Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Karatét és erőemelést lehet...

Karatét és erőemelést lehet együtt csinálni?

Figyelt kérdés
Izolációs gyakorlatokat nemigen csinálok,csak alapgyakorlatokat.Egy héten 2-3 karate és 3 kondi edzés van.Tudom,hogy Magyarországon nem jól oktatják sok helyen a karatét,de kisvárosban lakom,itt csak ez van,elutazni meg nem igen lenne időm és máshol jóval drágább is.Ekto-mezomorf testalkatom van.Ez a kettő kiegészítené egymást?Így jobb lennék bunyóban,mint ha csak a karatét csinálnám?

2014. jún. 16. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp jól jön a plusz erő. Én egy időben bokszoltam az erőemelő edzés mellett. Megjegyzem, hogy nekem a kettes-hármas ismétlések váltak be, magas ismétlésszámmal kombinálva. Ha hagyományos, 6-10-es ismétlésszámmal edzettem, azt észrevette az edző (lassultam és kötöttebb lettem).
2014. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szkeorik ***** válasza:
Sőt. Nem hogy lehet, de kifejezetten ajánlott kondizás mellett valamilyen küzdősport gyakorlása, pontosan a kötöttség miatt. Az izületeidet is karban tartod, és elég hajlékony maradsz. Erre a karate tökéletesen megfelel, a jó nyújtó gyakorlatai miatt, magas rugások, stb. Ráadásul a karate edzésen azokat az izmokat is megmozgatod, amiket a kondin nem, így könnyebben elkerülheted az alaktorzulást.
2014. jún. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ekto-mezo vagyok és az én testem egyáltalán nem jól tolerálja a nagy súlyos kevés ismétléses gyakorlatokat.Rövid idő alatt lesérülök tőle.Ha van a városodban kettlebell edzés,az elég jól menne a küzdősporthoz,vagy ésszerű súllyal és saját testsúllyal végzett robbanékonysági edzések,a cross tréningből vehetsz pár példát utóbbira.
2014. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha valaki nem bírja a nagy súlyokat, akkor mehet súlyzózás csak magas ismétléssel. 20-50 is akár. A pozitív szakaszt nem szabad lassan végrehajtani mint a testépítő edzésben, mert az is hátrányos. Így is lehet erősödni, sőt. Bár hosszú távon nem így lesz az ember világbajnok erőemelő, de ha nem birja, nem is ez a cél.

Ezt most nem a kettlebell, crossfit helyett mondom, jók azok is.

2014. jún. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!