Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Használhatok egy olyan airsoft...

Használhatok egy olyan airsoft puskát, ami rendes töltényhüvelyes (kar98k ról lenne szó) és a hüvely végébe egy patront teszek, és úgy lövök vele BB t? vagy ez törvénytelen?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 22:03
 1/7 Beniy ***** válasza:

1. Hány éves vagy?

2. Miért lenne törvénytelen?

3. Szerinted az mennyire lesz használható?

2014. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, igazából otthon használnám. azért gondoltam, h törvénytelen, mert mégis csak egy kis puskapor lenne a hüvely hátuljában (éppen csak egy kevés, nem robbantom föl magam). és a működést meg meg tudnám csinálni házilag, azzal nem lenne nagyobb gondom
2014. júl. 23. 21:23
 3/7 A kérdező kommentje:
2014. júl. 23. 21:28
 4/7 A kérdező kommentje:
ja nem bocs, ez sűrített levegővel működik, én puskaporosra gondoltam
2014. júl. 23. 21:30
 5/7 Beniy ***** válasza:
Szerintem ezt marha gyorsan felejtsd el. Egyrészt sem a puskát, sem pedig annak a töltényhüvelyét nem arra tervezték, hogy egy kisebb robbanás erejének ellenálljon. Egy átlagos airsoft puska külső, és a belső részének nagyobbik fele nagy keménységű műanyagból készült. Szerinted a műanyag mennyire fog ellenállni a felszabaduló hőnek? Az elsütőmechanizmust valóban meg tudod csinálni, de elég macerás. Csomó dolgot ki kell hozzá venni a puskából, átalakítani, pótolni, stb. Szerintem ha csak szimplán otthon célba akarsz lőni, akkor szimplán vegyél egy ilyet, és ne nyúlkálj bele. (esetleg csak akkor, ha erősebb rugót szeretnél bele tenni, vagy ilyesmi) Egyébként a kérdésedre visszatérve így nem tudok róla, hogy külön szabályozás lenne rá. Szerintem a légpuskákra érvényes szabályozás működik itt is.
2014. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, kössz a választ!
2014. júl. 25. 09:01
 7/7 Jakus Tamás ***** válasza:
Valószínűleg (mivel lőporos fegyverről beszélsz ) komoly szabályok és minden más tartozik a tartásához, használatához. Nem számít hogy 1 kiló vagy 5 gramm a lőpor az lőpor.
2014. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!