Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik legyen krav mellé?

Melyik legyen krav mellé?

Figyelt kérdés

Alábbiban szeretném segítségetek kérni..


Több mint egy éve krav magára járok, személyi/kiscsoportos edzésre így az alapoktól tudtam kezdeni és nem nekem kellett kitalálni,hogy kell ütni,rúgni,stb,stb tehát megmutattak mindent részletesen,normálisan meg a magán ileltve kiscsoportos edzéseket tevékenységeket mindig jobban szerettem. Mikor már belejöttem akkor néha lejártam csoportba is de általában kiscsoportos /személyi edzésre jártam.


Úgy néz ki,hogy egyéb okok miatt megszűnik vagyis nem is az,hogy megszűnik hanem egy héten csak 2x lesz és ebből az egyik nap nekem nem jó ,heti 1 pedig nagyon kevés. Edzővel jól kijövőnk, meg nagyon csípem így leváltani nem nagyon akarom meg nem hiszem,hogy más elvállalná ennyiért a magánedzést mint ő és ezért úgy gondoltam,hogy a heti 1-2 krav mellé(max úgy lenne,hogy 1 személyi -1 csoportos) elkezdenék valamit.


AMit tudni kell rólam nem vagyok kicsi sajnos vagy nem sajnos.. 2méter és 120+kg. Nem full izom, nem full zsír hanem olyan közepesen elosztva. Nem olyan vagyok,hogy alig bírok megmozdulni, szerintem meg mások szerint is termetemhez képest gyors vagyok meg erős csak hát nem kicsi és anno ezért is választottam a kravot mert nemtől és testalkattól független ugye. Most a krav fikázást hagyjuk. :) Ugyanúgy végigcsinálok egy edzést mint többiek stb stb csak ugye ekkora súlyt elkell bírni,így lehet 25 helyett "csak" 10-11 fekvőtámaszt tudok de megcsinálok mindent. Valamikor gyorsabban mint a nálam 2x kissebbek..


Na és visszatérve a lényegre krav mellé mit ajánlotok az én testalkatomhoz ami önvédelemre alkalmas?? Amit néztem az a ThaiBox, Jeet kune do,csak nem tudom,hogy ez az én testalkatomhoz jó-e így megkérdezlek titeket.


Több alternativát/javaslatot is elfogadok, csak amit nem nagyon szeretek azok a formagyakorlatos harcmúvészetek ezért is néztem inkább küzdősport,illetve rendszereket.


Várom válaszokat. :)



2014. márc. 29. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Krav maga mellé? Inkább helyette!
2014. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor helyette. :) Lényegtelen csak nem tudom eldönteni mivel másba nem vagyok jártas, csak kung fu-ba meg karatéra jártam kis ideig de ezek nem jött be..Elhiszem,hogy nagyon jó a kung fu meg aki 10+évig nyomja az brutális(láttam) csak nem az én pályám. Tehát ezért kérdezem,hogy szerintetek mi? Jkd,Thai Box?, vagy amit javasoltok
2014. márc. 29. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ökölvíváson megtanulnál tényleg ütni. Érdemes kihasználni a heti sok edzést.


Néhány helyen van igazán jó harcművészet oktatás. JKD Bruce Lee-nek igen jó volt, nem biztos hogy a Te alkatodhoz és képességeidhez is ennyire hozzáálló.


Egy harci taichi viszont sokrétű annyira, hogy a gyengébb alkatú nőktől kezdve a terminátor alkatú nagydarab férfiak is jó taktikát alakítsanak ki taichis alapokból.


Viszont nem sok helyen lehet ezt tanulni. Ökölvívással ellenben..

2014. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És thai box ? Mert sima ökölvívással sincs bajom csak a thai box azért jön be jobban mert jóval több rúgás fajta van mint kravon vagy bárhol meg maga a mozgásuk és technikájuk is bejön. Csak ez megfelel az alkatomhoz ? De gondolom ha ökölvívás megfelel akkor ez is.


Szerinted ? Vagy a thai chi-n kívül mit tudsz ajánlani amibe van pusztakezes harc illetve fegyverek elleni védekezés legfőképpen kés-bot?

2014. márc. 30. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Kés-bot Escrimán van.


A thaibox mozgáskultúráját és a rúgásait túlbecsülöd.

Egyenes rúgást és köríves comb rúgást használnak, meg térdelnek. Ez kevés, meg ezeket sem tanulják ki különösebben jól (bár nem állítom hogy nem tudják használni).


Többet ér a stabil ökölharc tudás mint a valamennyire begyakorolt de még így is nehezebben elsajátítható rúgástechnikák. Tudj gyorsan rúgni lágyék magasságba, mással nem biztos hogy sokat kell foglalkozni rúgások terén.

2014. márc. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utána néztem ez az escrima tetszik.


Ebbe jók a pusztakezes technikák ?

Gondolom kés meg bot technikák igen de a pusztakezes vagy pusztakezes-fegyveres ellen stb ezt nem tudom.

2014. márc. 30. 16:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó oktatónál jók.. nem jó oktatónál meg a fegyveres képzés is tré (nyilván).
2014. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!