Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido+Shotokan Karate+Bokszot...

Aikido+Shotokan Karate+Bokszot tanulok egyszerre. Mi a véleményetek, jövőben hatékony lehet?

Figyelt kérdés
Nem kellenek más tippek, erre van lehetőség a településen.

2014. máj. 18. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hatékony mi ellen?
2014. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Utcán.
2014. máj. 18. 20:58
 3/11 anonim ***** válasza:

3 teljesen eltérő mozgás, amik közül egyik elsajátítására sem tudsz elég időt áldozni.


Ráadásul 2 stílust általában nem is tanítanak komoly szinten, persze itt senki sem tudja megmondani milyen edzőid vannak.


Ha valaki bármelyik stílushoz komoly szinten ért, annak félnie nem kell az utcán. Hogy te mit érsz el a gyakorlásod során, na az az amit mi nem tudunk..

2014. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 japán szemináriumokra járó stb., elismert magas fokozatú edző tanít.Heti 2-2 edzés van karatéből és aikidóból,mindketten a tradicionális vonalat követik.A bokszegyesületünk eredményei pedig magáért beszélnek,valószínűleg egy régebbi tanítvány kint lesz Rióban,egy másikat pedig most vitt el Erdei klubja.Illetve sok időt szánok gyakorlásra.
2014. máj. 18. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha annyira jó edzőid lennének, nem kérdeznéd meg, hogy képes vagy e utcai harcra vagy megállod e ott a helyed.
2014. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Boksz az mindig boksz - jó is de egyszerre hiányos is.


Harcművészet edzéseidet, edzőidet pedig még mindig nem tudjuk megítélni. Ha jók és jól oktatnak, akkor aikido-val könnyedén szanaszét lehet törni egy ember végtagjait, kitekerni a nyakát. Karatéval úgy meg lehet keményedni, hogy azzal okozhatsz sérülést hogy téged ütnek meg.


És mindkettővel meg lehet halni, ha nem tudod használni őket, nem sajátítod el az igazi karatét, igazi aikido-t :D


Ráadásul aki kemény karatét tanul, az közben hogy fogja az aikido 100% eltérő elveit és mozdulatait elsajátítani? Sehogy :(


Box+aikido+ a shotokan karatéból a test feledzés, ez az ami értelmes!

2014. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Abban mindegyik megegyezik, hogy nem azért vannak, hogy az utcán sérüléseket okozz vele. Egy harcművészet vagy küzdősport sem erre törekszik. Az egy más kérdés, hogy önvédelem, és ezek között az aikido az egyik leghalálosabb, bár ez a videókon nem látszik. Minden bemutató tömegmészárlásba menne át, ha azokat a töréseket erőből csinálnák.

Ettől függetlenül pedig jön valaki, aki gyakorlott az utcai harcban, tudja, hogy nincsenek szabályok, bármi megengedett, felvesz egy vascsövet és agyonver vele:D

2014. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Ezt egy Aikiboxer nevű GYIK felhasználó írta az Aikidóról, akit én személy szerint nagyon jó harcművésznek tartok! Ő Aikido mellett Box edzésekre is jár keményen, így tapasztalatból beszél:

"Én aikidózom és bokszolok. Innen nézve:

- Az aikido nem sport, és sportnak nem is annyira alkalmas

-nem mozgat át eléggé, erősítés sincs benne, és nem elég intenzív a mozgás. Ha nagyon-nagyon pörgeted magad, akkor nem rossz, de ahhoz már elég jól kell tudnod, és olyan párral kell lenned, aki szintén pörget.

- Köze nincs az önvédelemhez, boksz nélkül meg pláne nincs. Az aikido kiegészítő technikák gyűjteménye, eredetileg kard mellé. (Például ráfognak a karodra amikor ki akarod húzni a kardodat stb.) A rézbőrűek úgy levernek egy aikidóst, hogy rossz nézni.

- Ha még fiatal vagy, akkor próbálj meg egy testharcos stílust, ha van a közelben: judo, brazil jiu jitsu vagy birkózás. Ezekben van küzdelem, nagyon jó erőnlétet adnak, és az utcán is hasznosak."

Szóval az aikido önvédelmi értékéről ennyit, pláne a hazánkban oktatott aikidóról!

