Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Olyanok akik capoeira-znak,...

Olyanok akik capoeira-znak, lehetőleg hosszabb ideje, írnátok róla pár dolgot? Mennyire alkalmazható önvédelemre? 21 évesen nem késő elkezdeni? Hol a legjobb, legkeményebb az oktatás?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szerinted jó móka verekedés közben kézen állni, meg fejen állni, akkor teljesen alkalmas önvédelemre :D Gyönyörű mozgásforma, hajlékony leszel mint a nádszál, meg brutál erős lesz a lábad, karod, hasizmod, de megvédeni magad nem biztos, hogy megtudod ezzel.
2014. máj. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod! :)

Várom a továbbiakat is :)

2014. máj. 15. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Szia,


nem értek egyet az előttem szólóval. Nyilvánvalóan ha csak önvédelmet szeretnél tanulni, akkor nem ez erre a legjobb módszer, vannak sokkal lényegretörőbb küzdősportok. Azonban természetesen elsajátíthatsz nagyon sok olyan technikát amely hasznos, és 2-3 év capoeira után bőven gond nélkül meg tudod védeni magad. Mivel ez egy küzdősport, ezért igenis alkalmas önvédelemre, vannak olyan részei ahol ezt lehet tanulni, és van sok másik része is, ami pedig nem erre fekteti a hangsúlyt.

A capoeirát sosem késő elkezdeni, mindig van mit tanulni, sokan jóval később kezdik ;)

Legjobb oktatás pedig nincsen, más és más stílusok vannak, oktatótól és csoporttól is függ, hogy mire fektetik a hangsúlyt.

2014. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"2-3 év capoeira után bőven gond nélkül meg tudod védeni magad."

Kedves elöttem szóló, remélem et te sem gondoltad komolyan! Te most tényleg azt akarod itt nekünk bemesélni, hogy két-három év capoeira után majd akárkit szétkapunk az utcán? Na ne viccelődjél már, itt a mi környékünkön nyugodtan el kezdhetne keménykedni akármelyik három éve capoeirázó csávó, úgy összepakolnák, mint a pinty! 2-3 év egy igazi küzdősportban/harcművészetben semmi! Maximum ha rendesen edzel, akkor annyi idő alatt elsajátítod az alapokat és nagyjából belejössz a stílusba, de ennyi! Az önvédelemre pedig semmilyen küzdősport vagy harcművészet nem jó, csak előny! Csak akkor fogod tudni megvédeni magad élesben, ha ténylegesen megtapasztalod az utcai szituációkat és a valódi verekedéseket! Ezen kívül határozottnak kell lenned, brutálisnak, nem szabad meghátrálnod, bírni kell a pofonokat, stb.! Ameddig ezek nincsenek meg, addig járhatsz te akármire, attól még ugyanúgy lebontanak a VALÓ VILÁGBAN! Ha ezek megvannak, akkor érdemes belekezdeni valamibe, de akkor sem wing tsun, meg ilyesmi ökörségek, hanem igazi edzést kell keresni, ahol ténylegesen megtanítanak szabályosan támadni, védekezni, elmozogni, szokni a fájdalmat és még sorolhatnám (pl. thai box, judo, jiu-jitsu)!

Egyébként a capoeira ugyanolyan hazánkban, mint a krav maga és társai, hogy semmi köze nincs az eredetihez! Egyedül a győri capoeiráról hallottam jó kritikát, a többiről csak negatívat lehet mondani! A capoeira nem jó igazi harcra, ennyi!



#USBORNE

2014. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A győri capoeira sem rossz, de a komáromi a legjobb. A komáromi edző oktat Győrben is, ha jól tudom.
2014. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 danger1985 válasza:
Az első válaszolónak üzenem:nem azt mondta,hogy 3 év után akárkit szétszed...egy átlagembert talán.Valljuk be,ritkán hallani,h képzett harcművészek csoportokba verődve terrorizálják a népet.az ilyen ökröket meg imádom,mint Te.Nem ért egy sporthoz,de azért belepofázik.A kérdező gyakorlott capoeirásoktól kérdezett,nem laikusoktól,mint Te.A kérdezőnek:én 13 évig csináltam ezt a sportot,alkalmas önvédelemre.A válaszoló itt is marhaságot írt,éles helyzetben nyilván nem fogunk kézen állni...feltételeztem,hogy ennyi agya mindenkinek van.Fantasztikus hangulat,kemény edzések,kiváló edzők.Ha brutális véres,agresszív edzéseket szeretnél,ne ezt válaszd,de ha ki akarod használni a fizikai képességeid maximumát,ez a neked való:)
2014. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 danger1985 válasza:
És bocs,a harmadiknak ment:)
2014. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!