Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Írna valaki vívási lehetőséget...

Írna valaki vívási lehetőséget Győrben vagy Komáromban?

Figyelt kérdés

Pár évig kézilabdáztam, de miután abbahagytam eléggé ellustultam és szeretnék valamit sportolni. Nagyon megtetszett a vívás,és nem tudom hol tudnék vívni,de azt tudom h elég drága sport. Van rá lehetőség a fent írt helyeken? És baj lenne ha így "év közepén" iratkoznék be? Ha lehet akkor küldenétek egy honlapot ahol viszonylag olcsóbban lehet felszerelést venni, vagy egyáltalán ot adnak? Aki tud az írhatna az első edzéséről...megköszönném!

Előre is köszi a válaszokat! 13/L



2014. febr. 28. 15:10
 1/6 anonim válasza:
Én is 13/L vagyok és egy ideig vívtam. Nagyon jó volt. Azt sajnos nem tudom, hogy Győrben vagy Komáromban milyen lehetőségek vannak, én Esztergomba jártam vívni, végül is az sincs túl messze, de azt nem tudom, pontosan honnan utaznál. Ha találsz egyesületet, nem hiszem, hogy baj lenne, ha év közepén iratkoznál be. A felszerelés tényleg nagyon drága, ha újat szeretnél venni, akkor PBT fencing bolt van Budapesten, közel a Teve utcához meg a Rendőrpalotához. De a vaterán sokkal olcsóbban árulnak felszerelést, már sokszor vásároltam ott, és eddig nem történt semmi csalás, az egy biztonságos oldal. Ha használt, hibátlan állapotú felszerelést veszel, akkor sincs semmi, pontosan ugyanolyan jó, mint az új. De szükség van fegyverre, nadrágra, hónaljvédőre, mellvédőre, sisakra, plasztronra (az olyan mint egy kabát), laméra (kivéve párbajtőrben), zoknira (!) és esetleg cipőre is, de nem muszáj. Az első edzésemen nagyon elfáradtam. Nem tudom, olvastál-e a sportról külön, de főleg a combra dolgoznak a vívók, nekem másnap olyan izomlázam volt, hogy alig tudtam járni :) . De amikor megszoktam, egy csomót izmosodott a lábam. Egy idő után, amikor már nem kell gyakorolnod az alapmozdulatokat, mert már könnyen megy, megengedik, hogy válassz a három fegyvernem közül: tőr, kard, párbajtőr. A kard nekem nem tetszik, de persze te döntesz, csak azért zártam ki én automatikusan, mert nem volt szimpatikus, hogy csapkodással találatokat lehet szerezni, ott a két vívó egymásnak rohan a páston, és akinek szerencséje van, mert előbb tudja eltalálni a másikat, pontot szerez. A tőr nem rossz, azt főleg lányok űzik, közülük is a vékonyabbak. A párbajtőr volt az én fegyvernemem, és nagyon szerettem. Abban a páston gondolkozni kellett, nem csak eszeveszetten egymásnak rohanni, mint a kardban, a párbajtőrben van taktika. És, bár az alkatomhoz az edző szerint jobban illett volna a sima tőr, nem bántan meg, hogy párbajtőrözni kezdtem. Tényleg nagyon ajánlom a vívást! :)
2014. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ!:D Sajnos Esztergomba nem tudnék bejárni mivel nincs túl közel:(viszont nekem is a párbajtőr tetszene a legjobban. Még annyi lenne hogy az edzésekre is kell teljes felszerelés?
2014. márc. 1. 13:00
 3/6 anonim válasza:
Nekünk kellett teljes felszerelés, de csak egy idő után, amikor már minden edzésen vívtam, előtte adtak (persze csak az edzésre kölcsön). Úgyhogy én nagy sporttáskával jártam, ez mondjuk a buszon elég kényelmetlen volt :). Viszont szerintem lehet, hogy van olyan hely, ahol megengedik, hogy ott tartsd a cuccodat a szertárban.
2014. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben...köszi mégegyszer!:))
2014. márc. 2. 10:51
 5/6 anonim válasza:

Szia én Győrbe vívok és nagyon imádom!!

[link] ez a honlapja az egyesületnek

és itt feltudod hívni az edzőt is.

[link]

itt aztán minden van. Én ennyibe tudok segíteni. =)

Üdv.:nuku123

2014. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
szia! nagyon köszi! és amugy ide milyen korosztály jar,vagy vegyes?
2014. márc. 2. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!