Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box vagy kung fu?

Box vagy kung fu?

Figyelt kérdés

Elsősorban önvédelem miatt szeretném valamelyiket tanulni. Kezdő vagyok, még soha se űztem küzdősportot illetve harcművészetet, viszont rendszeresen sportolok és szeretnék valami újat is kipróbálni. Nagyon eltérőek a vélemények. Valaki a boxot ajánlja, mert abban rövid idő alatt el lehet érni egy olyan szintre hogy ne tudjanak laposra verni az utcán, megtanulsz ütni, elmozogni, javítja a reflexet és hozzászoksz az ütésekhez. Valaki viszont azt mondja, hogy ha önvédelmet szeretnék tanulni akkor harcművészetet tanuljak (pl kung fu), mert ott nincsenek úgy szabályok mint a ringben, megtanulom a különböző fogási technikákat, meg ilyenek.


Ti melyiket ajánljátok, hogy ha amatőr szinten szeretném csak csinálni, de szeretnék egy biztos tudást összeszedni hogy meg tudjam védeni magam az utcán ha megtámadnak?



2014. aug. 10. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
szerintem kung-fu,,azért mert azt leirtad te is :)))
2014. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kung fu mese, box-al többre mész.

Főleg tai box, az a tuti!

Kung fu előrebegyakorolt mozdulatok, attól függ mit lép az "ellenfél" de nem valószínű, hogy úgy mozog ahogy te gondolod....

Én boxra szavazok, főleg thai boxra

2014. aug. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

A kung-fu ágazatok 95%-a nem ad olyan harci értéket, ami működne a valóságban is! A kung-fu talán még pár száz évvel ezelőtt Kínában működött, de a mai Magyarország utcáin már nem! Ma már a kínai shaolin kolostorokon kívül nem is oktatnak sehol igazi tradicionális kung-fut, csak hamisított verziókat, amit a kókler emberek egy erős marketimg mellett eladtak a befolyásolható személyeknek jó pénzért! Még Bruce Lee is többször kijelentette az önéletrajzi könyvében, hogy hiába tanult Kínában évekig kung-fut, attól még Amerikában az ott lévő ökölvívók úgy szétkapták őt, mint a huzat! A kung-fu lehet, hogy hatékonynak minősült Ázsiában még több száz évvel ezelőtt, de ma már Európában nem az! Feltehetőleg a kung-fu soha nem volt olyan "legyőzhetetlen", mint ahogy azt egyesek előadják!

Két kung-fu ág létezik, ami alkalmazkodott a mai világhoz és ad olyan harci tudást, ami működhet: ez a wing CHUN és a Hung Gar! Ha találsz ilyen edzést, akkor iratkozz be bátran, viszont ha a környékeden csak wing TSUN, meg tai chi van, akkor azokat felejtsd el!

Ha rám hallgatsz, akkor hanyagold a kung-fut és keress egy valódi küzdősportot/harcművészetet! Ilyen például a box! A box minden olyan harci értéket megad, ami jelentős az önvédelem terén: a rendszeres sparringeknek hála szerzel egy reális küzdelmi rutint, megtanulsz ténylegesen támadni-védekezni, fejlődik a mozgáskoordinációd, hozzászoksz a fájdalomhoz, megtanulsz cselekedni stresszhelyzetben is, korrekt állóképességed lesz, stb.! Ezek az elemek szükségesek az utcán és nem a "kung-fu varázslatok"! Ezeket az elemeket biztosítja az ökölvívás, viszont a kung-fu ágazatok legnagyobb része nem!

Válaszd az ökölvívást!



#USBORNE

2014. aug. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, főleg az utolsónak ezt a részletes leírást:) Usborne, a te válaszaidat már többször olvastam, és látom te nagyon a box-os küzdősportok felé hajlasz:) Én is afelé hajlok, csak hát annyira nehéz a döntés, amikor annyi féle harcművészet van és küzdősport.


Bevallom férfias becsülettel, szerintem a box lenne a legjobb, csak azért tartok tőle picit, mert teljesen kezdő vagyok és nem szívesen veretem szét magam direkt, főleg már az első órán, márpedig én attól tartok hogy bedobnak a mély vízbe :) Tudom hogy hozzá kell szokni a fájdalomhoz és muszáj lesz hozzászoknom, de így kezdőként félelmetesnek tűnik picit. Tarthattok emiatt pudingnak, de ez van:D Vmilyen felnőtt oktatásra gondoltam, mert 24 éves kezdő vagyok.

2014. aug. 10. 22:35
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Én nem a "boxos küzdősportok" felé hajlok, hanem az olyan stílusok felé, amik tényleges harci tudást biztosítanak és nem csak hamis önbizalmat!

