Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit gondoltok a Taekwando-ról?

Mit gondoltok a Taekwando-ról?

Figyelt kérdés
Milyen önvédelembe és ringben?

2014. aug. 11. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem önvédelemre és ringben nem jó (bár persze sok példa volt már rá, hogy utcai bunyóban a taekwondos nyert mert meglepte az ellenfelét de azért mégis..) viszont mint sport imádom, szerintem nagyon jó mozgásforma.
2014. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A taekwondo önvédelemre alapjáraton nem lenne rossz, ugyanis egy nagyon korrekt küzdelmi rutint ad a használójának, azonban a taekwondo leginkább a hajlékonyságra és az akrobatikára alapoz! Leginkább magas rúgásokkal (elsősorban fejrúgásokkal) dolgozik, amik hatásosak tudnak lenni ringben, de utcán inkább jobb nem hősködni az ilyenekkel, ráadásul ha egy éleshelyzetben betalál egy agresszív kancigány, akkor bunyó előtt úgysem lesz annyi időd, hogy bemelegíts és nyújts!

A taekwondo azért jó, mert kemény állóképességet ad, hozzászoktat a fájdalomhoz és rugalmassá teszi az izomzatod!



#USBORNE

2014. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az észak-korei ITF taekwando az azért jó, mert nem csak röpködő rúgások vannak benne, hanem ütések és gáncsolások is. Önvédelmi edzések is vannak, nem csak versenyfelkészülés. Sparring is van ott rendszeresen. Nálunk thai boxon vannak ITF-esek, igen kemények.


És van a másik fajtája is a TKD-nak, a dél-koreai WTF TKD, ez az olimpiai taekwando. Egy egy lófasz, röpködős légibalett, nagyon látványos és ennyi. Kizárólag versenyzésre jó, semmi másra.

2014. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért valljuk be az ITF sem egy életbiztosítás :) persze ha kemény vagy akkor ez van de az ITF versenyszabályai is elég lazák, a gáncsolások már rég óta be vannak tiltva és nem is gyakorolják őket itthon.
2014. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Azért valljuk be az ITF sem egy életbiztosítás :) persze ha kemény vagy akkor ez van de az ITF versenyszabályai is elég lazák, a gáncsolások már rég óta be vannak tiltva és nem is gyakorolják őket itthon."


A WTF-é pedig még lazább. Ütni nem tudnak és hatékonyan rúgni sem, azok a rúgások maximum show elemek, nem több. Az, hogy ITF versenyeken tilos gáncsolni az egy dolog, de az IFT-et nem feltétlenül csak versenyszerűen lehet űzni, mert az edzéseken van önvédelmi rész is, míg a WTF kizárólag csak versenyzésre jó. És itthon is vannak kemény ITF edzések, ahol sparringokon a fogvédőn és a kesztyűn kívül, semmi védőcucc nincsen, és full kontakt a sparringjuk. Voltam thai-osként ITF edzésen sparringolni, hát kemények valljuk be. Míg egy 1 danos WTF-es csókát lazán elver egy olyan is akinek nulla küzdősport múltja van.

2014. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, ezt már kidumáltuk és nem is a WTF-hez akartam hasonlítani hanem a többi küzdősporthoz. De ha már muszáj: WTFben full kontakt rúgások vannak versenyen, ITF-ben akármilyen keményen edzenek, versenyen nem full kontakt, legalábbis Európa és világbajnokságokon, Magyar bajnokságon.
2014. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De ha már muszáj: WTFben full kontakt rúgások vannak versenyen, ITF-ben akármilyen keményen edzenek, versenyen nem full kontakt, legalábbis Európa és világbajnokságokon, Magyar bajnokságon."


Akkor most válaszolnék én is akinek 3 év Wtf, 4 év Itf és 7 év boksz van a háta mögött. (A bokszot együtt kezdtem a wtf-fel, és azóta is nyomom)

A Wtf az full-contact, írta BBKristóf, ez igaz. DE! Könyörgöm egy küzdősport áruház összes védőfelszerelése rajtuk van. Ha viperával vernék egymást, akkor sem fájna nekik semmi. Minden porcikájukat védi valami. De egyébként nem rég módosítottak szabályt, wtf-ben is tilos teljes erőből fejre rúgni.


Az Itf versenyek nem annyira jól kidolgozottak, nem annyira rendszerezettek, mint a Wtf. Hatalmas az összevisszaság. Van olyan Itf verseny, ami oké light-contact, és van olyan is, ahol a fogvédőn és az MMA-kesztyűn kívül nincs más védőgönc és kajakra szarrá verik egymást. Sokféle verseny van ebből, más-más szabályrendszerekkel. Persze a Wtf versenyek is csak azért rendszerezettebbek mert, olimpiai sport a Wtf.


