Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van valami viking harcmodorhoz...

Van valami viking harcmodorhoz hasonló harcművészet amit lehet hobbi szinten űzni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Öröm haza érni a Velencei tótól bicajjal nyáron, Budapestre, és kifáradva rábukkan erre a kérdésre, majd megválaszolni! :D

Kicsit sok Manowar hallgattam, és nagyon beleéltem magamat 13.harcosba, gyanítom te is, Kedves Kérdező! :D Én is nagy rajongója vagyok a viking kultúrának

Stav néven van az eredeti Viking harcművészet oktatva. Van benne meditáció is. Meg főleg fegyver használat. Pl balta, kard, pajzs.

De sajnos itt Magyarországon sehol nem tanítják! :( Csak pár helyen a világban. Pl. U.S.A, Norvégia, Ausztrália, Ukrajna.

Persze a sok MMA, csingcsung kungfu, karate baromsággal tele van az egész rohadt város! :D

Részletesebb leírásért ide tudsz fordulni:

[link]

Nagyon sok dolog van benne, amit tanítanak. Szóval nézz utána melyik rúna milyen tudást jelöl és a szerint kezd el gyakorolgatni a hozzá valókat. Külön a botharc, külön a kardot, meditáció, gyógymasszás stb.

Nézd meg pontosan miből áll a Stav, én azt tanácsolom. Keres rá a neten.

Itt nagyrészt megtanítják a hozzá valókat:

[link]

Szerintem elég olcsó lehet, mivel non profit alapítvány és csak a terembérlésért kérnek pénzt.

Itt meg szerintem a lövöldözést hosszú íjjal is megtanítják

[link]

(Nem hiszem, hogy drága lenne)

De kérdezd meg.

Valamint ajánlom még hogy vedd meg ezt (meg nézegess ilyen videókat):

https://www.youtube.com/watch?v=2pb6AbcvE_Q

Ha véletlen Budapesti lennél, és nem lenne kivel gyakorolnod szólhatsz nekem is, én is érdeklődöm az ilyesmi iránt.


https://www.youtube.com/watch?v=yKhbt3fLZJ4

2014. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Utána néztem részletesebben. Amit a hot-dogon írnak az valószínűleg kamu. :(

Ezt azt alapítója állította (Ivar Hafskjold), hogy neki a családja tanította meg ezeket a rúnákat, meg a harcművészetüket... Valószínűleg a tai chíból lett megcsinálva a meditáció meg ilyesmi.

[link]

[link]

De attól még így is egy vikinges harcművészet, még ha kamu is:)

Itt meg lehet rendelni a DVD-iket, hír levére iratkozni stb.:

[link]

(Rohadt drágák a DVD-k szerintem... )

2014. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Viszont utána néztem, jobban külföldi harcművészeti fórumokon.

[link]

Lényeg:

"Hahahahaha. Oh my goodness this makes me cringe. As for Viking martial arts. The only "viking" martial art is Glima. (and that's just an old style of wrestling, not exactly a viking martial art ffs) Everything else is bullshit. "

Szóval egy régebbi fajta birkózás a valódi "tradicionális" viking harcművészet, amit űznek még versenyszerűen, az a Glima.

Nem is a legjobb ez alapján: [link]

Inkább akkor a középkori harci birkózás. Az oldalon ahol középkori harcművészeteket taníttatnak, úgy emlékszem ezt is tanítják. Jó önvédelemre is a leírás alapján...

2014. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél.:)

Ilyen zenéket régóta hallgatok,viszont mostanába sok vikingekről szóló filmeket néztem meg,és igen lehet jobban beleéltem magam mint kellett volna.:D

Pesti nem vagyok,de szoktam ott lenni,ott tanulok.

2014. júl. 8. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
A vikingek harcmodorát nem lehet formagyakorlatokkal megtanulni, keress valakit, akit érdekel a téma, youtubeos videók és harctörténeti írások alapján párosan el tudjátok sajátítani :)
2014. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisz996 válasza:
Szerintem nincsen nekik olyan komoly harcművészeti kulturájuk mint az ázsiaknak elvégre nem forditottak olyan nagy figyelmet ennek a dolgonak a vikingek inkabb szükségböl fosztogattak gyilkolásztak és dugtak angol nöket ök a maguk korának kizsákmányoloi és fosztogatoi voltak ugyanugy harcoltak mint bármelyik másik nemzetböl valo katona izombol baltával kardal farönkel ami az utjuk ba volt elvégre barbárok voltak ugyhogy nemhiszem bármilyen fejlett harcmüvészeti kulturajuk lenne.
2017. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!