Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Brutálisan elhízott srácnak...

Brutálisan elhízott srácnak valami extrém sport?

Figyelt kérdés

Történetesen én volnék az a srác. 17 leszek áprilisban, de kb. 200 kiló a súlyom. Mielőtt bármelyikőtök is elkezdi; igen tudom, hogy sok és igen, fogyózom (már kb. 3 hónapja). De a fogyókúrán túl gondolkodtam, hogy valami sportot is kéne űznöm. Nagyon nagy testem van, és futni nem különösebben bírok. Eddig sétáltam (az orvos ajánlotta), mint "sport", de az rettenetesen unalmas (meg fárasztó, de mondjuk ez utóbbi nem baj).


Ha nem "extrém" sport, az se baj, de mondjuk azok elég izgalmasak tudnak lenni (mármint a többihez képest), ráadásul egyéni sportok, ami különösen előnyös (utálom a csapatsportokat, rossz emlékeim fűződnek hozzájuk, béna is vagyok bennük, meg szégyellem is a testem a többiek előtt).


Egyéb, (akár a külsőmmel kapcsolatos) kérdést szívesen várok, és válaszolok. Képet is küldök magamról, ha valakit érdekel (nem vagyok egy túl szép látvány, azt azért hozzátenném).


Előre is köszönöm :)



2014. márc. 17. 22:47
1 2
 1/16 anonim válasza:

Füles, zene. :) Esetleg kutyát is vihetsz magaddal.

Hajrá!:)

2014. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

diétás könyv lapozgatása...talán ez hozná meg a legnagyobb sikert.

már ne haragudj, de ezt a súlyt valahogy el is kellett érni, nem egyből voltál ennyi kiló, na most itt jön képbe az hogy akaratgyenge vagy, vagy az étkezéssel próbáltál meg valamit elnyomni, mint a legtöbb túlsúlyos, ezzel kompenzálsz.

sok sikert a fogyáshoz!

2014. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
sumo
2014. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 tkodit ***** válasza:
100%

Nézd, neked nem extrém sporton kéne gondolkoznod, hanem a minél hatékonyabb, és egészségesebb módszeren, amivel lefogyhatsz. A diéta ebben elsődleges, de hosszútávon valóban valami erőteljesebb kéne mozgásnak, mint a séta.


VISZONT! Orvosi konzultáció nélkül semmit nem próbálnék ki. Tanácsolhatom, hogy kezdj el úszni, mert az kíméli az ízületet, vagy szobabiciklizz, és ezek mellett kezdj el súlyzózni, mert ezek egyike sem teszi tönkre a térded (mint ahogy a futás ekkora túlsúllyal igen...), de ha nem bírja a szíved, és kapsz egy infarktust, akkor aztán megnézheted magad.


Egyébként egy képet szívesen megnéznék, hogy lássam, mekkora is vagy, mert kilókból való saccolásban nem vagyok jó.

2014. márc. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Sumo, hát ezen jót nevettem :D Bocsánat.

Ez bizony probléma hogy ekkorra a súlyod. Szíved, vérképed rendben van? Orvosra, dietetikusra, és egy edzőre lenne szükséged aki motivál.

Legszívesebben azt mondanám, holnaptól térj át a Paleolit diétára és olvasd el a Fegyencedzés című könyvet. Ennek a kettőnek az alkalmazásával, havi szinten 5 kilóval tudnál könnyebb lenni.

De mindenképp keress fel szakembert ha megakarod érni a 40 éves kort. Tényleg nem vicc.

Sok sikert..!

2014. márc. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
ne hallgass a sok gyökérre, nekem is volt egy pár éves hullámvölgyem, 23évesen 170kg voltam, ha akkor valaki azt mondja, hogy lesz egy 5000euro értékû országúti, és egy 4000eurós rekumbense bringám amivel több ezer km-t túrázom évente európa szerte azt kiröhögöm. Csak azt nézd neked mihez van kedved, és ne azt, hány kilósan teheted meg...
2014. márc. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező ez a testtömeg bizony már veszélyes. Egyébként véleményem szerint az orvos nem mondott hülyeséget. Kezdetnek neked megteszi a sétálás. Sétálj úgy hogy fokozatosan nagyobb távokat teszel meg. Vagy sétálj terepen, mondjuk erdőben. Nehezebb terep a fárasztóbb, pláne ha dobnak felfelé gyalogolsz, több erőt kell kifejtened. De persze a kerékpár és az úszás is jó.


A diéta az nagyon fontos. Egyél kevesebbet és semmi zsírosat vagy cukrosat (sajt, szalonna, tejföl... tipikus jó magyaros ételek, édesség kilőve!). Helyette sovány húsok (csirke, és a legfontosabb a HAL), és sok zöldség. Igyál zöld teát, az is besegít a zsírégetésben (persze ne cukorral idd!). Magas szénhidrát tartalmú kaját is kerüld, pl: fehér kenyér.


Most írhatnám azt is, hogy szedjél zsírégető kapszulákat, bár ezeknek a 90%-a csak átverés. Esetleg amik besegíthetnek azok a testépítő boltokban kapható zsírégető kapszulák.

pl: ez itt

[link]


De mondom ezek is CSAK akkor érnek valamit, ha mellettük mozogsz és jó a táplálkozásod.

2014. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*dombnak
2014. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én pedig az elején amyg futni sem bírok könnyedén maradnék a sétánál. Unalmas, ház igen sajnos mindennek meg van ára. Még szerencse hogy a technika annyira fejlett hogy akár hangoskönyvet is tudsz hallgatni séta közben, esetleg filmet nézni futópadon (még ez is jobb mint a semmi, de sokkal jobb normálisan sétálni). Szerintem fél évig simán kéne intenzivan csinálni, hogy aztán belekezdj sokkal komolyabb kardiós/plyos edzéstervekbe, amit onnantól már a térded sem fog bánni.
2014. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Jah, küldjétek futni 200 kilósan, hátha majd lábra sem bír állni pár év múlva. -.-

Sétálj és diétázz - vagy túrázz, ott szép a táj, pláne hogy itt a tavasz,jön a nyár. Vagy menj egy helyes lánnyal együtt, elröpül majd az idő. :)

2014. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!