Az Itf amúgy egy tradicionális harcművészet és nem annyira versenysport, ezért színvonaltalanok amúgy az Itf versenyek, mert a versenyzés az egyáltalán nem fontos, amúgy. Az Itf-ben több a formagyakorlat, de több az erősítés is, mi például makiwarát is püfölünk, és nincsenek védőgönceink. Fogvédő és kesztyű (na meg szuszpenzor, aki felveszi...). A sparringok is full-contactok. Én nem véletlenül bokszoltam a tkd mellett, mikor wtf-re jártam, nagyon lazán elverhettem volna edzésen akármilyen öves tkd-st, mert ütések azok nem voltak, lógó kezekkel ugrálva/pattogva rugdostuk egymást, ennyi. Mikor ütöttem néha egyet (tökmindegy kinek), mindig beszopta. Elköltöztünk, váltottam itf-re, na itt már lényegesen más volt a dolog, itt nem igazán jöttek be a bokszütések sem, sőt vissza is ütöttek. Mert a wtf-es csak menekül a belharc elől, elugrál, hogy messziről tudjon rugdosni. Itf edzésen, nem ugrált el senki, vagy leállt kézzel bunyózni, vagy megfogott és földhöz b*szott. Ha nem tudott hátra ugrani, hogy legyen annyi helye, hogy rúgni tudjon, hát nem esett kétségbe. Sokkal keményebb és agresszívebb az Itf.


Hiába jobb a versenyszínvonal a Wtf-ben, egy wtf-s senkinek sem ellenfél (na jó, max. egy wing tsunosnak vagy egy capoeirásnak. Egy wt-s vagy capoeirás ellen le tud nyomni egy döntetlent). Egy Itf-es simán partiban van egy thai/kick-bokszolóval, savatéssal. A versenykaratést pedig kinyírja, mint a szart.

2014. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem mondtam, hogy egy WTF-es tud verekedni, azt meg tudom hogy fejre már nem lehet rendesen küldeni amúgy csak elsunnyogtam :DD

az én véleményem: persze nem fáj annyira ha megrúgnak de szerintem az ITF-es lábfejvédőben sokkal puhábbnak érzed a rúgásokat, főleg a sajátjaid miközben WTFben legalább kb kemény felületet rúgsz, már amúgy csak a hangokból lejön a lényegi különbség :D annak meg örülök, hogy van ahol az ITF tkd kemény de alapvetően tudtommal nem az az elterjedt. Versenykaratén meg nem tudom mit értesz, a shotokan kb ugyan az mint az ITF (SZERINTEM) a Kyosok meg eléggé más világ, ne hasonlítsuk össze.

2014. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"z én véleményem: persze nem fáj annyira ha megrúgnak de szerintem az ITF-es lábfejvédőben sokkal puhábbnak érzed a rúgásokat, főleg a sajátjaid miközben WTFben legalább kb kemény felületet rúgsz, már amúgy csak a hangokból lejön a lényegi különbség :D annak meg örülök, hogy van ahol az ITF tkd kemény de alapvetően tudtommal nem az az elterjedt. Versenykaratén meg nem tudom mit értesz, a shotokan kb ugyan az mint az ITF (SZERINTEM) a Kyosok meg eléggé más világ, ne hasonlítsuk össze."


Te nagyon képzavarban élsz, koma. Nálunk thai box edzéseken egy fekete öves kyos-t, lazán elver egy haladó thai boxos, de akár egy ügyesebb kezdő is. Míg egy ITF-es ellenfél egy muay thai-osnak is. A kyokushin egy lófasz. Egyáltalán nem kemények. ITF-ben nincs is lábfejvédő edzéseken, én nem láttam rajtuk. Versenyeken lehet, hogy van. Az ilyen kijelentéseket, pedig hagyjuk már, hogy a wtf-ben keményebbek a védőcuccok, míg az itf-ben puhábbak. Ez kamu, sokféle védőcucc van, más-más módszerrel legyártva. Nincs két egyforma sípcsontvédő sem, thai-osként ezt jól tudom, hidd el. A shotokan ugyanaz, mint az ITF? Jézusom... a versenyshotokan az no-contact pattogás, és semmire sem jó. A kyokushin is csak névleg full-contact, ahol nem ütnek fejre azt ne hívjuk full-contactnak. Az, hogy seikenvédő nélkül ütik egymás testét öt centikről, mint a fogyatékosok, az csak egy dolog. Az semmi, nem is tudnak ütni. És még mielőtt jönne a duma, hogy fel van edzve a felsőtestük, mert csupasz ököllel ütik egymást....hát ez csak egy igen béna urban legend, mert 12 unciás kesztyűvel is lazán lehet adni nekik testre K.O-kat, még az ilyen 2 danos bajnokoknak is. Az Itf-esek sem ütnek valami hú de jól, de akkor is szívósabbak és sokkal jobban rúgnak.

2014. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szerintem egy isteni sport! Ahogy már előttem is írták, nem nagyon utcára való sport...inkább tényleg a hajlékonyságot és állóképességet lehet vele fejleszteni...De nekem életem sportja, és imádom!!!! :D

Sokat gondolom nem segítettem, de nekem ez a véleményem! :)

2014. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!