Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék thai boxozni, de...

Szeretnék thai boxozni, de eddig még életemben nem próbáltam egyetlen közdősportot sem. Érdemes Thai-box al kezdeni? Nem lesz túl durva? Nem fognak agyonverni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
DE!
2010. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attól függ, mi számít nálad agyonverésnek.. elég kemény, de idővel bele lehet szokni :) Amúgy érdemes elkezdeni, én nagyon szeretem.
2010. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem vernek agyon szerintem sehol....

Én jártam már egy jónéhány küzdősportra és harcművészetre...

minden amit ezeken az edzéseket csinál az ember az a javára vállik...ha eddig puhány voltál, akkor ott majd megedződsz..sztem 2 dologra van szükséged 1: egy olyan egészségi állapot amivel lehet csinálni(ez természetes) 2:kitartás

a többi meg jön majd magától


nekem egy maradandó károsodásom lett, mert a wing-chun edző megtérdelgette a könyökizületemet, az azóta kattog ha úgy mozgatom, és ez szinte semmi


szal nyugodtan menj szerintem akárhova edzeni

2010. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Amire számíthatsz ha taiboxolni mész(természetessen amikor az edző úgylátja hogy már küzdhetsz a többiekkel kesztyűben): pofonok, kisebb nagyobb agyrázkódások előfodúlHATNAK, de edzésen nem erre megy ki a játék, ott azért visszafogotabb mintha versenyre menne az ember.

meg persze úgyis van védőfelszerelés.

De azért a fájdalom az együttjár a harcal..

2010. jan. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
sry nem tai hanem thai
2010. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha komolyan akarod csinálni és nem csak a zsákot ütögetni, akkor bizony nehéz lesz és durva. Meg fognak ütni, orrod el fog törni, monoklik, kissebb agyrázkódás, bordák megrepedhetnek, stb.


...na jó azért belehalni nem fogsz, ha elég kemény vagy még élvezni is fogod!


Ja, és előzetes edzettség sem árt, előtte sportoltál már valamit?

2010. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Engem nagyjából úgy avattak be hogy már agyrázkodással jöttem haza az első edzésemről. De ez velejár nem kell megijedni,fontos a fegyelem ,ott ha orrbavágnak nincs pardon és nem kezdheted el hogy 'au au hagyjuk abba' Nekem spec bordatörésem volt és esett már ki fogam (szerencsére hátulról és nem látszik)Minden küzdősportban vannak durvaságok és nem nagy cucc ezzel kezdeni.Az erőnlét fontos de melyik posrtnál nem...?
2010. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jaj hát nemtudom..

szerintem nem ennyire durvák..ffőleg nem egy kezdővel szemben..

azért az egyén függő SZERINTEM hogy mitcsinálnak veled..

2010. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát.. hogy ugy őszinte legyek. Kistermetü lányvagyok, egy rossz szavam se volt és mégis igy kezdödött de nagyon segitőkészek voltak és a javamra vált hogy nem jopofiztak. Érdemes thaiboxal kezdeni minden sportnak van veszélye minimális. Rgyesülettől és edzőtöl is függ.


Nem kell megrettenned! Kezdj nyugodtan hozzá! : ))


lili

2010. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!