Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet tanulók! Hol...

Harcművészetet tanulók! Hol oktatják az alábbi fegyveres japán harcművészeteket?

Figyelt kérdés
Naginata-jutsu, yari-jutsu, tetsubo-jutsu.

2014. márc. 1. 09:24
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
Főleg Japánban, gondolom.
2014. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Japánban biztos. :D

Ja, amúgy elfelejtettem odaírni, hogy itthon Magyarországon van-e lehetőség ilyeneket tanulni. Ha igen, akkor hol?

2014. márc. 1. 12:05
 3/32 aikiboxer ***** válasza:
0%

Szerintem nincs. Ha parasztfegyverekkel szeretnél hadonászni (naginata = a Dózsa-féle parasztfelkelés népi fegyvere, a.k.a. kiegyenesített kasza stb.) akkor keress bujinkan/ninjutsu vagy kobudo edzést. De ezeknek itthon semmi értelmük, mivel az utcára nem vihetsz ki egy naginatát, elveszi a rendőr.


Megjegyzem a naginata tipikus női fegyver, csak (!!) nők csinálják, te csaj vagy?!

2014. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Aikiboxer honnan vetted Te ezt a fa.szságot, hogy a naginata csak női fegyver? A naginata az a japán alabárd, egy kétkezes nehéz fegyver. Szerinted a háborúkban nők forgatták? Istenem.... ekkora baromságot. Mit okoskodsz ha nem értesz hozzá? A kobudo nem foglalkozik ilyen fegyverek használatával. És nem okinawai paraszti fegyver volt a naginata, hanem szamuráj szálfegyver, lovasság ellen vetették be. A naginatanak a nőkhöz annyi köze volt, hogy amikor a naginata eltűnt, a csata terekről, és helyette más fegyverrel váltották ki a használatát, akkor a megmaradt naginatakat a szamurájok lányai forgatták, de nem harcban. Csupán szimbolikus és a szamuráj kasztba tartozó nők státusz szimbóluma lett. Egy szamuráj lányának a naginata volt a hozomány. Az, hogy nők harcban mennyire forgatták az csupán legenda. Ennek a fegyvernek is több variánsa volt, nyilván egy nő a könnyebb változatával gyakorolt. Szóval baromság azt mondani, hogy rá hogy egyértelműen női fegyver, mert nem az.
2014. márc. 1. 14:58
 5/32 aikiboxer ***** válasza:
27%
A naginatát csak nők gyakorolják, az alabárd pedig teljesen más fegyver. A férfiak a harcban lándzsát forgattak, nem naginatát. De a tények egy cseppet se zavarjanak.
2014. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Te szerencsétlen gyökér! A naginata az a japán alabárd! Hogyan lenne már teljesen más?! És nem igaz, hogy csak nők gyakorolják! Ráadásul azt is írod, hogy a férfiak yari-t használtak. A yari (lándzsa) az egy sokkal könnyebb fegyver, mint a naginata. De azért a naginatát csak nők forgatták/forgatják. Figyelj... légyszíves ne is válaszolj inkább!
2014. márc. 1. 16:35
 7/32 aikiboxer ***** válasza:
27%
Ne idegesítsd fel magad, Kérdező, teljesen felesleges. A naginata női fegyver, én úgy tudom. De teljesen mindegy, úgysem találsz MO-on ilyet.
2014. márc. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Singham ***** válasza:
74%

Hát itthoni oktatásról nem tudok. Sajnos nem népszerű stílusok ezek már, mert senki se nagyon rohangál már ilyen fegyverekkel.

Aiki: Naginata, mint női fegyver? Jó vicc. Akkor a katonák anno a háborúkban miért harcoltak ilyenekkel? Egyáltalán nem kifordított kasza volt, mint ahogy a kérdező is írta alabárd japán megfelelője, ami kifejezetten harcmezőn alkalmaztak. Ez kb. olyan, mintha mondjuk egy európai alabárdra mondtad volna, hogy kifordított kasza.

2014. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
27%
hááát, kérdező, ne kapd fel a vizet, de én beírtam a youtube keresőjébe a Naginata szót, és csak olyan videót láttam, ahol nők kezében van...
2014. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

"hááát, kérdező, ne kapd fel a vizet, de én beírtam a youtube keresőjébe a Naginata szót, és csak olyan videót láttam, ahol nők kezében van..."


Mert vak vagy Te is.

http://www.youtube.com/watch?v=QrNrwgXi67M

http://www.youtube.com/watch?v=cmeNOX_oEZ4


És nézzél jobban körül, mert nem egy olyan videó van ahol csak férfiak gyakorolnak vele. Én elhiszem, hogy manapság a hölgyek körében is népszerű a naginata fából készült gyakorlófegyver változata. De! Azt kijelenteni, hogy kizárólag női fegyver, az hatalmas ostobaság. Mert a feudális Japán idején, ez egy lovasság elleni gyalogsági kétkezes nehéz szálfegyver volt. A forgatása komoly fizikai erőt igényelt. De...biztos is az akkori háborúkban a 150 centis japó nők verték vissza a lovasrohamokat. XD

Aki ezek után azt állítja, hogy a naginata az női fegyver, az spontán hülye.


A wing tsun is népszerű a férfiak körében, de az mondjuk tényleg egy női kung-fu irányzat. Taekwondo, bjj, kick-box edzéseken is egyre több a nő, mégsem mondjuk rájuk azt, hogy kimondottan női küzdősportok.

2014. márc. 2. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!