A shotokan karate jó volna, hiszen az Okinawán elfogadott karate ágak között ott szerepel a shotokan, de nehogy azt gondold, hogy a Magyarországon eladott shotokannak van valami köze a tradicionális karatéhoz, ugyanis nincs! A hazánkban oktatott karaték gagyik és hamisak! Persze, biztos vannak jó edzők, de attól még maga a kamu stílus nem lesz jobb! Attól még, mert az instruktoraid szemináriumokra járnak vagy szerveznek és mert van csilli-villi övük, még nem feltétlenül igazi mesterek! Te pedig nem hozzáértő szemmel (márpedig látszik, hogy nem értesz hozzá) nem fogod tudni eldönteni, hogy amit neked eladnak shotokan karate néven, annak van-e bármi köze is az eredetihez!

Én azt mondom, hogy az Aikidot és a shotokant hagyd ott! Az egész nem ér annyit, amennyibe kerül, ráadásul nem érsz vele többet, ha három különböző stílust egyszerre gyakorolsz, amiből kettő úgysem ad reális harci tapasztalatot! Maradj a boxnál, tanuld keményen, összpontosíts csak arra! Ahogy telik-múlik az idő, az ökölvívásnak hála egyre jobban fogsz tudni ütni, védekezni, elmozogni, fájdalmat tűrni, stb.! Viszont azt ne felejtsd, hogy hiába tanulsz akármilyen küzdősportot vagy harcművészetet, attól még nem lesz valódi önvédelmi tapasztalatod! Hiába vagy te nagymenő aikidós vagy vagány karatés, ha nem éled át az igazi utcai szituációkat, az igazi verekedéseket, ha nem vagy kemény, ha nem vagy határozott, ha nem mersz szigorúan fellépni a támadóddal szemben vagy esetleg nem mersz visszaütni, akkor mindegy milyen edzésekre jársz, fel fognak falni téged! A küzdősportok/harcművészetek csak előnyt jelentenek, hiszen képzettebb leszel a harcban és megtanulod a harc alapjait, de ahhoz, hogy igazi utcai önvédelemre tegyél szert, ahhoz igazi utcai tapasztalatok is kellenek! A lényeg, hogy maradj a boxnál, azt csináld véresen komolyan, egy valódi éleshelyzetben pedig sose hátrálj meg!



#USBORNE

2014. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dftgsgvghgev ***** válasza:

Hi. Csak az aikidorol tudok nyilatkozni. Az aikido egy klasszikus budo, szánt szándékkal nem tervezték harcra. Maga a rendszer mint harc-rendszer, a harc szempontjából nem a legelőnyösebb, hiszen nincs benne támadás, a támadómunkára, küzdelemre, és az azt megalapozó erőnlétre kihegyezett edzésmódszer, a fejlődés (főleg heti két edzéssel) lassú ütemű. A tervezett céloknak megfelelően (a konkrét okokat nem fejtem ki, max, ha érdekel) teljesen más a mozgáskultúra, az erő és erőnlét használata, más szellemi beállítódást (ugye, amit parancsol az agy, úgy mozog a test) igényel a gyakorlása, mint a másik kettő általad választott stílus. Ha egyszerre kezded a másik két stílussal, az kavarodást okozhat. Ha a harc-érték a cél, célszerűbb vagy a karatéval, vagy a box-szal kezdened, azokból gyorsabban építhetsz biztos alapokat. Egy biztos alapot kiegészíteni könnyebb, mint nulláról két egymásnak akár ellentmondó alapot felhúzni, és eligazodni köztük. Időhatékonyság szempontjából sem mindegy, melyikkel indítasz. Célszerűbb avval kezdeni, amivel rövidebb ideig tanulva stabilabb bázist építhetsz magadnak.

Az aikidoval kapcsolatban van azonban néhány elem, ami a másik két stílusban talán kevésbé hangsúlyos, amit érdemes megfontolni, mielőtt kivágod az ablakon az aspiránsok közül.

1. a kutya nem várja, hogy működhet. Ha lenézi az ellenfél, még jobb (Sun Zi után szabadon, meglepetés, a világmindenség, meg minden). Abban az esetben, ha tényleg jó a mester, a repertoárod ízületi manipulációkkal és megvezetésekkel bővül. A gyakorlatban elég, ha egyetlen feszítés betalál.

