Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehetnék WING TSUN...

Hogyan lehetnék WING TSUN nagymester?

Figyelt kérdés
Vannak itthon jó mesterek?

2014. máj. 6. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne lepődj meg ha olyan válasz jön, hogy vastag pénztárca kérdése.


Meg aztán mit értesz nagymester alatt?


Teszem azt én most lehetnék karate mester (sima, nem nagy) de mivel évekkel ezelőtt is láttam, hogy ez nekem semmi előnnyel nem járna, még csak erős, jó harcos sem lennék ezáltal, így nem is erőltettem ilyen dolgot.


Vajon a WingTsun mester lét amire te célzol, az mit takar?

2014. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na hol is kezdjük.


1. Meg kell keresned Máday Norbertet.

2. Legyen rengeteg pénzed.

3. Istenítsd a Leung Ting-féle wing tsun kung-fu stílust, fikázd a többi stílust, emellett fényesre kell nyalni Máday Norbert úr fenekét.

4. Fizess mindenért sokat, legyen az wing tsun edzés havi díja, formaruha, kiegészítők, Máday szakállából kitépett szőrszál, nagyon régi Máday által írt könyvek, amik nem keltek el a könyvesboltokban. Valamint a vizsgadíjak és szemináriumok költségei.

5. Tanulj magyar huszár szablyavívást! Kötelező, ugyanis a wing tsunban minden leendő wing tsun mesternek magyar szablyavívó mesternek IS kell lenni! (És persze e költségek, vegyél huszár ruhát, szablyát...stb.)

6. A wing tsun mellett már küzdősportokat soha se űzz, csak a wing tsun van!

7. Soha se sparringolj más küzdősportolók ellen! TILOS!!!! A wing tsun technikái HALÁLOSAK!! Nem szabad csak úgy használni őket, pláne ostoba gyakorlóharcos során.

8. Érezd magad felsőbbrendűnek hiszen wing tsunos vagy, más stílusok űzői nem érhetnek fel hozzád.

9. Légy hűséges a Leung Ting wing tsun szervezethez!

10. 5-6 év kitartó edzés és a szorgalmasan befizetett vizsgadíjak meghozzák az eredmény, igazi mester lesz belőled!


Hát nagyjából így lesz valakiből wing tsun mester. :)

2014. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ő nagymestert kérdezett! :-)))

Így a felsorolás végéről hiányzik még valami.

2014. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jóba nyúlt bele a kérdező :-))) nem semmi amiket megtud egy ilyen oldalon az ember a többi harcművészeti ágról...Vannak mindenhol a mai világba furcsa dolgok de ez a leírás én azt hiszem nem a távolból csak hallomásból íródott.Igen a nagy mesterséghez vezető út én úgy látom ebben a stílusban a hegylakóhoz hasonló szisztémában működik....csak egy maradhat...
2014. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jártam Wing Tsun edzésre 3 hónapot, a havi díj ugye az alap, oké, lenyeled. Még a vizsgadíjat is. Viszont, vannak ezek:


- évi egyszeri tagsági díj a havidíj mellett

- 2. tanulófokozat után kötelező megvenni legalább WT-s pólót

- szemináriumi díj (ahol vizsgázol)

- évi egy szemináriumon való részvétel a vizsgákon felül csak úgy (nem kötelező, de ajánlott)


Amikor mondtam a mesternek, hogy én nem szeretnék vizsgázni, csak tanulni, közölte, hogy azt úgy nem lehet :D Meguntam, hogy 3 hónap alatt vizsgák nélkül elment rá 32000 Forintom :D Nem lenne rossz amúgy, de így kicsit gáz...

2014. máj. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!