Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik jobb v. keményebb:...

Melyik jobb v. keményebb: kickbox v franciabox?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 17:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ne húzzátok már fel az agyam:D azt utcán nem önvédelmi technikákat kell csinálni, tekergetni a másik kezét, hogy az lemenjen a földre, stb, hanem be kell neki vágni kettőt aztán pá. akárki akármit mond, a kickbox tökéletesen megállja a helyét az utcán, ha jól csinálják. akár önvédelemre van kitalálva akár nem.
2010. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én a savate-ra voksolok, a kick-box csak sport, mint ahogy mások is mondták. A savate-t a francia hadseregben is oktatják, tehát katonai harcoknak is az alapja. Van nekem Bruce Lee életéről egy könyv, Bruce Lee maga is bevallja, hogy amikor a Jet Kun Do-t (a saját stílusát) megalapította, akkor a savate-ból is vett át egy-két technikát. Na meg aztán egy kick-box edzésen bokszkesztyűben és mezítláb edzetek, amihez hozzászoktok. Utcán nem lesz rajtatok kesztyű ezért nem fogjátok tudni jól felmérni a távolságot, mikor ütni akartok. A savate-ban zsákolókesztyűs edzés van, bokszkesztyű is van, de nem olyan sokszor, sőt ahol én tanulok (egy félig francia félig magyar edzőtől) ott alig használunk bokszkesztyűt. Ja és cipőben edzünk, ugyanis utcán nem valószínű, hogy mezítláb fogsz rúgni, ugyanis cipőben azért kicsit más rúgástechnikával kell rúgni. Amúgy pedig utcán azért nem egészen úgy van, hogy ütök két egyeneset, aztán, harcművészeti tudással rendelkező támadó ellen még elmegy, de aki valamit konyít a bunyóhoz az úgy fog ám leállni verekedni, mint egy kick-box meccsen, megfog valahol, mondjuk elkezdi szorítani a nyakadat, ott már a a jobb egyenes, bal horog nem sokat ér. Jó a kick-box, jó sport, disco-ba egy kötekedős hülye gyereket összeverhetsz, arra jó, de egy komolyabb utcai támadó ellen, aki fosztogatásból él, és az utcán tanult meg bunyózni az ellen a kick-box, nem sokat ér.
2010. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
ha önvédelem akkor inkább kravmaga.
2010. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
61%
A kutya mem kíváncsi a zsidó kung fura ucsó!
2010. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
sem
2010. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

nem a savate ellen vagyok, csak a kickboxot akarom megvédeni, mert ismerem, és tudom, hogy tökéletesen jó önvédelemre. aki jól nyomja ugyis feltalálja magát, a fogások ellen is. Nem mellékes, hogy magyarországon ennek a küzdősportnak az oktatása folyik a /szerintem/ legmagasabb szinten, a magyar kickboxos a világ legjobbjai közé tartoznak. Az, hogy fesztyűznek és nem érzik a távolságot puszta kézzel, az hülyeség. Én kesztyűben és kesztyű nélkül is eltöröm az orrod:). Ugyanez igaz a cipő/mezitláb/rugás-ra is.


A kungfut meg ne szidd, mert téged is megverlek:D

2010. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Semmi bajom a kungfuval haver:)

Az izráeli propagandát unom,meg hogy minden küzdősportos kérdéshez odaírja vki a km-át,még akkor is ha senki nem kérdezte.

2010. júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszi Mindenkinek.. :)
2010. júl. 17. 10:08
 19/24 anonim válasza:

én mindkettőre jártam. kickboxból kipróbáltam" a full-lowkick és semmi contactot is. a semmi c. semmit sem ér.az tuti felejtős.a másik 2 sem rosz. azért kellett abbahagynom mert túl erőseket ütöttem. évek óta járok már franciaboxra. jóval erősebb technikák vannak. bár mondjuk az edző kicsit k1 szerűen tanít.többnyire jókat írtak. annyi különbséggel hogyha valakit az utcán támadnak meg..ki mit mond szégyen a futás de hasznos.mondjuk egy 90 kgs ne kezdjen el futni XD (ha meg valaki önvédelmet akar tanulni..akkor melegen ajánlom a jutsey kyoksul. nem olyan ismert mint a kraw..de a zmne is oktatják)

Szerintem a francia box a nyerő!! ;D

2010. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy azért kellett abba hagyni, mert túl erőseket ütöttél? Legalább ne hazudnál...


Egyébként a kick-box régi neve az all-style karate. Ötvözi magában a különböző karatékat, nem pedig leegyszerűsíti.


A válaszokból látom, hogy aki azt állította, hogy ő "kipróbálta" a kick-boxot az max 1 hónapot járt a sport rendes megismerése nélkül.

Egyébként a tradicionális kick-box oktatáson foglalkoznak azzal, hogy a gyerek tudjon dobásokat is. Én is tanultam. Az megint egy másik kérdés, hogy ezeket versenyeken nem használják.

Olyan meg nincs, hogy melyik a "keményebb". Hatalmas mértékben függ az edzőtől és az oktatás színvonalától.

2012. febr. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!