2. Minimális károkozásra van kitalálva. Jogi következmények szempontjából nem hátrány. Ha a senpai beszámolója korrekt, idén az egyik szemináriumon egy rendőr mesélt neki arról, hogy hiába van jogos önvédelem, ugyanúgy előszedhetnek az okozott kárért a joggyakorlatban. Ha kiderül, hogy marha jó harcos vagy, súlyosabb a büntetés, még mindig -.-

3. Ha jól emlékszem, egy kalit gyakorló írta anno egy nemzetközi fórumon, hogy pengetudatosnak tartja a stílust (azért idézek, mert ha én írom le aikidosként, kiröhögnek, azt meg nem csipázom). Annyi van az írásában, hogy alapvetően elkerülésre van kitalálva, illetve a stílus „előrefelé védekezik”. Egy karnál hosszabb (vagy bármilyen) támadó eszköz ellen (bot, fejsze, szék, kulcscsomó), ami az ütőerőt hivatott növelni, nem hátrány egyik sem. Két kezes eszköz esetén főleg az utóbbi jön jól, mert az ütés pillanatában az eszközt használó teste védtelen. De csak abban a pillanatban :P A távolságok növelésével módosulnak ugyan a technikák valamelyest, de az alapok (irányok, időzítés, távolságtartás) változatlanok. Vagyis eszközös gyakorlásnál gyakorlod a pusztakezes munkát, és vica versa.

4. Támpontot adhat lefogásból való szabaduláshoz.

5. Támpontot adhat ahhoz, mihez kezdj, ha te akarsz széket vágni valakihez, de lefognak. Az alap támadások mind innen erednek.

Harcérték szempontjából, mint mondtam, hátrány, hogy a támadómunkára és a kümitére nem fektet hangsúlyt. A védekező értéke még okés lehet, ha az oktató a praktikus felhasználhatóságra hangsúlyt fektet. A hangsúly azon van, hogy „ha”. A fenti öt pont elvi lehetőség, hogy a technikai hátteret hogyan tudod gyakorlatba átültetni, az nagyban függ az oktatási módszerektől, a gyakorlástól, stb. A technikai háttér és a gyakorlatba való átültetés képessége (főleg ennél a stílusnál) nagyon tud különbözni egymástól. Ha nem úgy gyakorolják, hogy önvédelem terén megállja egyedül is a helyét, az életben nem lesz használható. És miután nem elsősorban önvédelmi célra tervezték, és a legtöbben nem is azért gyakorolják, harc-érték szempontjából jó oktatást találni nehéz feladat.

2014. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dftgsgvghgev ***** válasza:
Van még egy dolog, amit nem hagynék ki a felsorolásból. A saját magadon való munkát. Igen könnyű úgy bajba keveredni, hogy nem uralkodunk magunkon, lenézzük/alábecsüljük a másikat, túlbecsüljük magunkat, képtelenek vagyunk egy konfliktust akár kompromisszum, akár szintézis nélkül kezelni. Egyáltalán nem mindegy, hogy ránk milyen hatással van egy kibontakozó konfliktus helyzet. Ha nem tudjuk lenyelni a saját gőgünket, ostobaságunkat, szűklátókörűségünket, haragunkat, büszkeségünket stb., amik miatt olyan bosszantó az érzés, hogy alulmaradunk, akkor anélkül rohanunk bele a konfliktusba, hogy észrevennék, és tehetnénk ellene. Ez igaz azokra a helyzetekre is, amikor a fenti tényezők miatt alakul ki egy harc. Ezt ezért jó tudni, mert ha mondjuk sikerül szóváltásba keveredni egy csapat idegennel, akkor már nem egy ellenfelünk van, hanem mondjuk négy. Már azelőtt megástuk a sírunkat, hogy harcra került volna a sor. Ennek esélyét jellemfejlődéssel azért lehet csökkenteni. Egy jó mesterrel ezen a téren is lehet fejlődni, és nem csak akkor veszed hasznát, ha késsel jönnek neked. Ironikus nem? Bunyóban annyira nem jó, de minden más konfliktusban igen :P Az aikidot többek között erre is tervezték.
2014. máj. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!