Elhiszem, hogy félsz attól, hogy be fogsz kapni pár pofont, viszont úgy fogsz tudni igazán fejlődni, mert a bekapott pofonok mind a javadra fognak válni! Ha te beiratkozol egy alibiző kamu stílusra (pl. kung-fu), akkor ott biztos soha nem kell majd sparringelned és soha nem kell majd bekapni egy igazi pofont sem, viszont ott nem is tudsz majd soha igazán fejlődni!

Attól meg ne parázz, hogy mindjárt ez első edzésen beraknak téged a haladó ökölvívók ellen bunyózni, azok meg majd jól ledarálnak, ugyanis nem ez lesz! Először csak valószínűleg a kezdőkkel fognak összerakni, akikkel az első időszakban egymáshoz sem fogtok érni igazán, csak egy picit fogjátok püfölni egymást! Aztán ahogy telik-múlik az idő, úgy jutsz feljebb a létrán és egyszer majd elérsz odáig, ahol már nem fogsz félni attól, hogy kivel kell majd sparringelned!



#USBORNE

2014. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Esetleg a jujutsu-ról tudsz vmit mondani, hogy mennyire hatékony? Mert azt olvastam hogy az nem olyan rossz Magyarországon és van köze az önvédelemhez. Vagy esetleg kick-box?
2014. aug. 10. 23:04
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

A ju-jitsu egy japán tradicionális harcművészet, ami a wing CHUN kung-fuhoz hasonlóan alkalmazkodott a mai világ utcáihoz! A ju-jitsu adhat olyan harci tudást, ami kamatoztatható az önvédelem terén!

A kick-boxal az a probléma, hogy Magyarországon csak két helyen oktatják jó színvonalon: Esztergomban és Nyergesújfalun! Minden más városban a kick-box csak egy akrobatikus fitnesz aerobik táncikálás, ami semmi küzdelmi rutint nem képvisel!

Én azt mondom, hogy maradj az ökölvívásnál vagy a ju-jitsunál!



#USBORNE

2014. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen hogy válaszoltál a kérdéseimre. Még egy utolsó lenne és békén hagylak ígérem:) A ju-jitsu és a jujutsu ugyan az? Mert én Pécsi lakos vagyok, és ezen a honlapon jujutsunak van írva, ezt néztem ki magamnak. Bocsi ha idegesítő a kérdésem, csak kezdő vagyok a témában:)

[link]

2014. aug. 10. 23:40
 9/14 anonim válasza:
xdddd igen ugyanaz. az a kötőjel csak annyi hogy máshogy irják
2014. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Singham ***** válasza:
59%

Nem azért fogjuk jelen esetben az ökölvívást ajánlani, mert jobb lenne a Kung Futól, hanem azért, mert könnyebben fogsz ki jó színvonalú oktatást.

Alig van pár Kung Fu irányzat itthon, amit jól oktatnak, így abból nagyobb valószínűséggel fognál ki selejt, semmit se érő oktatást.

Pont az ökölvívással el tudom magyarázni milyen oktatású Kung Fu iskolákat fognál ki. Tegyük azt, elmennél ökölvívásra, mivel úgyis sok klub van a környékeden. Nosza, el is mész az edzésre, ahol egyből beállítanak a többiek közé. Első órán csak árnyék bokszoltok, a másodikon, a harmadikon is, a maradék edzéseken is pusztán a levegőt ütitek, ringbe nem mentek, mert állítólag halálos technikákat tanultok, amivel komoly sérülést tudnál okozni a társadnak. Talán eljutsz a ,,nagymester" rangig is, mikor egy rossz arcú alak megtámad téged. Mondod magadba, hogy most aztán bizonyíthatsz miket tanultál, indítanál is egy támadást, de rögtön rosszul ütsz, ami neked jobban fáj, mint a támadónak. Miközben fájlalod a kezed addig szétver a támadó és jó helyben hagy.

Na, ilyen itthon a Kung Fu oktatások 95%. Hiába tanulsz meg a levegőn egy-egy technikát, a való életben nem fognak működni Sparring nélkül. Meg a példámon keresztül gondolj bele kérdező: milyen oktatás az, ahol arra nem tanítanak meg téged, amiről szólna az edzés. A harcművészet arról szólna, ami a nevében is benne van: a harcról. A filmeknek köszönhető pusztán az, hogy egyesek próbálják bemagyarázni ezt a filozófiás dolgot, de azok az edzések általában olyanok is.

Ha meg teljesen kezdő vagy, akkor mindenképp az ökölvívást kezd el, így meglesz az alaptudásod is, meg lesz viszonyítási alapod is más edzésekhez.

2014. aug. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!