Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítéssel foglalkozom, és...

Tupaccc kérdése:

Testépítéssel foglalkozom, és most először volt 2hétig aranyerem. Azt tanácsolták, hagyjak fel vele, mert még előjöhet, keressek kevésbé megterhelő sportot. Most akkor hagyjak fel azzal amit szeretek csinálni? Vagy hány hét után tegyek próbát vele?

Figyelt kérdés

Nekem inkább az volt a tippem, hogy megfázástól van, mert párszor haspréseztem is a hideg talajon. Azt mondták, hogy ha egyszer előjött, akkor most már bármikor kiújulhat, szóval súlyzózás pont ezért felejtős. Étrendem eddig is tökéletes volt, most még több zöldséget gyümölcsöt viszek, be, szóval remélem tényleg csak fázás miatt volt.

Ez miatt nem szeretnék örökre felhagyni vele, csak ha nem is állok le, mennyi lehet az ajánlott pihenési idő? Már nem fáj, már visszahúzódott, egyedül székeléskor érzem, hogy még nem tökéletes minden...



2014. máj. 5. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy megvárod, még visszahúzódik, és legközelebb nem erőlteted annyira a necces gyakorlatokat, vagy mész és lekötteted, ha annyira durva.


Amúgy a megfázás nem valami erős indok még az aranyérre.

2014. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát hogy mennyire durva, az majd idővel dől el. Nekem életemben először fordult elő. Remélem innentől nyugton marad, majd eldől. Megnöveltem a folyadékbevitelt, és több rostot is fogyasztok azóta, remélem ez segít.


Ami a gyakorlatokat illeti, van konkrét tiltott gyakorlat? Gondolom főleg azokat kell mellőzni, amelyekkel hajolgatással, guggolással kapcsolatosak. Remélem viszont, hogy a klasszikus bicepsz, mell stb. gyakorlatok mehetnek továbbra is. Ezeknél nem hinném, hogy akkora terhelés jutna az ember végbelére...

2014. máj. 5. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Főleg a lábbal kapcsolatos dolgok, és első sorban a guggolás, igen, bár közvetetten szinte bármilyen, erőlködéssel járó gyakorlat előhozhatja annál, aki nagyon hajlamos rá, hiszen ilyenkor működik a hasprés (mint élettani mechanizmus), megnő a hasüregi nyomás, a záróizom meg ugye kompenzál, hogy konkrétan ne eressz be.
2014. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aikiboxer ***** válasza:
Aranyér ellen: leborotválod a szőrt a fenekedről a lyuk körül, és minden wc-zés után megmosod magad szappannal, de minimum nedves popsitőrlőt használsz. Ha begyullad, aurobin és/vagy rágcsálj mustármagot, ez utóbbi állítólag belülről fertőtlenít. Egyébként az aranyér nem vészes betegség, ki lehet bírni. Ha nagyon zavar, műttesd meg.
2014. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem már tizenöt éve van, évente kijön 1x2x.


szal, ami jó rá, az a lidokain krém, mert nem fáj meg viszket tőle annyira. Van egy lioton nevű krém, ezzel is jó rá, de szerintem a fekete nadálytő krém a legtutibb. 3 nap után tünetmentes, 1-2 hét alatt szépen vissza is megy.


a higiénia ugyancsak fontos, mint ahogy aikiboxer is említette. én simán testápolót használok seggtörléshez. nagyon tuti, nem dörzsöli a segged, és tiszta lesz, mintha kimostad volna.


Az erősportok gyakori szövődménye az aranyér. én ezért nem hagynám abba. együtt lehet élni vele. ennél nagyobb bajod sose legyen.

2014. máj. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tippet!


Ami a szőr témát illeti, arra gondoltam én is hasznos dolog, csak félő, hogy a borotválástól még jobban beszőrösödnék ott. Gyanta lenne a legjobb, csak elég érzékeny hely ez arra :-D

2014. máj. 6. 21:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon fura dolog ez. Nálam lassan két hete tart, nem fáj már, már belülre húzódott, de nem teljesen. Egyáltalán nem tudom ez miatt eldönteni, hogy mikor kell székelnem, mikor erőlködöm - károsan, és hiába. Ilyenkor még teljesen kiduzzad a végbelem, mintha lufit fújnék ki magamból. Aztán persze amint felállok, visszaugrik.
2014. máj. 6. 21:19
 8/8 aikiboxer ***** válasza:

Köszönjük az értékes információkat. :)))


Nem fog megerősödni a szőröd ne aggódj. Ez csak egy mítosz. Próbáld meg az alfeled tisztán tartani. :)

2014. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!