Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyarországon a Karatét vagy...

Magyarországon a Karatét vagy a Kung-fut oktatják rosszabbul?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik ágazatokat!

A wing TSUN kung-fut nem csak hazánkban, hanem az egész világon rosszul oktatják, ugyanis maga a stílus csak szimpla parasztvakítás!

A wing CHUN kung-fu edzések színvonala azonban abszolút korrekt és maga a rendszer is hatékony!

A kyokushin karatét is pocsék színvonalon tanítják az országban (leszámítva egy-két egyesületet), azonban az ashihara karatéból kiváló tréningek vannak Magyarországon!


#USBORNE

2014. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
ha a mester öszzes tanítványát lenyomod akkor rosszul tanítja, ha a leggyengébb lenyom, akkor jól tanítja:),, akár odamehetsz 1 kukáshoz is, lehet 20 évvel ezelőtt még gazdag edző volt...
2014. aug. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A "kángfuccsosok" között jóval több a kókler.

Karate terén sem túl rózsás a helyzet, de nagyobb eséllyel találhatsz jobb edzést. (kyokushinkai, ashihara és van ahol a shotokant is normálisan, az "ikken hissatsu" szellemében oktatják, nemcsak a "simikontakt" versenyekre készítenek fel.)

2014. aug. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aikiboxer ***** válasza:
Kérdező miért nem azt kérdezed meg inkább, melyiket tanítják jobban? Ez jobban illene egy sportoló szellemiségéhez.
2014. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A "kángfuccsosok" között jóval több a kókler.

Karate terén sem túl rózsás a helyzet, de nagyobb eséllyel találhatsz jobb edzést. (kyokushinkai, ashihara és van ahol a shotokant is normálisan, az "ikken hissatsu" szellemében oktatják, nemcsak a "simikontakt" versenyekre készítenek fel.)"


Inkább fordítva! Karatét ebben az országban mindenhol oktatnak már, A Tiszab***omf***omrátót általános iskola tornatermétől kezdve az Felsőbivalyb*szn@di művelődési házban is. Lejársz ötig japánul számolni óbégatva, miközben kalimpálsz a levegőben, ezt csinálod 10-12 évig, fokozatosan leteszed a Pantone-skála minden színű öveiért a vizsgákat, aztán a végén kapsz egy kormos pamutdarabot, ami megtartja a gatyádat, mondván, hogy ez fekete öv. Nincsenek is buktatások a vizsgákon. Na és mik azok a karate vizsgák? Robotdance. A legtöbb fekete övest egy kocsmai bunyóban megagyalják egy sima parasztlengővel. Szóval a karate oktatás itthon egy fos. Mondjuk az Ashiharáról én hallottam jókat. De csak arról.


A Leung Ting-féle Wing Tsun az tényleg a kóklerek gyülekezete, Máday möster kiépítette a profit orientált hálózatát. De a Lo Man Kam Wing Chun viszont jó, ott MMA kesztyűben és fejvédőben sparringolnak, egy-két Xing Yi suliban is kiskesztyűben pofozkodnak, és a Hung Gar is jó itthon. A shaolin kung-fu, az mondjuk tényleg lócitrom itthon, meg az ilyen sáska...stb kungfu is.

Szóval szerintem kung-fuban valamivel kevesebb a kókler edző, mint karatéban. Főleg úgy, hogy kevesebb kung-fu suli van ebben az országban, mint karate. Ne értsetek félre nem vagyok kung-fus, soha nem is csináltam, de sparringoltam már sok karatéssal és sok kung-fussal is. Hát a kung-fusok azért jobbak. De egyébként mindkettő szar, nagy vonalakban. Ökölvívás a legjobb!

2014. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5#

Én jópár évet töltöttem shotokannal.

Nálunk eredendően jó edzések voltak, átjártunk a judosokhoz is, némi tapasztalatcserére. Sajnos, a végefelé itt is fellépett a versenyláz.

Magam is indultam ippon shobu, sanbon shobu meg WKF kumiteversenyeken is. Simogatás az egész.

Kicsit erősebben viszed be a gyaku tsukit, azt már intenek is...

Pedig régen, a hőskorban Krepsz, Polyák, Bíró, Gulyás, Börzsei idején igazi mészárszék volt a shotokan...védőfelszerelés nélkül, pusztakézzel és a kontrollal nem igazán törődtek:)))


Van még egy karatestílus, mely lényegében kyokushinkai alapokkal rendelkezik, full contact, szerves része a kesztyűs, thai típusú küzdelem.

Ez a stílus a shidokan, Yoshiji Soeno a "Kyokushin Tigris" alapította.

Ez is hatékony lehet.


Kángfuccsban annyira nem vagyok otthon, olvastam egyszer egy irányzatról a bajiquanról mely híres a kiemelt könyök és térdhasználatról. Csak ilyet itthon nem tanulhatsz, nem véletlenül.

Egyedül Juhász Zoltánról hallottam, hogy ő tényleg jól oktat. (Wing Chunt, kalit, jeet kune do-ot)

2014. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pesten néztem egyszer a Kapecska Attila edzőnél egy Xing Yi edzést, ott MMA kesztyűben verték egymást, mindkét sparringoló tagnak vérzett az orra nem kicsit. Ők is ütnek könyökkel amúgy.

A Baji Quan az amúgy wudangi eredetű kung-fu stílus. Pesten a Wudang Shan egyesületben oktatnak ilyet, ha jól tudom.

2014. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ambur T. Attila ***** válasza:
0%

Magyarországon a hozzáállást tanítják rosszul, ha egy ilyen fórumon egy ilyen kérdést fel teszel. :)

Én ismerek olyan Kungfu és Karate oktatót is, akit az irányzatok hazájában is elismernek.

Szóval nem irányzat függő, hanem ember függő.

Pl amíg ilyen arc meg név nélküli fórumokon kutatsz válaszok után, addig a baj nem a kungfuval, meg a karatéval van, hanem veled...

2014. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!