Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősport fiúként?

Küzdősport fiúként?

Figyelt kérdés
Tudom hogy több száz ilyen kérdés van,de úgy gondoltam ,hogy szeméyre szabottan szeretném feltenni ezt a kérdést.15 éves fiú vagyok 185cm magas 70kg.Focit most hagytam el,hosszú történet,de a lényeg,hogy eljöttem a csapatból és nem is kívánom tovább folytatni.Szüleim már régebben is mondták,hogy küzdősportra kéne járnom,mivel már több utcai konfliktusom is volt,illetve szerintem nem rossz dolog ha valaki tud valamilyen szinten verekedni ha ezt lehet így mondani.Milyen Sport lenne nekem a legmegfelelőbb ? Mit ajánlotok ? Sima boxon kivűl bármi szóba jöhet.Thai boxon gondolkoztam,de igazából nem nagyon tudom,illetve nem is értek hozzá ?

2014. máj. 26. 16:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja igen,az kimaradt,hogy a velem egyidősekhez képest erősebb vagyok illetve heti 4 alkalommal edzek itthon ebbe beletartozik súlyzózás,fekvő,hasazás stb.
2014. máj. 26. 16:34
 2/20 anonim ***** válasza:

ha csak simán szeretnél sportolni valamit , akkor mindegy mit kezdesz el az a lényeg, hogy olyat csinálj amit tetszik és élvezed csinálni. el kell döntened alapvetően a földharc tetszik jobban vagy az álló(egyértelműen ezt akkor fogod megtudni ha lemész mindkettőre és kipróbálod), ha álló akkor ott van a sima box, thaibox, kickbox, taekwondo, kyo, savate például, ha meg test/földharc akkor meg birkózás, bjj, judo, sambo stb.

ha arra akarsz felkészülni, hogy valaki beszól és leakarod rendezni arra is teljesen mindegy melyiket csinálod csak azt csináld jól.

ha önvédelemre akarnád használni akkor meg harcművészet kell ami ad küzdelmi rutint és jól oktatják csak ilyet meg nehéz találni így elég valószínű, hogy a legjobb megoldásként marad a box+kés/botharc de még a jujutsuval érdemes megpróbálkozni ha van a közeledben.(bár ha pesti vagy akkor jóval több lehetőséged van)

2014. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Az igazi utcai verekedést te csak valódi utcai verekedések során fogod tudni megtanulni! Olyan, hogy reális önvédelmi edzés nincs, ugyanis tényleges önvédelmet te csak valódi éleshelyzetekben fogsz tudni megtapasztalni! Az ilyen wing tsun, krav maga, ninjutsu és egyéb "önvédelmi tréningnek" hazudott parasztvakító baromságok csak arra jól, hogy legombolják a pénzed! Az ilyen kamu stílusok csak átvernek és egy hamis önbizalmat állítanak fel benned! Hiába leszel te akármekkora wing tsun mester vagy krav maga instruktor, a sittes tolvaj cigányok vagy a magamfajta telepi trógerek úgy szétkapnak, mint üzbég paraszt a harmónikát! Az ilyen hazug stílusokat kerüld el jó messziről!

Sok olyan igazi küzdősport/harcművészet van, amik adnak reális harci tudást! Ilyen például a Thai Box is, amit tiszta szívből ajánlok neked! Jó állóképességet ad, szívós leszel, szokod a fájdalmat, megtanulsz korrektül támadni és védekezni, fejlődni fog a mozgáskoordinációd, a sparringeknek hála megtanulsz stresszhelyzetben is cselekedni, stb.! Ezek egy valódi utcai bunyóbam elengedhetetlenek, így a Thai Box rendkívül hasznos tud lenni! Ajánlom még figyelmedbe a birkózást, a judót, a brazil jiu-jitsut és a savatét!

Sajnálom, hogy a box nálad valamiért nem jöhet szóba, pedig az ökölvívásnál kevés stílus ad több küzdelmi tapasztalatot!



#USBORNE

2014. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Singham ***** válasza:

Usborne: A baj a Thai Boksszal pusztán az, hogy a legtöbb klubban olyan szinten oktatják, mint a Wing Tsunt, Krav Magat, stb. Lehet, hogy jó a thai box meg minden, de nagy szerencse kell egy normális klub kifogásához. Karaténál is nagyobb esély van kifogni normális klubot. Ez van sajnos.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy önvédelmet pusztán utcán fog tanulni bárki.

Kérdező: Az a baj hiába mondnunk neked bármilyen stílust, ha nem tudjuk mik vannak a közeledben. Könnyebb dolgunk lenne, ha tudnánk hol laksz.

2014. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Sajnos lehetséges hogy Singhamnak igaza van abban, hogy a thai boxot nagyon kevés helyem oktatják hazánkban jó minőségben, azonban ha kifogsz egy jó edzést, akkor komoly tudásra tehetsz szert!

Valóban jó volna tudni, hogy merre laksz és hogy nagyjából milyen küzdősport/harcművészet lehetőségek vannak a környékeden!



#USBORNE

2014. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
ha utcai konfliktusaid vannak, akkor pszichológushoz kéne járnod, nem KS-re
2014. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Már bocsánat kedves #6-os, de ha a vonatállomáson egy agresszív cigány megpróbálja ellopni a mobiltelefonom, én pedig önvédelemből kiütöm, akkor az egy UTCAI KONFLIKTUS! Ettől még nekem vagy a kérdezőnek miért kéne pszichológushoz járnia? Ezt magyarázd már el nekem tőmondatokban?



#USBORNE

2014. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
13. kerület,margit hídhoz közel,a jászai maritérnél
2014. máj. 26. 18:01
 9/20 anonim ***** válasza:

Így már mindjárt más! Nézz körül ezen az oldalon! Az a probléma, hogy a te környékeden sok a kamu edzés, de van pár jó kvalitású is!

[link]



#USBORNE

2014. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Singham ***** válasza:

Ezt a pszichomókusos kommentet én se értem :D

Usbourne: Tudom, hogy elég hatásos lenne, mivel anno amikor jártam MMA edzésre tanultunk Thai Box technikákat, így tudom, hogy elég hatásos tudna lenni. Csak hát nálunk is környéken egyetlen egy Thai Boksz klub van, de elég színvonaltalan az edzés. Ismerősöm két hétig bírta eddig, ott akarja hagyni már. Nem azért, mert túl durva. Durvulni nem is nagyon enged ott az edző, mert épphogy megrúgta a Sparring partnerét és kijelentette neki az edző, hogy nem szabad erőből rúgnia, ütnie, stb. Megismétlem megint: épphogy csak hozzáért a partneréhez. Az a tipikus ,,megyek, lecövekelek, rúgok" thai bokszosok. Ez is jó példa arra, hogy hiába vannak világbajnokai egy klubnak, még lehet igénytelen.

2014. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!