Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van esélyem egy thai boxossal...

Tóth Aurel kérdése:

Van esélyem egy thai boxossal szemben?

Figyelt kérdés
19 vagyok. Nagyjából 2m, 95 kiló, 15% a testzsírom, a testem 46% a izom és 11% zsír van rajtam összesen. Az ellenfelem 2 éve thaiboxol és 18 éves 185 kb és 75-80 kiló . Nekem semmilyen küzdőspőort előéletem nincs.( iskolai verekedések max...). Kézilabdázom élsport szerűen .Lehet esélyem .MIlyen taktikával lehet esélyem ? Rohanjam le? tartalékoljak ? mit tegyek ?

2014. ápr. 19. 20:56
 1/7 A kérdező kommentje:
A Box szabályai szerint küzdünk(nincs térd könyék ,ilyenek)
2014. ápr. 19. 20:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Véged. Elvben lehetne esélyed, de csak szabályok nélkül.


A mozgásod valószínűleg aránylag használható (sportoló vagy), de nincs küzdelmi rutinod. Előnyöd még a thaiboxolók hibái, ugyanis nagyon tipikus ringbunyósok. Adott esetben egyetlen trükkel győzhetnél, ha ő szabályokban gondolkodik te pedig győzelemben (ez nem akármi).


Viszont neked is szabályokban kell gondolkodnod a box szabályrendszer miatt, nem rúghatod tökön, nem vehetsz elő fegyvert.. így hiába hibázik ő (taktikailag) egyszerűen nem valószínű, hogy ezt ki tudod használni hiszen kesztyűvel üthetsz.. az semmi. Ő megszokta hogy kesztyűvel ütik, nem fog elmozogni de kivédi, előbb-utóbb pedig lekever párat amit te nem védesz ki.


Mit csinálj? Élvezd, fogd fel gyakorlásnak, ilyet is kipróbálsz. Közben próbáld tényleg kiütni, de mivel nem tudsz ütni, még kesztyű is van rajtad (bár így legalább nem töröd el a saját kezedet) nem sok esélyed van.


Vagy valamiért szerencséd van és mozogsz olyan jól, hogy le tudod rohanni, elég nagyot ütsz és betalálsz (ők nagyon statikusan védekeznek, ki lehet játszani).


De ők elég keményen gyakorolnak, megszokják hogy darálják egymást, nem valószínű hogy dominálnál.. ha pedig ő támad, kiteljesedik akkor rutinosan fog támadni (bár a fő technikáját, a combrúgást nem fogja tudni használni).


Mivel nem rúg combost, így ökölharcban nincs nagyon nagy hátrányod, csak közepes. Ha az állóképességed kitart, pszichésen nem omlasz össze, véded a fejedet és a testütéseket kibírod, akkor győzhetsz.


Próbáld lerohanni, hogy ne érezze magát nyeregben de ezekbe a rohamokba ne fulladj ki.

Lehet összejön.


Ha nem jön össze, akkor ne engedd hogy kiüssön, bírd állóképességgel (és pszichével, ne legyél túl védekező, visszaszoruló) tarts ki, és higgy benne hogy van jó ellentámadás. Szúrj vissza, lepd meg ütésekkel miközben véded a fejed. Így defenzív módban szerintem győzhetsz. De ehhez jó ha ki tudsz tartani miközben ő fárad.


Szerintem izgalmas lesz!

2014. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nagyon építő hozzászólás . Ilyeneket még
2014. ápr. 19. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az egyik kedvenc videóm arról hogy milyen ha valaki nem a saját pályáján van, de "jók a testi adottságai":


https://www.youtube.com/watch?v=AAmCxXDkcdI

2014. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Öröm két normális sportolót látni, akik meg tudják veregetni egymás vállát. Szerintem.
2014. ápr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sportolóként nálam alap az ellenfél vállának megveregetése meg az ilyenek kimeneteltől függetlenül.


Témához szólva szerintem használd ki a magasságod, elöl lévő kezeddel (nem vigyázzban állsz) baszogasd a fejét. Egyes embereknél feltűnt (olyanoknál is akik 20 éve vagy régebb óta bunyóznak) hogy olyannyira szeretik védeni a fejüket hogy nem számítanak testütésre és egész simán hasba lehet őket pl. verni, ezt persze csak ésszel mert nagyot kaphatsz (ilyenkor már eléri a fejed)

2014. ápr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

írhatunk akármit az első füles után ki fog ürülni a fejed a helyzet az érzés szokatlansága a stressz miatt.

amire törekedhetsz az a viszonylag tisztességes helyt állás,hogy kevésbé szégyenülj meg.

1.ne hátrálj.

2.legyen válaszod minden ütésre,ne menj át rögtön passzívba pár ütés hatására.

3.ne felejts el levegőt venni,folyamatosan lélegezz.

2014. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!