Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók! Szerintetek...

Küzdősportolók! Szerintetek ez normális dolog?

Figyelt kérdés

[link]

Azért a parasztvakításnak is meg van a határa szerintem.



2014. máj. 2. 19:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

gratulálok neki, innen messziről is!

az hogy megvan a fekete öve, max a társai tiszteletét fogja kivívni ezzel, hogy sikerült elérnie.

ha jól olvastam akkor 8 év kitartó edzés kellett neki.

de hiába van neki ez meg, a felnőtt edzők még sem bíznának rá idősebb emberek edzését, még akkor sem ha nincs neki semmi jártassága, mert az életkor miatt nem vennék komolyan.

de el tudom képzelni, hogy az ifjúsági tagozatnál fog segíteni az edzéseken az edző mellett.

2014. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Én el tudom ezt képzelni. A technika valószínű a kezében van srácnak, ez pedig elég ahhoz, hogy taníthasson, a tudás valószínűleg meg van hozzá neki, ugyanis az apja az egyik legnagyobb WT mester Magyarországon. Azért az más amikor heti háromszor jár le valaki Kukutyinpalkó edzésére, vagy ha majd mindennap tud edzeni az egyik legnagyobb magyarországi mesterrel otthon, mivel az az édesapja. A WT nem szkanderverseny, hanem a technikáról szól.

A képen balról:

[link]

2014. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hagyjuk már, hogy Magyarország legnagyobb wt mestere. A Máday is csak egy varázsló, és Kínában a Leung Ting-et is egy kóklernek tartják. Ez csak egy újabb hatalmas (kamu) marketingfogás. És hát ki már, mint az egyik "grandmaster" fiacskája, igaz, hogy a vele egyidős Lakatos Józsika is szarrá verné a suliba, de azért VING CSUN mester a kiscsávó.
2014. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
* És hát ki legyen már
2014. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Singham ***** válasza:

Máday, mint komoly harcművész? :D Ez most vicc? :D Mert, ha az, akkor az év vicce :D

WT-nél meg könnyű nagy mesternek lenned. Elég pénzed lenne kérdező, akkor pillanatok alatt egy 9 hónapos gyerekedet is nagy mesternek titulálnák. A WT másról se szól, csak fizesd be a pénzt. Nem ütsz ütni? Mit számít az! Az a lényeg, hogy fizess. Semmi más. Csak meg kell nézni az oktatás színvonalát. Mindenhol ilyen. Semmi sparring, ami olyan a harcművészeteknél/küzdősportoknál, mintha sakkban a bábuk neveit tanulnád meg. A srác is pusztán azért kapta meg a rangot, mivel kell a reklám a stílusnak. Mert milyen jól hangzik, hogy ilyen fiatalon is lehet bárki nagymester? Holott szerintem Kínában vagy Japánban más stílusokhoz képest még mindig kezdő maradna.

2014. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
66%
Japánban sok fekete öves tizenéves gyerek van. Már Magyarországon is van bentlakásos Karate kollégiumban, ahol a rendes tanítás mellett napi három edzés során két három év alatt el lehet érni a fekete övet. Tehát Magyarországon is van fekete öves gyerek jópár.
2014. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"Már Magyarországon is van bentlakásos Karate kollégiumban, ahol a rendes tanítás mellett napi három edzés során két három év alatt el lehet érni a fekete övet. Tehát Magyarországon is van fekete öves gyerek jópár."


...akiket Lakatos Álejándró szintén megver az iskolában. Egyébként pedig hol van ebben az országban bentlakásos karate kollégium? Azt még elhiszem (sőt tudom), hogy Japánban vannak bentlakásos dojo-k. Na de itthon? Például?


Egyébként azok a japán fekete öves kisgyerekek gyerekkategóriában fekete övesek, felnőttben nem. Legalábbis én így tudom (lehet rosszul).

2014. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Singham ***** válasza:
Jól tudod utolsó. Ugyanúgy van, mint itthon, hogy van gyerek meg felnőtt kategória.
2014. máj. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, hogy egy gyereknek mesteri fokozatot adjanak.

Tegyük fel van egy kölyök, hívjuk Ödönkének. Ödönke elkezd 6 éves korától karatéjozni vagy kung-fuzni. Csinálja 8 évig megszerzi a fekete övet, vagy valami más mesteri szintet jelző fokozatot 14 évesen. Egy 14 éves gyerek ugyanúgy gyerek, hiába rakosgatta le a "vizsgáit". Egy nála nagyobb és agresszívebb 14-15 éves ugyanúgy elfogja verni az iskolában a szünetben.

2014. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Heteske! Gugle a barátod! Amugy szentes, egér, Budapest. Gyerek feketeövesnek 18 éves korában meg kell védenie a övét.
2014. máj. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!