Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyire igaz amit mondanak a...

Mennyire igaz amit mondanak a gördeszkáról? Tényleg annyira veszélyes? További lent

Figyelt kérdés
Sziasztok elkezdtem pár napja deszkázni (lekopogom még nem estem vele pedig volt pár extrém helyzet mindig csak kilöktem magam alól és futottam előtte, nagy lejtőkön is simán lemegyek) és nem félek az eséstől mert minek úgyis felkelek és folytatom, de amikor elkezdtem itt olvasgatni a gyakorin, hogy olyanok is lehetnek hogy egy életre nem kelek fel azért belegondol az ember ha mi van egy hülye mozdulat és egy életre tönkreteszem az életem, szerintetek megéri ez? Igen belátom nagyon nagy sikerélményekben lehet részem pár nap gyakorlás után sikerült a power slide-t begyakorolnom ami szerintem nem is olyan nagy trükk de sikerült és annyira örültem neki, de azért nem szeretném eltörni semmimet. Ha lehet ilyet akkor megkérdezhetem hogy nektek eddig mi volt a legdurvább sérülésetek deszkázás közben? Csak hogy mire készüljek kb? Tudom hogy kb mindenben van veszély még a lépcsőzésben is meg lehet úgy sérülni hogy soha többet nem kelek fel csak azért na:D Egyébként 17/F

2014. jún. 28. 12:25
1 2
 1/11 Beniy ***** válasza:
Alapvetően ha csak gurulgatsz, vagy síktalajon csinálsz trükköket, akkor elég kicsi az esélye annak, hogy lesz valami. Korlátoknál, félcsövezésnél, poolozásnál, már annál inkább. Erre találták ki a bukósisakot, úgy legalább nem kell felszedni a földről az agyvelődet.
2014. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem hinnèm, hogy túlzottan veszèlyes sport, bár vannak helyzetek, amikor helyt kell állni nègy kerèken ès felállni, ha elestèl. Kell egy motiváció ahhoz, hogy mindig èlvezettel csináld a gördeszkázást. Vagy valaki, aki kellő bíztatást ad neked. 14/L kezdő deszkás
2014. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
már jó pár év deszkázás van mögöttem, és eddig a legdurvább egy comb csont törés volt és még a bokám is kiment közben szóval szívtam a gipszel egy egész nyáron át. Jól mondja az első a sík terepen semmi extrém nincs, meg úgye meg kell tanulni esni is. ha durvábban csinálod pool vagy a félcső az már húzósabb. Én a törést egy balul sikerült lépcsőzésen értem el, úgyhogy csak okosan! 22/F
2014. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálok óvatosan csak ugye (velem legalábbis ígyvan) minél többet merek a deszkán ez alatt azt értem hogy gurulásnál is már nem az van hogy jaj túl gyorsan gurulok ez sok, hanem minél gyorsabban és gyorsabban szeretnék, és gondolom trükközéseknél is így van, hogy minél többet szeretne az ember, most mondjuk a manualnál tartok ami szintén nem egy nagy szám de kezdőként szerintem elég jól haladok bár kitudja lehet nagyon rosszul:D
2014. júl. 1. 21:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Hidd el nem haladsz rosszul én egy hónapja gördeszkázok és nem tudok semmit, se manual, se power slide, még egy lejtőn se tudok lemenni. Eddigi legdurvább esésem az volt hogy lehorzsoltam a térdemet. Sík talajon nem lehet nagyot esni. Ha esel próbálj elfordulni és gurulni egyet a földön akkor nem vágod be magad annyira. Esetleg vegyél egy egyszerű biciklis kesztyűt és vedd fel akkor a tenyeredet se vered szét.
2014. júl. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, elnezest a betukert. Mobilrol vagyok es szar a billentyuzet
2014. júl. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vegyél sisakot,térd és könyökvédőt.Meg kell tanulni esni is.Még egy bicós kesztyűt is felvehetsz hogy ha előre esel ne horzsold le a tenyeredet.Én nem rég kezdtem egyenlőre csak ugrás amit tudok a gurulás és a kanyarodás mellett.Nem estem még de ugrottam már le és volt 1-2 majdnem borulás.

Ha kezdő vagy még nem veszélyes csak majd a lépcső és korlát.És:tizenhárom és fél vagyok.

2014. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

előző mióta csinálod? én két hónapja de csak gurulni tudok meg kanyarodni (bedőléssel és a tail lenyomásával is) :/ és idősebb vagyok nálad egy évvel. Akkor most én vagyok ultragáz vagy te vagy tehetséges?


Amúgy egyet értek, a kesztyű jól jöhet. Engem a térd meg könyök védő viszont személy szerint nagyon zavar.


A legdurvább ami történt velem az egy enyhe agyrázkódás. Úgy estem el hogy egy helyben megpróbáltam megfordulni 180 fokban (előtte már sikerült egy csomószor) és bevágtam a fejem egy éles beton padkába. Leugrás volt már nálam is, legurultam a hídról a Margit-szigetre, nagyon állat csak aztán sokan voltak előttem :D


Amúgy kérdező hogy állsz?

2014. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beniy ***** válasza:

Srácok... Mindenki a maga tempójában halad, nem kell ezzel foglalkozni. :) A térd-könyökvédő az azért elég sok, de egy sisak nem árthat. Egy-két horzsolásba meg nem fogsz belehalni. :)

Az utolsó kettő válaszolónak: Legyetek szívesek tanuljatok meg fékezni a lábatokkal. :) Nem szemétkedésből mondom, de nektek is sokkal biztonságosabb, és a veletek közlekedő emberek is sokkal jobban fognak szeretni titeket, ezt garantálhatom. :)

Itt egy kis segítség: https://www.youtube.com/watch?v=A6zRCgN81e4 Az a lényeg, hogy eleinte minden súlyotok az első lábatokon legyen, és szépen lassan engedjétek le a hátsót.

2014. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beniy ***** válasza:
Nem kell félni egyébként az eséstől. :) Profi deszkások hatalmasakat esnek, és nagyon kevésszer esik komoly bajuk. (mondjuk ők azért tudnak is esni) Síktalajon tényleg nagyon kevés dolog romolhat el, az is inkább, ha parázol a dologtól. :)
2014. júl. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!