2014. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
igen, küzdősportok közt az egyik legveszélyesebb, ezért csak megfelelő felkészülés után mehetsz versenyezni. de ez szinte bármelyik küzdősportra igaz, amiben nincs védőfelszerelés (az mmas kesztyű az nem sok).
2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

A küzdősportok semmivel nem veszélyesebbek mint akármelyik másik sport.(én pl bringázás közbe többször sérültem meg versenyen meg edzésen max egy monokli vagy egy orrvérzés de semmi törés és hasonlók)


Amúgy meg nem kezdenék a helyedben mma-val magyarországon 1-2 normis színvonalú edzés van és oda is csak úgy érdemes menni ha már van mögötted legalább egy 5 éves edzés múlt valamiből(mondjuk boxból). A lemegyek ememázni minden előképzettség nélkül csak ma divatos rajolás de haszna nincs sok

2014. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Így igaz, én is 1 év thai box után kezdtem el.
2014. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Ajánlom a Krav-Magát, az is csúcs!
2014. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

"A küzdősportok semmivel nem veszélyesebbek mint akármelyik másik sport."


tehát mma = pingpong.


"A lemegyek ememázni minden előképzettség nélkül csak ma divatos rajolás de haszna nincs sok"


te voltál az hülyegyerek aki összehordott minden sületlenséget az mmaról a másik témában. látszik hogy enm értesz hozzá.

kérdező ne higyj neki, az mma jó sport, jó önvédelmi rendszer is, az más kérdés hogy milyen oktatót fogsz ki. ha nem cisnáltál semmit még, ajánlok egy kickbox alapozást.

2014. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

1. nem írtam semmit az mmaról már sehol már jó ideje


2. igen az mma nem veszélyesebb mint a sportok nagy része ezen nincs mit vitatkozni így van. nézz meg egy downhill versenyt ahol valaki eltakonyol és egy csontja 8felé törik vagy egy amerikai focis sérülést de pl még a sima foci közben is( [link] ) de még akkor egy súlyemelés közben is ami szintén nem tűnik veszélyes dolognak ( [link] )


3. értek hozzá csináltam is több helyen is és mindenhol ugyan az volt a helyzet minden előképzettség nélkül lejöttek emberek és 1-2 év múlva se tudtak rendesen semmit de ha te nem így látod akkor valószínűleg te is egy vagy közülük ezesetben pedig nincs miről beszélgetnünk.

2014. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
most látom csak te tényleg azt írtad hogy "jó önvédelmi rendszer is" :DDDD remélem ezt te se hiszed el, mert egészen addig jó míg csak összeverekedsz valakivel csak nehogy egyszer jól megszúrkáljanak
2014. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Az MMA-ban ha egy picit jobban bedurvul a bunyó akkor már a bíró azonnal ugrik. Sok olyan MMA meccs van ahol alig ütnek/rúgnak, inkább csak a földharc megy. Ha sikerül lekopogtatni a tagnak az ellenfelét, akkor vége is a meccsnek, mert szintén ugrik a bíró. Nem egy olyan ökölvívó és K1 meccset láttam, amik sokkal durvábbak voltak az MMA-nál.


A rögbi, ausztrál football és az amerikai foci nem küzdősportok ugyan, de mégis sokkal gyakrabban fordulnak elő komoly sérülések.

A bokszban, rögbiben, labdarúgásban, technikai sportokban, extrém sportokban, de még a pankrációban is (pedig az tényleg csak színészkedés) már nem egy ember halt meg vagy nyomorodott le véglegesen.

MMA-ban pedig még soha senki sem halt, sőt még csak maradandó sérülést sem szerzett még senki.


Ne értsetek félre nem azt mondom, hogy úgy kell bizonyítania egy adott sportágnak a keménységét, hogy az idők folyamán az adott sportág versenyein hány ember halt meg vagy nyomorodott le.

Viszont attól, hogy valami még durvának látszik (mint pl: MMA), az nem azt jelenti, hogy veszélyes is.

2014. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!