Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Máday Norbert tényleg akkora...

Máday Norbert tényleg akkora kung-fu nagymester? Egy bunyóban le tudna győzni egy bokszolót vagy thai boxolót?

Figyelt kérdés
Olvastam róla, hogy 8. mesterfokozata van wing tsunból, de a szemináriumos videók alapján amiket csinál nem tűnik annyira hatékonynak, ám ő azt mondja, hogy a wing tsun a legjobb önvédelemre.

2014. febr. 18. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Elvont kérdés, pontosan mire vagy kíváncsi?


Egy bunyó sok mindenen múlik, ha hoz 2 kést amikkel régóta gyakorol, elég jó eséllyel szétvagdosna 1 boxolót vagy thai-ost.


Nem arra célzok, hogy puszta kézzel nem győzne, csak próbálom megérteni a kérdésedet.


A Máday mennyi ideje edz? Bakker évtizedek óta a stílusának a hazai vezető edzője. Ő egyszerűen nem is lehet gyenge azok után amennyi időt gyakorlással töltött. Ráadásul azt ami wingtsun, technikailag még ő csinálj jól az országban (fogalmam sincs hogy ez az igazán jóhoz képest mennyire jó).


De gondolj bele, ilyen múlttal, ennyi gyakorlással az ember már elég nehezen marad gyenge.


Más kérdés, hogy ha nem vele edzel, nem tőle tanulsz akkor a stílusát nem biztos, hogy a többi edző olyan nagyon hatékonyan tudja tanítani. Tehát lehet a WT tök jó önvédelemre, de ahhoz tanítani is tudni kell.


Egyébként olyat senki nem mond, hogy egy adott stílus a legjobb önvédelemre. Miért lenne a WT kiemeltebb helyen mint a Taichi, Escrima stb.?


Valószínűleg jó, ha jól is tanítják..

2014. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Egyébként olyat senki nem mond, hogy egy adott stílus a legjobb önvédelemre. Miért lenne a WT kiemeltebb helyen mint a Taichi, Escrima stb.? "


Pedig a Máday nem egy riportban állította azt, hogy a wt a legjobb. :)

2014. febr. 18. 22:48
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vagyok tökéletes, pedig van hogy igazán igyekszem..

Ez ilyen emberi dolog lehet, egyértelmű hogy ő sem tökéletes. Ez egy igen egoista, marketing szagú kijelentés.. de neki valószínűleg jó pénze van ebben, tehát ilyen kijelentésekből van kenyere (meg húsa, zöldsége, kajája).

Az más kérdés, hogy ez mennyire nevetséges kijelentés és emberileg ezzel mennyit veszít..

2014. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem unjátok már a x vs y összehasonlítást? De legyen meg az örömöd: LE!
2014. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
57%
A kedves Máday úr nyilvánvalóan azt mondja, hogy a wt a legjobbm, hiszen ebből van neki pénze és ebből gazdagodott meg...szart sem érnek az edzések, jártam oda félévet,láttam...
2014. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Egy kalap sz.r, amit tanít.
2014. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Máday egy ökölvívót le tudna-e győzni? Viccelsz??! Kíváncsi vagyok, hogy mit tudna csinálni az Erdei ellen? Erdei ad neki egy bal egyenes + jobb horog kombót, aztán kalap kabát, Mr. MoneyMan kifeküdne fogak nélkül, ötvenet is számolhatnának rá akkor sem kellene fel.


Thai boxoló ellen? A Zilai Sanyitól kapna 2-3 combost, nem csak a combcsontja, hanem a medencecsontja is darabokra törne. Ha pedig neki állna a "Money style kung-fu master" mókusboxolni, azzal sem menne semmire, Zilai könyökkel egyszer ütne bele a cséphadarózásába, Máday papának az összes ujja és csuklója ripityára törne.


De nem kell ide sem az Erdei, sem a Zilai. Egy sima vidéki város mezei ökölvívója vagy thai boxolója akik 8-10 éve űzik a stílusukat, ők is lerendeznék a Sifu-t.

2014. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Az előzőnek teljesen igaza van. Annyit hozzátennék, hogy maga a wt, mint stílus, nemrossz. Van egy-két olyan magyar edző, akik egészen jól oktatják, szélesebb látókörrel rendelkeznek, lenéznek bírkózó, ökölvívó, thai box, karate, krav maga edzésekre, hogy komplexebb tudással rendelkezzenek. Na, ez nem a Máday.
2014. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Még hozzátenném, hogy vannak olyan wt-sek, akik komoly ellenfélnek számítanak, de azok nem csak wt-t tanultak.
2014. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

"Van egy-két olyan magyar edző, akik egészen jól oktatják, szélesebb látókörrel rendelkeznek, lenéznek bírkózó, ökölvívó, thai box, karate, krav maga edzésekre, hogy komplexebb tudással rendelkezzenek."


És innentől kezdve kizárólag attól lesznek jó bunyósok mert a wt mellett tanulnak mást stílust is. Vagyis a másik stílusnak köszönhetően lesz reális harci tudásuk és nem a wt-tól. Kínában biztos vannak nagyon komoly wing tsun mesterek, de hazánkban csak a levegőkékítés megy ebből a harcművészetből. Láttam egyszer Máday félistent egy szemináriumon, hát nagyon megmosolyogtató volt amit csinált. Egy haladó szintű birkózó elkapná alulról a lábát, miközben a Máday chipmunk boxolna, úgy neki ba.szná a falnak, hogy úgy kellene kiréselni egy épületbontó brigádnak a falból, Máday urat. :)

2014. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!